:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Burmistrz obiecuje nauczycielom pieniądze. Ci pytają, kiedy je dostaną

Burmistrz chce dać pieniądze nauczycielom. Ci pytają, kiedy je dostaną
Temat Szczecinecki 26/03/2019 05:46

Zbliżają się, zapowiadane na terenie całego kraju, protesty nauczycieli zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego. W poniedziałek poparcie dla ich postulatu płacowego tysiąca złotych podwyżki, wyraził też burmistrz Szczecinka, Daniel Rak. I choć litera ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mówi wprost, że w przypadku strajku pracownik nie ma prawa do wynagrodzenia to zapowiedział oficjalnie, że pieniądze dla nauczycieli strajkujących w Szczecinku się znajdą. Zgodnie z przewidywaniami, ucieszyło to również nauczycieli zrzeszonych w innym związku zawodowym, NSZZ Solidarność. Jego przewodniczący, Cezary Jankowski, wystosował już do ratusza specjalne pismo.

 

 • Z wielką radością przeczytałem Pana oficjalne stanowisko w sprawie trwającej w naszym kraju akcji protestacyjnej pracowników oświaty - czytamy w piśmie między innymi.- Przez wiele lat urzędowania Pana poprzednika, dwa działające na terenie Szczecinka związki zawodowe zrzeszające pracowników oświaty — NSZZ „Solidarność" i ZNP, nie mogły wynegocjować znaczących podwyżek dla pracowników administracji i obsługi szkół. Dlatego powyższa deklaracja poparcia wzrostu wynagrodzenia jest dla mnie i mojego związku jak najbardziej do zaakceptowania. 

Przewodniczący NSZZ Solidarność Cezary Jankowski prosi burmistrza o doprecyzowanie terminów podwyżek.

 • Mając na uwadze powyższe, proszę o zapewnienie odpowiednich środków na wynagrodzenia oraz podanie terminu kiedy mogę podpisać zmiany w regulaminach wynagradzania zaproponowane przez Pana, tzn. podwyżki o tysiąc złotych pensji zasadniczej dla wszystkich pracowników administracji i obsługi szkół podległych Burmistrzowi Miasta Szczecinek.

Reklama

strajk nauczyciele pieniądze szczecinek burmistrz solidarność - komentarze opinie

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-03-26 07:20:30

  Pieniądze będą jak burmistrz śćiągnie kasę od mieszkańców za śmieci, a jak braknie to podwyższy cenę za wodę, bilety komunikacji miejskiej ( a właśnie gdzie darmowa komunikacja? Gdzie wiaty przystankowe?)

 • gość 2019-03-26 07:29:08

  niech obniżą SOBIE angaże

 • gość 2019-03-26 07:35:17

  Nie rozumiem .Burmistrz obiecuje pieniadze za czas strajku a Pan Jankowski dziękuje juz za podwyżki 1000zł.. Nie wiem czy wiedzą co mówią, a może lepiej ze swoich coś dadzą a nie rozdzielaja nasze. Ale to tylko dalszy ciag kampanii wyborczych i9 załosnie to wyglada .

 • gość 2019-03-26 07:43:09

  Pan Przewodniczący ma problemy z czytaniem ze zrozumieniem?...

 • gość 2019-03-26 08:02:40

  Kasa będzie jak wyciąg zacznie działać, lub zysk z sprzedaży maszyn rolniczych spółka handlująca przekaże do urzędu.

 • gość 2019-03-26 08:20:26

  Jankowski pozamiatał ;D

  z innej beczki: czy to nie burmistrzowi powinno zależeć na tym, by szkolnictwo w jego gminie śmigało? nie można powiedzieć "dorzucę, ale nie strajkujcie"? to chyba bardziej gospodarskie niż "stajkujcie, a ja wam za to dopłacę".

  oj prokurator zaciera rączki

 • gość 2019-03-26 08:39:50

  przewodniczący wcale nie ma problemów ze zrozumieniem. po prostu wie kto płaci, a skoro płaci gmina, to w czym problem dać więcej? w końcu się solidaryzuje.

  taki solidarny, że da więcej dopiero jak mu każą?

 • Gość - niezalogowany 2019-03-26 15:56:53

  jak można publicznie wypowiadać się, że strajkujący zostaną za to nagrodzeni ! To chyba jakieś nieporozumienie panie burmistrzu ….

 • gość 2019-03-26 16:21:52

  Z czyich pieniedzy będzie ta podwyżka ?. czy z tego idiotycznego pomysłu dotyczącego wywozu śmieci wliczonych w koszty wody ?

 • gość 2019-03-27 08:19:20

  Szanowni Państwo,
  nauczyciele w Polsce mają jak pączki w maśle. Najniższe pensum w Europie (18 godzin) przy tablicy. Francuzi mają 25 a Niemcy 27 godzin. Oprócz tego zarobki polskich nauczycieli po uwzględnienu PSN (parytet siły nabywczej) są wyższe od tych w Czechach, Słowacji, Słowenii, Węgrzech, Litwie, Łotwie, Estoni, Rumuni, Bułgari, Portugali, Grecji i odpowiadają 80% zarobków nauczycieli we Włoszech. Nie uwzględniają oczywiście niższego pensum, które te relacje zmieniłoby na jeszcze bardziej korzystne. Nie są to statystyki GUS tylko dane zaczerpnięte ze statystyk OECD więc dla wszystkich zadżumionych TVN powinny być wiarygodne.
  Może rząd powinien zaproponować nauczycielom 2000 złotych podwyżki w zamian za podwyższenie pensum do 27 godzin, tylko, że wtedy wiązałoby się to z masowymi zwolnieniami w tym zawodzie
  Co na to powiedzą związki? Równajmy do zachodu!!!

