:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Budowa w Dzikach. Wójt Jasionas: Niech ktoś się zastanowi, co robi (aktualizacja)

Inwestycje i remonty, Budowa Dzikach Wójt Jasionas Niech ktoś zastanowi (aktualizacja) - zdjęcie, fotografia
Temat Szczecinecki 21/12/2017 05:36

Wójt Jasionas: Na razie mieszkańcy Dzików i Turowa przeżywają gehennę, została zachwiana równowaga społeczna. Spory dyskomfort powoduje duży ruch samochodów ciężarowych na wąskiej drodze. Poza tym materiał z wykopu pozyskiwany w Dzikach jest odpadem. Inwestor ma pozwolenie na transport i zagospodarowanie tego odpadu. Tylko, że powinien zachować odpowiednie warunki. Nie zanieczyszczać terenu odpadem, powodując że cała miejscowość zamieniła się w jedną, wielką kałużę błota. 

Czy w sprawie, która toczy się w Dzikach, można się spodziewać „happy endu”? Na razie sytuacja wciąż wydaje się być trudna do rozwiązania. W sprawie składowania odpadów we wspomnianej miejscowości właśnie toczy się postępowanie. Trudno też znaleźć porozumienie w kwestii zniszczonych dróg. Wójt Ryszard Jasionas widzi praktycznie tylko jedno rozwiązanie, które prowadziłoby do szczęśliwego rozwiązania problemu. Jakie?


O problemach mieszkańców Dzików i inwestycji realizowanej tam przez firmę Dalbet informowaliśmy kilkukrotnie. Ostatnio zarówno wójt Gminy Szczecinek Ryszard Jasionas, jak i inwestor Janusz Paszkiewicz zabrali w tej sprawie głos. Pisaliśmy o tym w artykułach: „Droga do Dzików będzie zamknięta. Do wioski mają trafiać odpady, wójt wszczyna postępowanie” https://szczecinek.com/artykul/droga-do-dzikow-bedzie/351382 oraz „Co się dzieje w Dzikach? Inwestor: Tam nie ma żadnej kopalni” https://szczecinek.com/artykul/co-sie-dzieje-w-dzikach/351854
Jak poinformował nas właśnie Ryszard Jasionas, sprawa się jeszcze nie zakończyła. – Jeśli chodzi o składowanie w Dzikach odpadów, postępowanie się toczy – zaznaczył wójt. – Dzisiaj przygotowany jest protokół z oględzin miejsca wraz z informacjami z urzędu. Zostanie on wysłany do WIOŚ, który przeprowadzi badania, czy na tym terenie były prowadzone prace związane z zagospodarowaniem odpadów.
- Co do kopalni, kopalni nie ma – dodał R. Jasionas. - Prowadzona jest tam w tej chwili inwestycja polegająca na budowie kortu tenisowego, wiaty i jak twierdzi inwestor – boiska. Co to znaczy, nie wiem. Nie jest też tak, że został odcięty inwestorowi dojazd do jego nieruchomości. Inwestor ma do dyspozycji drogi publiczne, które prowadzą do tego miejsca, niekoniecznie musi wykorzystywać ten odcinek drogi, który jest uszkodzony. Dzisiaj dostałem wycenę naprawy tego odcinka na 20 tys. zł. Ponieważ jest koniec roku i takich środków nie mamy, zwróciłem się do inwestora, aby sfinansował nam naprawę tej drogi. Była ona w dobrym stanie, a teraz jest w opłakanym. Na terenie inwestycji pojawiła się tablica informacyjna. Moim zdaniem, powinno się jeszcze znaleźć zabezpieczenie wykopów, bo jeśli ktoś tam kiedyś wpadnie, może to być dla niego bardzo nieprzyjemne.
Czy zdaniem wójta, czy inwestycja i problemy, które wraz z nią się pojawiły, mogą mieć szczęśliwe zakończenie? Mówi Ryszard Jasionas:

- Na razie mieszkańcy Dzików i Turowa przeżywają gehennę, została zachwiana równowaga społeczna. Spory dyskomfort powoduje duży ruch samochodów ciężarowych na wąskiej drodze. Poza tym materiał z wykopu pozyskiwany w Dzikach jest odpadem. Inwestor ma pozwolenie na transport i zagospodarowanie tego odpadu. Tylko, że powinien zachować odpowiednie warunki. Nie zanieczyszczać terenu odpadem, powodując że cała miejscowość zamieniła się w jedną, wielką kałużę błota. 


- Gdyby inwestor dostosował się do warunków życia mieszkańców, na pewno nie byłoby większego problemu i można by było dalej tę inwestycję realizować.Obecnie jako urząd próbujemy to, co się dzieje w Dzikach wprowadzić na odpowiednie tory proceduralne, by tą inwestycję można było spokojnie tam realizować. 
- Podjąłem taką, a nie inną decyzję, która moim zdaniem przyczyni się do tego, że ktoś się zastanowi co robi. Próbujemy wprowadzić na odpowiednie tory proceduralne to, co tam się dzieje. Pod tym względem złej woli ze strony samorządu nie ma. 

Do sprawy odniósł się także Janusz Paszkiewicz, właściciel firmy realizującej inwestycję w Dzikach. Jego zdaniem, wszystko wygląda nieco inaczej. Jak podkreślił, niejednokrotnie deklarował chęć naprawy zniszczonej nawierzchni drogi. Wskazał, że faktycznie zawarł porozumienie z wójtem Ryszardem Jasionasem, jednak naprawa jezdni nie ma kosztować 20 tys. zł, ale zdaniem Janusza Paszkiewicza - 5 tys. zł. 

- W tej sprawie porozumiałem się z panem wójtem, dlatego nie wiem, skąd pojawiła się informacja o zupełnie innej sumie - mówi nam Janusz Paszkiewicz. - Uzgodniliśmy, że naprawa ma kosztować 5 tys. zł. Powiedziałem, że naprawię drogę we własnym zakresie z własnych środków.

Nasz rozmówca nawiązał też do kwestii rzekomego zwożenia do miejscowości Dziki odpadów. Zaznaczył, że nic takiego nie ma tam miejsca. Na potrwierdzenie przytoczył treść protokołu, jaki sporządzili pracownicy Urzędu Gminy. - W protokole jest mowa, że na terenie budowy nie ma widocznego występowania odpadów. Stwierdzono wały ziemi, a z tego, co tłumaczy inwestor, ziemia jest nasypywana z poboczy. To są słowa z protokołu - zwraca uwagę Janusz Paszkiewicz. - Już wcześniej mówiłem, że ziemia pochodzi z poboczy remontowanej w pobliżu Dzików drogi. Jakie odpady? No chyba, że na poboczach leżą odpady. Prowadzę inwestycję, naprawiam, deklaruję chęć naprawy drogi, a cały czas mi się dostaje. Moim zdaniem, nie powinno tak być.

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

dziki budowa dalbet wójt jasionas drogi zanieczyszczenia problem janusz paszkiewicz dalbet - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-12-21 08:36:05

    Rysiek sam sobie zaprzeczasz, to ty wiesz czy nie wiesz co się w twojej gminie dzieje. Co wypowiedzi to co innego mówisz. W wyborach to zapomnij o głosach z Dzików.

  • gość 2017-12-21 11:18:14


    Popieram przedmówcę. Jaki kort tenisowy. Inwestor przecież sam mówił że w tej dziurze ma powstać tor dla gokartów i tłumaczył dlaczego. O głosach z Turowa też zapomnij bo twoi kolesie Mozołowska i Ogrodnik ci nie pomogą.


Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"