:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  20°C słabe opady deszczu

Burmistrz, komendant i dyrektorzy otworzyli nowy plac zabaw

Okres przedwyborczy sprzyja realizacji rozmaitych inwestycji i przedsięwzięć. Do takich z pewnością należy utworzenie na terenie Szczecinka nowego placu zabaw. Oficjalne otwarcie nowego ogródka jordanowskiego miało miejsce w sobotni, 4.08 poranek. Choć zrezygnowano z przecinania wstęg i przemówień, trudno było oprzeć się wrażeniu, że miasto zrobiło wszystko, by fakt oddania do użytku w Szczecinku nowych drabinek i ślizgawek został przez wszystkich dobrze odebrany i zauważony. 

Już na dzień przed oficjalnym oddaniem do użytku nowych obiektów w tzw. centralnym placu zabaw media obiegła informacja o jego „wielkim otwarciu”. Nigdy wcześniej, kiedy w mieście pojawiały się nowe urządzenia do zabawy dla dzieci, tego typu wydarzeniu nie towarzyszyły zorganizowane przez SAPiK punkty gastronomiczne, dmuchane zamki, czy kącik z malowaniem twarzy. Na miejscu pojawił się także burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Obecni byli również dyrektorzy SAPiK-u; nowe huśtawki, drabinki i piaskownicę podziwiał także komendant Straży Miejskiej Grzegorz Grondys. 

Co znajduje się na terenie nowego placu zabaw? Ogródek zlokalizowano w parku, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 4. Nie brakuje tu urządzeń, których z pewnością próżno szukać na jakimkolwiek szczecineckim placu zabaw. Dzieci będą miały do dyspozycji mnóstwo nowoczesnych linek, drabinek i wieżyczek, a także m.in. rurową zjeżdżalnię Jubilee, różnorodne konstrukcje linkowe ze zjeżdżalniami typu Triton, Titan czy Naos, huśtawkę Makemake oraz piaskownicę modułową. Są także trampoliny.

Jak zauważyli obecni na placu w sobotni poranek rodzice, urządzenia z pewnością przypadną do gustu uwielbiającym beztroskie szaleństwo nieco starszym - dziecięcym użytkownikom. Jednym z bardziej obleganych urządzeń przez dzieci w wieku szkolnym będą z pewnością wspomniane trampoliny. Kilkulatki, póki co, mogą czuć się bezpiecznie jedynie na pojedynczych obiektach. Do przemyślenia przez organizatorów wydaje się także kwestia ławeczek i miejsc siedzących, z których mogłyby skorzystać nie tylko dzieci, ale i ich opiekunowie. Rodzice sygnalizowali też, że warto by było rozważyć ustawienie w pobliżu placu choćby przenośnej toalety.

Warto nadmienić, że to do tej pory najdroższy plac zabaw w Szczecinku. Kosztował niemal pół miliona zł, a środki pochodziły z budżetu miasta. Dla porównania, na cieszący się dużą popularnością piracki plac przy muszli koncertowej ratusz wydał przeszło cztery razy mniej. Czy nowy ogródek spodoba się najmłodszym użytkownikom? Ponieważ tego typu nowoczesnych urządzeń jest w Szczecinku jak na lekarstwo, najprawdopodobniej tak. Może tylko dziwić fakt, że o tego typu inwestycji przedstawiciele miasta pomyśleli dopiero przed wyborami.
 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


plac zabaw ogródek jordanowski drabinki ślizgawki wybory - komentarze opinie

 • gość 2018-08-04 13:47:49

  bardzo dobry artykuł! Nic dodać.

 • gość 2018-08-04 14:21:48

  Nie widziałam, jeśli jednak ta rura jest metalowa - to pewnie jest w niej "trochę ciepło" - w słoneczne dni...

 • gorszy sort - niezalogowany 2018-08-04 15:21:29

  Będą się mogły bawić wszystkie dzieci, czy tylko wizjonerów?

 • gość 2018-08-04 20:29:42

  To zamontuj klimę,uszczypliwy człowieku.

 • gość 2018-08-04 20:32:41

  Powinni poczekać i oddać po wyborach,przeciwnicy pewnie by tak zrobili.

