:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Budowa obwodnicy Szczecinka z przytupem. W Miękowie weszli na nie swoją działkę?

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4

Na dobre rozpoczęła się budowa “wielkiej” obwodnicy Szczecinka. Prace przygotowawcze i wstępne zabiegi drogowe trwają już na większości odcinków. Wyjątkiem nie jest podszczecineckie Miękowo. W czwartek właściciel jednego z pól, przez które ma iść droga ze zdziwieniem zobaczył, jak wielki ciągnik wyładowuje na jego teren drewno.

- Zostałem poinformowany jakiś czas temu, że tu będzie pas drogowy, ale nie mam żadnych ustaleń na papierze, ani aktu wywłaszczenia, wyceny, ani żadnego innego dokumentu, nie mówiąc o odszkodowaniu! - mówi Tematowi właściciel pola, Zbigniew Szeról. - Chodzi o 2 hektary ziemi, na których teraz rośnie zboże. Niczego nie przekazywałem. Pole jest już obsiane pszenicą, biorę na to dopłaty.

- Mamy już akt wywłaszczeniowy - mówi z kolei Grażyna Wyka, sąsiadka mieszkająca z drugiej strony drogi. - Obwodnica będzie szła dokładnie za naszymi oknami. Przed podpisaniem dokumentów obiecywano nam złote góry i ekran dźwiękowy. Jak już podpisaliśmy papiery - okazuje się, że ekranu nie będzie.... Tu nie ma z kim rozmawiać.

Po interwencji właściciela pola, przedstawiciel wykonawcy zabrał drewno. Co będzie dalej?

- Wszystko jest realizowane na podstawie "specustawy" drogowej, wg której w momencie wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej przez wojewodę, posiada ona decyzję wykonalności - wyjaśnia nam Mateusz Grzeszczuk, starszy specjalista ds. Komunikacji Społecznej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Specustawa daje możliwość natychmiastowego rozpoczęcia robót drogowych i objęcia w posiadanie nieruchomości. Kwestie odszkodowawcze idą drugim torem. Przez wojewodę powoływany jest rzeczoznawca, który opracowuje operaty szacujące wartość nieruchomości. Właściciel dopiero wtedy otrzymuje informację, z której dowiaduje się ile pieniędzy wchodzi w grę. Nie zmienia to jednak faktu, że na jego nieruchomości mają prawo trwać już prace budowlane.


obwodnica, szczecinek, miękowo, działka, pole, uprawa - komentarze opinie

  • Blade Łowca - niezalogowany 2017-05-19 08:54:51

    Obiecanki-cacanki. Wazne by bylo na papierze.

  • gość 2017-05-21 08:41:21

    Szuler sam nie wie o czym mówi. Zakonnica gada dobrze.

Dodajesz jako: Zaloguj się