:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  17°C pochmurno

Budowlańcy poszukiwani

Praca, Budowlańcy poszukiwani - zdjęcie, fotografia

Po sierpniowym wzroście bezrobocia w Szczecinku i w powiecie szczecineckim, we wrześniu przybyło stanowisk pracy, ubyło tym samym osób pozostających bez zatrudnienia.

    - Na koniec września w naszych rejestrach figuruje 2891 mieszkańców Szczecinka poszukujących pracy, w tym 1616 pań. To o 18 osób (panowie) mniej niż przed miesiącem – mówi „Tematowi” Wiesław Kosmala, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinku. – Bezrobocie spadło też w powiecie. Obecnie pracy poszukuje 6933 osób. To o 67 osób mniej niż w sierpniu. Prawo do zasiłku dla bezrobotnego posiadają 1392 osoby (w Szczecinku – 583). Stopa bezrobocia na koniec sierpnia wynosi 25,7 proc. 

    Jak powiedział nam dyrektor Kosmala, żaden z lokalnych przedsiębiorców nie zgłosił do PUP zamiaru prowadzenia zwolnień grupowych. – Za to na rynku pojawiają się nowi pracodawcy. Np. McDonald’s docelowo zatrudni w Szczecinku 50 osób – dodaje dyr. Kosmala. 

    Obecnie szczecinecki PUP dysponuje 92 ofertami pracy. To trochę mniej niż miesiąc wcześniej. Nowych pracowników poszukują przedsiębiorcy działający zarówno w Szczecinku, regionie, jak i w innych częściach kraju. Firmy dysponują wolnymi etatami dla: pracowników ogólnobudowlanych, operatorów wózka widłowego, posadzkarzy, murarzy, przedstawicieli handlowych, elektromechaników, sprzątaczek, mechaników samochodowych, kierowców autobusu, pakowaczy i kucharzy. (sw)

Foto: Szczecineccy pracodawcy dadzą zatrudnienie 30 osobom w branży budowlanej. Poszukiwani są m.in. posadzkarze, murarze, betoniarze, zbrojarze, dekarze i glazurnicy. 

Budowlańcy poszukiwani komentarze opinie

  • pelagiaaneta - niezalogowany 2013-10-03 20:45:38

    Normalnie aż się wk.... jak to czytam mają tyle etatów aż 92 chyba ogólnie w całym województwie, sprzątaczki potrzebują aż 1 i to pan wybiera ma aż kilkanaście zgłoszonych ofert, dla kobiet nie ma nic normalnie żenada

  • mieszkaniec - niezalogowany 2013-10-03 13:25:17

    o limit wieku jaki obowiązuje przy zatrudnieniu, bezczelność pracodawców czasami otwiera nóż w kieszeni, niech piszą otwarcie do jakiego wieku żeby nie poniżać tych starszych którzy pracy szukaja

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com