:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Budowa obwodnicy Szczecinka. Jak dojść do ogródków od strony ul. Wodociągowej?

Trwa budowa nowej obwodnicy Szczecinka. Budowlańcy muszą sobie radzić nie tylko w mocno niesprzyjającym terenie, ale także z mocno deszczową pogodą. Setki ciężarówek jeżdżą po bocznych ulicach miasta, obsługując potężną inwestycję. O problemach komunikacyjnych, jakie stwarza budowa obwodnicy przeprowadzana tak, jak w Szczecinku, informujemy Państwa na bieżąco. Nie sposób ich zliczyć.

Czytelnicy już w październiku informowali nas o trudno przejezdnym odcinku ul. Wodociągowej, od skrzyżowania z Narutowicza do torów. To tam właśnie trwają intensywne prace ziemne przy budowie obwodnicy. Nawierzchnia całej ulica jest w fatalnym stanie, a dodatkowo pokryta błotem z budowy. Trasa blokowana jest także przez parkujące samochody ciężarowe, czekające na wjazd na budowę. Jedyny znajdujący się przy ulicy chodnik jest również w złym stanie - w tej chwili zabłocony i służący jako jezdnia lub parking dla samochodów dostawczych - tak opisywali nam sytuację.
- W niedzielę, korzystając z ładnej pogody, postanowiliśmy z żoną wybrać się na spacer z dzieckiem - napisał nam dziś jeden z mieszkańców. - Chcieliśmy iść na naszą działkę, na ulicy Wodociągowej. Niestety, od tej strony w żaden sposób nie da się tam dojść. Droga nie istnieje! Wykonawca nowej obwodnicy całkowicie zniszczył drogę, ciężko jest tamtędy przejechać samochodem, a co dopiero przejść choćby z wózkiem...
Przypomnijmy, że za wszystko, co dzieje się na budowie, w tym na przykład hałas, błoto na drodze i nieprzejezdne odcinki, pełną odpowiedzialność ponosi wykonawca inwestycji. 
Konsorcjum firm Eurovia Polska i Warbud ma wykonać obwodnicę Szczecinka do 2019 roku. Wartość inwestycji wyceniono na 322,817 miliona złotych. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


obwodnica szczecinka budowa wodociągowa błoto eurovia warbud - komentarze opinie

 • gość 2018-03-12 08:38:42

  Proponuję również przyjrzeć się drodze z płyt od strony ulicy Słupskiej - wjazd do Szczecinka. W tej chwili na dużych fragmentach drogi powyłaziły już druty z płyt drogowych i pięknie uszkadzają opony. Nikt z tym nic nie robi, drutów coraz więcej, czasem przysypują to piachem. Tragedia!!!

 • gość 2018-03-12 10:37:45

  Fakt, przejazd samochodem jest ledwo możliwy, spacer nie wchodzi w rachubę. Zaczyna się sezon działkowy, osoby posiadające działki od ul Wodociągowej nie maja szans aby dostać się na swoje działki. To był jednany dojazd umożliwiający podjechanie pod bramę, teraz ledwo przejezdny. A jeżeli będzie potrzebna pomoc pogotowia ratunkowego właśnie z tych okolic, nie dojadą, bo ugrzęzną. Ciekawe czy miasto i wykonawca zainteresują się tą sprawą.

 • gość 2018-03-12 12:10:48

  A to w ogóle ktoś nad tym panuje? Ktoś te drogi tymczasowe odbiera, dopuszcza do ruchu? Czy obowiązuje organizacja PO. Ch.., du... i kamieni kupa?

 • Ja - niezalogowany 2018-03-12 13:18:03

  To jest kpina , jak ci ludzie mają tam przejść, a miasto się tym nie interesuje, bo po co ...

 • gość 2018-03-12 13:43:37

  na słupskiej z ukruszonych płyt na "objeździe" na DK 20 sterczą druty i niszczą opony!!!

 • gość 2018-03-12 17:46:55

  Rak jak się zajął objazdem na Bugnie to pokazał jaki jest skuteczny. Ch.. d... i kamieni kupa

 • gość 2018-03-18 19:12:35

  Mam nadzieje, że inwestor, obuduje drogę do stanu pierwotnego. Pytam : czy ktoś zrobił dokumentacje fotograficzna drogi przed rozpoczęciem inwestycji. Druga spawa, je...ć reklamacje i do sadu. Przyjechali, zarobią i odjadą. Nie dopuśćmy, aby to był policzek dla całej ekipy.

Dodajesz jako: Zaloguj się