:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Burmistrz i urzędnicy muszą pilnować interesu ludzi, a nie własnego i znajomych

Temat Szczecinecki 20/09/2018 12:02

Krzysztof Berezowski, niezależny kandydat na burmistrza Szczecinka. W radiu Szczecinek o swoim programie i sztandarowym pomyśle działek budowlanych za 30 tys. zł, ale też o interesach, deweloperach i odbiorze społecznym. Kilka słów poświęca swojej pracy zawodowej. Rozmawia Maciej Gasiul.

Bardzo proszę kandydata do mikrofonu bardziej….

 • Władza musi być bliżej ludzi, oczywiście.

Ale także mikrofonu, ponieważ to też sprawia że władza jest bliżej ludzi wtedy, ponieważ jest lepiej słyszalna. A jeśli władza jest słyszalna, to ludzie odbierają właściwie jej intencje…

 • Dobrze też, jeżeli władza jest słyszalna za swoje własne pieniądze.

To prawda. A propos: jak społeczeństwo odbiera pańskie intencje?

 • Odwiedziłem wszystkich państwa, którzy mieszkają w budynkach wielorodzinnych i zostawiłem program. Mówicie, co wam się podoba również w naszych kandydatach na radnych. To, że są z różnych grup społecznych, mieszkają w różnych miejscach - to są i przedmieścia i blokowiska, starsze osiedla domków i nowsze. Mówicie, że fajnie że jest taki przekrój i że rada miasta powinna być podobna. Bo samorząd jest po to, żeby wszystkim ludziom żyło się lepiej.

Ale to w socjaliźmie było, że wszystkim miało się żyć lepiej. Co z tego wyszło - wszyscy wiemy. To tak się da?

 • Naszym głównym celem jest to, żeby jak największej grupie osób poprawiać warunki życia tutaj, w Szczecinku.

Dziś w wydaniu tygodnika Temat jest pańskie ogłoszenie wyborcze - Alfabet Berezowskiego. W ogłoszeniu między innymi: Burmistrz i urzędnicy muszą służyć ludziom i pilnować dobra mieszkańców… Coś o tym?

 • Tam jest jeszcze dopisane:  a nie interesów własnych i swoich znajomych.

A tak jest? Ojej….

 • To ocenimy  21 października wrzucając kartkę. Stawiając krzyżyk przy Berezowskim mówimy: wybieramy młodego, energicznego burmistrza, wybieramy też radnych którzy nie są w nic uwikłani. Nie są związani ani z ratuszem, ani ze starostwem. Bardzo sprawdzaliśmy to, żeby tak było.

Punkt D: Nasze miasto musi być piękne, ekologiczne i zielone.

 • Czego się państwo boją? Tego, że na przykład mieszkając na osiedlu Zachód obserwujecie jak pięknieje centrum miasta, a tu nie ma nawet miejsc parkingowych. Samorząd musi być czymś, co scala to wszystko, inicjuje rewitalizację całego miasta. Są już inwestycje w centrum, centrum jest bardzo ładne. Ale przez to właśnie utworzyły się dzielnice peryferyjne, które są opóźnione inwestycyjnie.

 • Chcemy przejąć od Agencji Mienia Wojskowego tzw. “autodrom”, wielki teren za osiedlem “generalskim”. Jednym z naszych sztandarowych projektów są działki budowlane za 30 tysięcy.

Myśli pan, że miasto będzie w stanie zrobić tam drogi i uzbroić teren? To olbrzymi teren…

 • Cena 30 tys. za działkę jest obliczona tak, żebyśmy pokrywali koszt uzbrojenia. Żeby nie było tak, że miasto zarabia na tych działkach i że rodzina, która na przykład chce wrócić z Anglii, musi za działkę zapłacić 100 tys. zł.

Alfabet Berezowskiego, punkt O: Będziemy budować tanie mieszkania z preferencjami dla młodych małżeństw i singli, które zechcą zamieszkać w Szczecinku.

 • To, o czym państwo mówią: mieszkania dla młodych małżeństw i singli na wynajem. Ludzie są bardziej mobilni, takie czasy. Mówiłem już w jednym z wcześniejszych wywiadów o kwocie 1200 zł za wynajem dwupokojowego mieszkania. Plus opłaty. Tyle płaci na przykład dwójka mieszkańców Szczecinka. Jedno z nich pracuje wyłącznie na czynsz. To jak można ich przekonać do tego, żeby tu zostali?

Pan chce konkurować z lokalnymi deweloperami?

 • Chcę otworzyć drzwi dla wszystkich deweloperów, zaprosić ich do Szczecinka i zwiększyć podaż mieszkań.