 • Waterman - niezalogowany 2018-08-04 21:17:27

  Szczecinek to jezioro, główna atrakcja i wizytówka. Tymczasem smród, brud i krosty.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-05 09:54:16

  Zaden plac zabaw, zamontowali zabawki I ogrodzili. Kupa piachu zamiast porzadnej nawierzchni, a teren pomiedzy zabawkami nieuporzadkowany. Wystaja jakies betony, do tego doly w trawie. Lawek jak na lekarstwo, rodzice musza stac I patrzec jak sie dzieci bawia. Jak cos robicie to pomyslcie, zaplanujcie, tam widac ze na szybko cos zrobiono.

 • Gość - niezalogowany 2018-08-05 10:37:35

  Lepszy plac zabaw niż pomniki smoleńskie

 • Gość - niezalogowany 2018-08-05 15:50:22

  A mnie nie przeszkadzają place zabaw, pomniki smolenskie czy nowe mieszkania. Znam gminy w Polsce w których jedno drugiego nie wyklucza. Tylko w Szczecinku pod władzą Tuskotalibów jest z tym problem.

 • gość 2018-08-05 19:26:42

  Ciekawe czy na plac zabaw będą wpuszczane dzieci z pampersami? Czy tak samo jak na basenie gdzie pani prezes zakazała wchodzić do wody maluchom z rodzicami powstanie jakiś następny "idiotyczny" zakaz?????

 • gość 2018-08-05 20:29:08

  Tuż obok naprzeciw jolki świetny plac zabaw, można było dodać nieco obiektów ulepszyć odnowić, siłownia w tym miejscu była bardzo dobrze wkomponowana, marnotrawstwo ludzkich pieniędzy lekką ręką, bezmyślność i niegospodarność za która powinna pójść karna odpowiedzialność, a ci burmistrze komendanci dyrektorzy utrzymywani z ludzkich rąk pracy niech sobie zbudują taki plac na swoich posesjach za swoje pieniądze i tam się pobawią

 • gość 2018-08-05 21:24:16

  Byłąm, widziałam, dzieci szalały.ławek dla rodziców wokół płotu dostatek. Czego brakuje??TOALETY.I to nie beznadziejnego toitoja, tylko prawdziwe , murowane. Przeciez to normalne, że człowiek wydala, to co skonsumuje. Albo niech miasto dogada sie z Residensem i ustali ,że tam mozna korzystać

 • gość 2018-08-05 23:14:18

  Z Jednej strony fajny płac zabaw dla dzieci!!! A z drugiej strony pani sąsiadka burmistrza zabrania szczecineckim dzieciom i ich rodzicom korzystać z obiektu publicznego?!?! Wstyd na całą Polskę?!? Żeby jeszcze ta pani miała honor i podała się do dymisji??? Nie to nie w stylu obecnej POwładzy w naszym mieście.., Ale Burmistrzowi Daglasowi się dziwie że pozwala na taki „bajzel”??? Zawsze miał porządek w spółkach miejskich...

 • Gość - niezalogowany 2018-08-06 12:15:24

  Zwolennicy dobrej zmiany lubią pływać w szambie... tak wnioskuję z komentarzy. Mimo posiadania dziecka w pieluchach rozumiem zakaz i nie mam nic przeciwko. Sama lubię pływać w wodzie bez dziecięcego kału.

 • gość 2018-08-06 12:43:47

  Pół miliona????? a ja prosiłam o pomoc w mops, o pare groszy na żywność bo przy tych horrendalnych cenach czynszy i opłat mieszkaniowych jakie nam zafundował obecny wizjoner nie idzie związać końca z końcem to mi powiedziano że niestety pieniędzy nie ma!!!!!!!!!

 • gość 2018-08-06 13:04:05

  A ten komendant miał do spełnienia jakąś misje przy otwarciu placu zabaw dla dzieci? Czy to promocja osobistej ochrony burmistrza opłacanej za pieniądze podatników? Bo naprawdę ciężko mi sobie uzmysłowić co ma komendant miejskich zastraszaczy ludności do nowo otwieranego placu zabaw dla dzieci.

 • gość 2018-08-06 13:44:27

  gość 2018-08-06 12:43:47 Pół miliona????? a ja prosiłam o pomoc w mops, o pare groszy na żywność bo przy tych horrendalnych cenach czynszy i opłat mieszkaniowych jakie nam zafundował obecny wizjoner nie idzie związać końca z końcem to mi powiedziano że niestety pieniędzy nie ma!!!!!!!!! W krótce kolejne podwyżki (prąd, gaz, paliwo ...) cierpliwości z czegoś trzeba brać na 500+, premie w rządzie i stołki dla swoich w spółkach.

Dodajesz jako: Zaloguj się