:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  8°C lekkie zachmurzenie

Brama pełna grozy. Kolejny numer szczecineckiego czasopisma - już jest

Aktualności, Brama pełna grozy Kolejny numer szczecineckiego czasopisma - zdjęcie, fotografia

Wydawane z inicjatywy Szczecineckiego Klubu Fantastyki przez SAPiK czasopismo „Brama” ma się coraz lepiej. Autorów chcących publikować swoją twórczość na łamach periodyka nie brakuje, czytelników fantastyki, grozy oraz osób zainteresowanych opiniami o tzw. grach bez prądu także przybywa. Właśnie ukazał się najnowszy, piąty, nieco odmieniony numer „Bramy”. Co będzie można tam znaleźć?

Przypomnijmy. „Brama” to pomysł miłośników literatury, utrzymanej w klimacie horroru, thrillera czy science-fiction, ale także planszówek czy karcianek, opartych na motywach fantasy i nie tylko. Po tym, jak koncepcja o wydawaniu czasopisma została wcielona w życie, bardzo szybko pojawili się autorzy, którzy zgodzili się pisać i tworzyć grafiki specjalnie dla szczecineckiego kwartalnika. Zawartość przygotowywana jest tak, by każdy, kto sięgnie po „Bramę”, mógł znaleźć coś dla siebie.

Kolejne wydanie to pewne modyfikacje. - Zmieniliśmy logo na bardziej przejrzyste i pasujące do stylu czasopisma – wyjawia Paweł Kwiecień, redaktor naczelny czasopisma, prowadzący Szczecinecki Klub Fantastyki. - Autorem nowej wersji jest Dawid „Blodek” Boldys. Po drugie zwiększyliśmy nakład z 300 do 500 egzemplarzy. Plan na przyszłość to regularne ukazywanie się czasopisma w odstępach trzymiesięcznych, czyli marzec, czerwiec, wrzesień i grudzień. Oraz zwiększenie dostępności czasopisma, ilości sklepów, gdzie będzie można nabyć „Bramę” oraz wizyt na konwentach. 

A co będzie można znaleźć w najnowszym numerze? - Najnowsza „Brama” to przede wszystkim nowe, świetne grafiki. Tym razem autorstwa Dominika Brońka, którego fanom literatury fantasy nie trzeba przedstawiać. W bieżącym numerze „Bramy” będzie też można zobaczyć grafiki Alicji Nowickiej i Anny Jarmołowskiej, które zilustrowały opowiadania: „Czerwone śniegi Alaski” Michała Grabowskiego oraz „Deszcz i Krew” Marka Ścieżka – dodaje Paweł Kwiecień. 

Redakcja najnowszej „Bramy” zadbała także o to, by każdy mógł coś poczytać. Do wyboru dziesięć świeżych opowiadań w klimacie horroru czy science-fiction, a na rozluźnienie spora dawka humoru w „Legii żywych trupów” Michała Grabowskiego. – W numerze kontynuujemy również cykl „Duszności”, w którym Marek Zychla opisuje nadesłane przez Czytelników historie z duchami. Nowością jest kącik poświęcony komiksom, prowadzony przez Mirka Korkusa. Mamy nadzieję, że komiksy zagoszczą u nas na dłużej. Nie zabrakło również ciekawych artykułów m.in. „Duchy przedwojenne” Anny Dymnej, recenzji gier planszowych „Pandemia” i „Atak Zombie” oraz tradycyjnie już recenzje książek – wylicza redaktor naczelny i na koniec dodaje: 

- Przy okazji zachęcamy do nadsyłania opowiadań, recenzji, artykułów i wszelkich tekstów na adres mailowy: [email protected] .

 

Brama pełna grozy. Kolejny numer szczecineckiego czasopisma - już jest komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com