Który deweloper ma interes w tym, żeby spuścić swoje ceny poniżej 4 tysięcy zł za metr?

 • Pod Gdańskiem na przykład sprzedają domy szeregowe za 299 tysięcy. Ile kosztują u nas - można sobie sprawdzić. Jeśli będzie otwarcie samorządu na różne firmy, jeśli będzie konkurencja między deweloperami… Bo tutaj nie chcą budować. Kojarzą Szczecinek z programem “Uwaga”, tutaj w Szczecinku jest tak, to my nie jestesmy pewni… W Polskę ma pójśc przekaz: Szczecinek ma nowego burmistrza, to młody energiczny człowiek, który chce zrobić duże inwestycje. Dla mnie budowa tych mieszkań jest najważniejszą rzeczą. Jak tylko wygram wybory, chcę zacząć zapisy na mieszkania. My nie będziemy dyskutować, organizowali rady budownictwa… Trzeba te działki rozdać, mieszkania zbudować, a w Polskę ma iść przekaz: w Szczecinku doszło do głębokiej zmiany.

 • Jeśli do Szczecinka ma przyjść inwestor, to mamy zrobić wszystko, żeby on tu został. Ale też to, żeby pensje były regulowane przez rynek. Żeby nie było takiej sytuacji jak teraz, że między firmami jest cicha umowa.

To znaczy, że jeśli zostanie pan burmistrzem, to nie skorzysta pan z okazji żeby na przykład kupić sobie działki, trochę drzewek wysłać do nieba i potem zarobić na tym parę baniek - to nie da rady?

 • Bardzo mnie bolało, gdy przeczytałem w gazecie, że (odnosząc się do sytuacji wiceburmistrza i Sójczego Wzgórza - dop.red.) jego zwierzchnik mówi, że… też by tak zrobił! My jesteśmy tu dla dobra wspólnego. Miasto ma być dla mieszkańców. A osoby z Ruchu Berezowskiego mają być poza wszelkimi podejrzeniami. Jestem za totalną otwartością, przejrzystością. Jeśli ktoś chce robić interesy - bardzo proszę. Drawsko, Chojnice, Człuchów...

 • Z tych największych firm chcemy być dumni, ale też mówimy: wszyscy będziecie mieli te same reguły. Będziemy dbali o przestrzeganie prawa.

Kim pan jest z zawodu?

 • Jestem lekarzem, pracuję na umowę o pracę jako kierownik ds. medycznych. Oprócz tego tutaj, w mieście, też mam swoje godziny.

A może pan powiedzieć, gdzie?

 • Jeśli bym powiedział, gdzie dokładnie pracuję, do wylałby się taki sam hejt jakiego doświadcza na przykład pan Suchowiejko albo osoby z Ruchu Berezowskiego i spłynął na mojego pracodawcę. A który pracodawca by sobie tego życzył?

Teraz jest pan na urlopie...

 • Od lipca, czyli od kiedy chodzę po domach, jestem na urlopie bezpłatnym. Już wtedy pojawiały się wpisy osób ze spółek miejskich o tym, że Berezowski zamiast siedzieć w pracy i leczyć, chodzi po mieszkaniach albo siedzi na FB i odpowiada na posty. Jestem całkowicie niezależny, to zwykłe odwracanie kota ogonem.

 • Ruch Berezowskiego chce dbać o przejrzystość. Chcemy głębokich zmian.

Cały wywiad (audio)

Reklama

berezowski wywiad radio szczecinek burmistrz deweloper działki budowlane - komentarze opinie

 • gość 2018-09-20 13:14:34

  Jeszcze się taki Burmistrz nie urodził w Szczecinku aby spełnić tę obietnicę Panie Berezowski. ..."Burmistrz i urzędnicy muszą służyć ludziom i pilnować dobra mieszkańców" to jak zawsze jest w Polsce kiełbasa wyborcza.

 • gość 2018-09-20 14:00:45

  Panie Krzysztofie! w końcu nadzieja na normalność! Ma Pan mój głos. gość 2018-09-20 13:14:34 gdy szef nie pilnuje i egzekwuje - wtedy staje się to kiełbasą bo jest to obietnica niespełniona... Ja natomiast zaryzykuję bo wolę przynajmniej spróbować głosować na takiego kandydata niż na 5 wodę po kisielu, bo to już w Szczecinku przerabiamy od 20 lat... Czas powiedzieć DOŚĆ!

 • gość 2018-09-20 14:04:53

  gość 2018-09-20 13:14:34 idąc tym tropem możemy wybrać burmistrza losując palcem w spisie obywateli... Trzeba próbować poprawiać tkankę miejską, zamiast pisać "ee to się nie da"...

