:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Burmistrz podaje radnych do sądu. Za plakat

14/04/2016 13:52
Powiat, Burmistrz podaje radnych sądu plakat - zdjęcie, fotografia

Podczas 4-kwietniowej sesji Rady Miasta Szczecinek zamieszanie wywołał niezwykły "podarunek", który burmistrzowi próbował wręczyć radny J. Pawłowicz. Był to plakat z wizerunkiem urzędnika Włapko. Pomysł stworzenia tej postaci wyszedł od jednego z mieszkańców Szczecinka, który uważa się za osobę pokrzywdzoną w związku z brakiem zgody nadzoru budowlanego na zalegalizowanie popełnionej przez niego samowoli budowlanej. To karykatura, zdaniem wielu przypominająca jednego z byłych urzędników miejskich, z wyciągniętą w geście roszczenia ręką. Radny A. Grobelny zaproponował, aby w mieście przewidzieć miejsce na taki właśnie pomnik.  

- Zgłosił się do mnie pan Wiesław Adamski i powiedział o powołaniu komitetu budowy pomnika obywatela Włapko – informował radny A. Grobelny. Pan Adamski prosił mnie, aby publicznie powiedział, że ten pomnik powstał w 2002 roku, a podobieństwo do osób jest przypadkowe i niezamierzone. Chciałem zapytać, co pan burmistrz sądzi o tej inicjatywie?

- Z coraz większym zażenowaniem słucham pana wystąpień – skwitował wystąpienie radnego burmistrz. - Może pan uważa się za aktora kabaretowego? Tym razem dotknął pan rzeczy poważnej. Sugeruje pan, że są brane jakieś łapówki? Bardzo proszę, aby ten temat pan rozwinął. A my będziemy nagrywać. Dobrze?

- Powiedziałem to, co powiedziałem – próbował tłumaczyć A. Grobelny. - Bardzo proszę to spokojnie odsłuchać bez emocji po sesji.

 - Jeszcze raz proszę, aby pan to rozwinął – naciskał burmistrz. (...)Tym razem w sposób jednoznaczny pan tutaj zasugerował, że są brane łapówki. Pytam, czy mógłby pan rozwinąć ten temat. Ja się nie denerwuję. Też mógłbym zadawać panu różnego rodzaju pytania. W jakich okolicznościach przestał pan być dyrektorem Sanepidu? Czy były jakieś posądzenia o to, że wykorzystuje pan funkcje dyrektora dla prywatnych poczynań. Ja się tylko pytam, czy to prawda? Bo takie chodzą słuchy. Nigdy tego nie robiłem. Natomiast sposób obrzydliwy jaki pan się zachowuje, każe mi wrócić do pewnych spraw.

- Pan był parę razy z panem Szycko u starosty, życząc sobie, aby mnie odwołał – odpowiedział radny A. Grobelny.

- Jakie były względem pana oskarżenia? Niech pan to wszystko powie. Niech pan to kontynuuje , spotkamy się w sądzie – ostrzegał burmistrz.

- Pan i doktor Szycko postawił mi zarzuty, które wg niego miały sugerować, że będąc inspektorem sanitarnym, wykonuję jakieś działania nieprawidłowo. Z tych zarzutów sąd I i II instancji oczyścił mnie. Stwierdził, że działania inspekcji sanitarnej i moje były od początku do końca prawidłowe i nie było żadnych podstaw do formułowania jakichkolwiek zarzutów.

W tym momencie głos zabrała przewodnicząca RM: - Dając prezent w postaci plakatu z obywatelem Włapako w sposób wręcz oburzający sugeruje pan, że burmistrz bierze łapówki. Proszę ten myśl rozwinąć.

- Znam doktora i wiem, że to jest szlachetny człowiek i przez myśl nie przeszło, aby coś takiego artykułować – tłumaczył A. Grobelny. - Czy jest jakaś przeszkoda prawna, aby taki plakat sprezentować?

- Ten plakat jest znany w Szczecinku – odpowiedział na wątpliwości mec. Czesław Podkowiak. - Myślę, że ta figura (z plakatu – dop. red.) była wcześniej wożona po Szczecinku. Skojarzenie panie radny jest jednoznaczne. Dla mnie to jest pewna sugestia. Nie konkretniej osoby, ale pewnej atmosfery...

- Poprzez wręczenie plakatu sugeruje pan branie przez mnie łapówek, naruszył moje dobra osobiste  jako funkcjonariusza i wkrótce się pan o tym dowie – ostrzegał burmistrz.