 • gość 2019-03-27 09:34:11

  do gościa: Szanowni Państwo. Daj m i te 2000 zł podwyżki a będę pracował 40 godz. przy tablicy!!!!

 • gość 2019-03-27 10:15:51

  żeby pracować przy tablicy, to trzeba znać interpunkcję. w języku polskim nie występuje coś takiego jak pięciokrotny wykrzyknik. ;P

  skoro chcesz 40 godzin przy tablicy - czemu nie protestujesz za likwidacją karty nauczyciela?

 • gość 2019-03-27 13:15:38

  do gościa - żeby.... .Pięć wykrzykników jest dla takich jak Ty, żebyście zrozumieli, że nauczycielom nie zależy na pensum 18 godz. Takie pensum wynika ze specyfiki zawodu jak również to, że mamy przymusowe urlopy w czasie wakacji . Wbrew powszechnej opinii nauczyciele nie mają wolnych całych wakacji. Chętnie będziemy pracowali po 40 godz. w tygodniu. Ale kij ma dwa końce więc wszystkie czynności : wywiadówki, rady, sprawdzanie prac, przygotowanie do pracy , wycieczki, biwaki, dyskoteki i wiele, wiele innych rzeczy chcemy realizować w godzinach swojej pracy jak każdy śmiertelnik. Chcę wyjść po 8 godz. z pracy i mieć czas dla rodziny, czas na kino, na piwo z kumplami itd. Nam to pasuje , a Tobie? I może nie być Karty Nauczyciela. Niech będzie Kodeks Pracy i płatna każda godzina ponad etat. Czepiacie się Karty Nauczyciela ale inne zawody również mają swoje przywileje i nikt nie ma do nich pretensji. Media wszędzie podają, że nauczycielom chodzi tylko o 1000 zł. Manipulacja ! Nikt nie mówi , że w tym wszystkim chodzi również o przeładowane programy, że szkoła nie uczy praktycznego myślenia i radzenia sobie w życiu. Podstawa programowa jest do bani od wielu lat. Zbyt ciężkie tornistry dzieciaków przekraczają wszelkie normy a MEN mówi, że to dlatego bo dzieci noszą po 2 piórniki albo maskotki . Mówią, że dzieci mogą trzymać książki w szkole. To ciekawe z czego będą się uczyć w domu ? Dla was to nie problem? No tak, media mówią tylko 1000 zł za 18 godz.TVP zawsze mówi prawdę.

 • gość 2019-03-27 13:38:59

  robienie błędów ortograficznych ma służyć temu, by ktoś zrozumiał lepiej? to może zmień zawód.

 • gość 2019-03-27 13:49:09

  "Chcę wyjść po 8 godz. z pracy i mieć czas dla rodziny, czas na kino, na piwo z kumplami itd. "

  a na to, to się tylko uroczo zaśmieję. jakbym nauczycieli nie znał osobiście :D :D :D

  niesamowite! jedna wycieczka rocznie (sponsorowana przez rodziców - raczej chętnie nauczyciele jeżdżą, a często nawet nalegają "pojedźmy gdzieś")

  co dalej? rady - dwie, trzy rocznie? no niesamowite! :D
  dyskoteki? jedna rocznie. kompletu nauczycieli to tam nie uświadczysz

  a co to te "wiele, wiele innych rzeczy"? :D :D

  kodeks pracy? proszę bardzo - tygodniowa delegacja, zero do gadania. pooglądasz sobie kumpli na piwku przez skype. ;P

  co za oderwanie od rzeczywistości :D :D :D

 • gość 2019-03-27 13:51:43

  a jak chętnie będziecie pracowali po 40 godzin, to czemu nie widzę protestu o likwidację karty?

  podstawa programowa do bani - kiedy ostatnio strajkowaliście zamykając szkoły, żądając jej zmiany? jakoś tego nie widzę w obecnych postulatach.

  co do tvp, to może przestań oglądać? widzę, że chyba równo ryje beret ;D

 • gość 2019-03-27 13:54:01

  tak wogóle, to zamaż dane osobowe i wrzuć pit-11 (podając stopień w karierze). od tego powinna się zacząć dyskusja odnośnie podwyżek ;P

 • gość 2019-03-27 14:01:54

  Hmm. Pan Cezary Jankowski jest przewodniczącym Komisji Międzyzakładowej NSZZ Solidarność Pracowników Oświaty i Wychowania w Szczecinku i los zrzeszonych w jego związku nauczycieli nie jest mu obojętny. Z jego listu do burmistrza wynika, że popiera on podwyżki w kwocie 1000 zł. Ale .... jednocześnie pan Cezary Jankowski jest przewodniczącym Rady Powiatu oraz wiceprzewodniczącym Komisji Edukacji .... Tak więc w jego gestii leży możliwość przeforsowania podwyżek dla wszystkich pracowników zatrudnionych we wszystkich PODLEGŁYCH mu szkołach ponadgimnazjalnych ! Panie Cezary prosimy pana jako przewodniczącego NSZZ Solidarność do zmuszenia przewodniczącego Rady Powiatu do wydania decyzji o podwyżkach ! Przecież tu nie ma konfliktu interesów :P

 • gość 2019-03-27 14:09:25

  Do gość 2019-03-27 13:15:38. Jeśli chcesz pracować 40 godzin w tygodniu to zmień pracę. Taką radą służy były prezydent. Posłuchaj go a przestaniesz narzekać.

 • gość 2019-03-28 08:36:22

  Po co się kształciliście pytam po co?,nie lepiej być prezesem PGK-u, wykształcenie bliżej nieznane,a zarobki bardzo,bardzo wysokie, Można!?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"