 • gość 2018-09-20 14:35:12

  Panie Krzysztofie, nawet jak Pan zostanie burmistrzem, to będzie Pan musiał współpracować z Radą Miasta ona rządzi i dzieli kasą, a tam są układy partyjne, więc czy Pan chce czy nie wejdzie Pan w politykę, nawet jak jest pan teraz bezpartyjny.

 • gość 2018-09-20 15:48:50

  To miasto jest opanowane przez układy towarzysko biznesowe i dopóki ludzie będą się nabierać bajki opowiadane przed wyborami nic się nie zmieni. Tylko utarte slogany miasto wyładniało są koncerty imprezy itd. Myślałby kto, że inne miasta stoją w miejscu a u nas eldorado. Trzeba rozliczać z obietnic i tępić nepotyzm i kumoterstwo a to można zrobić tylko głosując przeciwko obecnej patologi.

 • gość 2018-09-20 16:30:13

  Transparentność wg Berezowskiego w ostatnim i przedostatnim pytaniu. Panie Berezowski, Douglas nigdy nie poparł inicjatywy przeciwnika politycznego. O czym świadczą wspólne pana z władzą tabliczki na mieście? Jest pan Nowoczesną bis w lokalnym wydaniu!!!

 • gość 2018-09-20 19:33:15

  Panie Berezowski Pan ciągle nie ujawnia gdzie pracuje zasłaniajac sie jakąś obawą o hejt a mówi o przejrzystości.Osoba publiczna powinna nie bac się hejtu i nic nie ukrywać.Pan zaprzecza sam sobie.

 • gość 2018-09-20 21:34:54

  Tyle lat czekałam na normalnego człowieka, który idzie tam w szlachetnym celu a nie ustawiać rodzinę. I w końcu się doczekałam. Dziękuję, że Pan startuje!!!! :) Niech Pan zmieni kierunek w którym płynie to miasto.

 • gość 2018-09-21 08:15:52

  No fakt, pojawił się w końcu ktoś NORMALNY, to zaraz będą się z konkurencji pytać a jaki numer buta pan nosi? Zapytajcie Kubusia Puchatka i jego tatę dlaczego miasto musiało oddać swego czasu 600 czy 700 tyś zł - pieniądze z naszych podatków. I dlaczego u nas w mieście gościło TVN.

 • gość 2018-09-21 09:54:54

  Kiedy wszyscy co rządzili obiecują gruszki na wierzbie, obietnice BEREZOWSKIEGO są wyważone i realne. Rak nagle chce małych klas w szkołach, po tym co robił przez 13 lat? Stawiam na nową jakość.

 • gość 2018-09-21 17:31:58

  "Nie podam nazwy swojego zakładu pracy bo..." i za chwilę "Ruch Berezowskiego chce dbać o przejrzystość." - otóż, szanowny Panie, to co Pan powiedziałeś wzajemnie się wyklucza. Chce Pan dbać o przejrzystość niech Pan zacznie od siebie. Otóż, proszę przyjąć do wiadomości, że nie robi Pan łaski informując społeczeństwo o swoim dotychczasowym miejscu pracy. W chwili obecnej przychodzi Pan do społeczeństwa na rozmowę o pracę, (bo tak należy to rozumieć, to społeczeństwo Pana zatrudni bądź nie, to z naszych podatków finansowane są pensje burmistrza) przynosi pan CV w którym lakonicznie stwierdza Pan, że jest lekarzem. W CV po to umieszcza się informacje o ostatnim bądź obecnym miejscu pracy, a czasami załącza się nawet rekomendację aby potencjalny pracodawca mógł zasięgnąć opinii na temat kandydata. Na jakiej podstawie mamy wierzyć, że Pan pracuje i dobrze wykonuje swoje obowiązki? Na słowo? To co Pan powiedział o swojej pracy i przejrzystości to dla mnie kpina. Już tu jest Pan nieszczery i zaprzecza sam sobie, a to daje mi sygnał, że nie będzie pan dobrym burmistrzem. Takie sprawia Pan wrażenie. Ja Pana nie znam, wyskoczył Pan nagle z kapelusza, na jakiej podstawie mam Panu dać kredyt zaufania? Na ładne oczy? Proszę nie zasłaniać się zjawiskiem hejtu, bo jeszcze nie spotkałam się z sytuacją, w której ktoś hejtowałby pracodawcę, któregokolwiek z kandydatów. Samych kandydatów owszem, ale nigdy nie oberwało się nikomu z zatrudniających. Proszę nie odbierać mojej opinii jako hejtu, próbuję jedynie konstruktywnie przedstawić Panu swój punkt widzenia jako wyborcy. Pozdrawiam.

 • moje zdanie - niezalogowany 2018-09-21 19:54:55

  Jestem za i mam nadzieję że Szczecinek nie da się zmanipulować PoPisowej propagandzie. Potrzebujemy niezależności, partie to archaiczny, zepsuty do szpiku kości twór.

 • gość 2018-09-21 20:20:47

  Panie Berezowski, oddam bezpłatnie urządzenie do wyczyszczenia ratuszowego szamba i mułu. Kontakt przez redakcję!

 • gość 2018-09-21 21:11:24

  Mój pierwszy wybór to Pan Berezowski bo: a - ma bardzo dobrą opinię i uczciwych ludzi w zespole b - ma konkretny program c - jest bezpartyjny (partie - cały ten system to jedno zło) d - ma odwagę, energię i charyzmę - zrobić taką kampanię bez wsparcia partyjnek kasy - już to daje do myślenia. Kto z was by się tak odważył i zaczął działać od zera, no kto? A on to zrobił i za tę walkę i odwagę ma mój głos. e - jest człowiekiem wykształconym i na Boga, nie wypominajcie człowiekowi który ma 30parę lat i dopiero zaczyna, że jeszcze nic nie dokonał. Rak działał przez 8 lat i wiadomo co zrobili (pewne rzeczy dobrze, pewne źle). Ale, czego dokonali Pawłowicz, Suchowiejko? NICZEGO A czego dokona Berezowski to mam nadzieję, że się przekonamy w najbliższych latach. Ale jak chcecie to wybierajcie nieświeże układy PO lub propagandę PiS, które zjawiło się w mieście tydzień temu. Oni z pewnością wam pomalują trawę na miesiąc przed wyborami. Teraz przed wyborami nawet straży miejskiej na ulicach nie widać - miesiące temu 1 patrol na 5-10 minut, dziś zero patroli na 2godziny.

 • K. Berezowski - niezalogowany 2018-09-22 14:27:17

  do gość 2018-09-21 20:20:47 biorę w ciemno!

 • gość 2018-09-22 14:37:45

  Bardzo dobry, merytoryczny wywiad. Gasiul chciał zagiąć Berezowskiego, a ten się nie dawał. Widzę, że im cięższy wywiad, to pan kandydat sobie lepiej radzi. Wrzućmy Ruch Berezowskiego na głęboką wodę. Młodzi, energiczni, wykształceni - niech poprawiają. Na pewno są uczciwi i niezależni. A to ważne w Szczecinku!

 • gość 2018-09-23 11:48:04

  Drodzy Moi, Kilka dni temu napisałam komentarz do Pana Berezowskiego. Oczywiście, starałam się aby był konstruktywny, bez hejtu czego dowód macie nawet tu powyżej, bo dokładnie to samo napisałam Panu na jego fanpage na fb. Komentarz zaczyna się od cytatu ""Nie podam nazwy swojego zakładu pracy bo..." i za chwilę "Ruch Berezowskiego chce dbać o przejrzystość." - otóż, szanowny Panie, to co Pan powiedziałeś wzajemnie się wyklucza" Uważam, że nie był to obraźliwy komentarz ani hejt z mojej strony tylko raczej próba nawiązania dialogu i wyjaśnienia kilku kwestii, jednak Pan Berezowski go usunął. A żeby było ciekawiej, kiedy zwróciłam na to uwagę w następnym komentarzu to tę wypowiedź również usunął i zablokował mnie na fanpage. Oczywiście przewidując, ze tak może się stać zrobiłam PrintScreen z dowodem na to, że ten drugi komentarz był, a teraz go nie ma, a ja jestem zablokowana. Szkoda, że nie można tutaj umieszczać zdjęć, podczepiłabym te screeny. Także jeśli ktoś dał się nabrać na te gładkie słówka Pana B to uprzedzam, że przez takie działanie pokazał się jako człowiek próżny, bojący się dyskusji i udający nieskazitelnego, a tak naprawdę jest po prostu oszustem, a jego słowa można włożyć między bajki. Jak ktoś mówi, że to uczciwy człowiek to zwyczajnie dał się nabrać. Niczym się nie różni od PO. Podciągając wszystko pod hejt jest nadużyciem. To po prostu była zwyczajna dyskusja, a przynajmniej próba nawiązania takowej, zresztą oceńcie sami, czytając mój powyższy komentarz. gość 2018-09-21 17:31:58

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Atrakcyjny lokal biurowy w

Do wynajęcia wysokiej klasy pomieszczenie biurowe w samym centrum Szczecinka (nad Empikiem)


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam Garaż

Sprzedam garaż osiedle zachód ul Kołobrzeska - 10000 PZŁ


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta:tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"