- Jeśli poczuł się pan urażony, jeśli odniósł pan wrażenie, że ja coś sugeruję, to jest to absolutnie  nieprawda – zarzekał się radny A. Grobelny. - Chciałbym pana za to przeprosić za to wydarzenie. Nie było to moim zamiarem, nie twierdziłem tak. Jest mi niezmiernie przykro z tego powodu i bardzo pana przepraszam. Ale nie było to moją intencją.

Tak wyglądało to na sesji Rady Miasta. Dziś już wiemy, że burmistrz skierował w tej sprawie cywilny pozew do sądu.

- Uważam, że moje dobra w ewidentny sposób zostały naruszone - mówi Jerzy Hardie-Douglas. - Ten plakat, który wydawał się panom bardzo dowcipny, jest plakatem obraźliwym. Został skierowany do mnie, a ewidentną intencją było wskazanie mnie, jako osoby nieuczciwej i biorącej łapówki. 

- Nie mieliśmy na celu sugerowanie komukolwiek czegokolwiek - mówi Jacek Pawłowicz. - Pan Włapko to jest taki symbol. Symbol zepsucia miasta. Wiele rzeczy nie jest tak prowadzonych, jak powinno. Dzieje się wiele rzeczy, które nie powinny się dziać. Przez wręczenie tego plakatu właśnie to chcieliśmy pokazać. 

- Nigdy w życiu żadnej łapówki nie wziąłem - punktuje burmistrz. - Uważam się za osobę absolutnie uczciwą i nie pozwolę sobie na to, aby tego typu naruszanie mojego dobrego imienia w ramach jakiejś gry politycznej następowało. 

- Dla mnie to jest śmieszne. Burmistrz dostał od nas wszystkich plakat, który mu chcieliśmy podarować, i tyle - mówi radny Andrzej Grobelny. - Nie było w tym żadnych intencji ani sugestii łapówkarstwa. Jeżeli burmistrz tak to odebrał, to jest jego sprawa. Może to odbierać jak chce. A z powództwa cywilnego może sądzić każdego, może na przykład mówić, że nie podoba mu się człowiek który chodzi w krawacie. 

- Myślę, że najwyższy czas, żeby panowie się trochę utemperowali - mówi Jerzy Hardie-Douglas. - Sądy są od tego, żeby wykazały kto ma rację. Jeśli panowie ewidentnie wykażą, że brałem łapówki, będę musiał zasiąść na ławie oskarżonych. 

Czy nie łatwiej było wręczyć inny plakat?

Pewnie można mu było dać inny - przyznaje Andrzej Grobelny. -  Ale burmistrz dostaje od nas co jakiś czas na sesji jakieś prezenty, a to jeden z nich. Sąd sprawiedliwie to osądzi.

foto: Gawex Media, dziękujemy

Reklama

Burmistrz podaje radnych do sądu. Za plakat komentarze opinie

  • Erin Brockovich - niezalogowany 2016-04-14 15:42:46

    Ciekawe, dlaczego Burmistrz nie pozwał opozycji za wręczenie albumu o Matce Teresie. To też był prezent, który mógł coś sugerować. A wracając do tematu,  jak TVN obsmarował Burmistrza i to podobno niesłusznie, mijając się z prawdą,  wypaczając rzeczywistość i przekręcając fakty, to jakoś JHD do Sądu nie pobiegł, a teraz nagle poczuł się obrażony i obrał sobie za cel opozycję. Klasyczna i moim zdaniem wręcz żałosna próba zamknięcia opozycji ust

  • cop - niezalogowany 2016-04-18 10:13:59

    Można nie lubić,można nie szanować ale wręczenie takiego plakatu wyraźnie sugeruje co się ma na myśli.Nie bez kozery Radny bardzo przepraszał burmistrza,zagalopowali się i to wyraźnie.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Tynki maszynowe - Gipsowe i

Naszą Specjalnością Są Tynki maszynowe do wykonania których wykorzystujemy najnowsze technologie i sprawdzone materiały. Posiadamy doświadczone..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Sesja prywatna z wróżką w

Tarot Numerologia Runy - Uczucia, praca, finanse, zdrowie. Oczyszczanie energetyczne Synchronizacja czakr. Zapraszam serdecznie.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów,wykładzin,kanap

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

Szkolenie 5-cio dniowe MP z

UWAGA ZACHODNIOPOMORSKIE !!! OSZCZĘDZAJ PIENIĄDZE !!! 5-cio dniowe szkolenie z MP brwi, oczu i ust oraz korekt i kamuflaży, możesz odbyć już za..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnimy Monterów /

Spółka Energo-Remont z siedzibą w Gdańsku poszukuje osób na stanowisko: Monter / Monter-Spawacz Wymagania: - wykształcenie min. zawodowe lub..


Zobacz ogłoszenie

50 - letni rencista poszukuje

Młody rencista podejmie się biurowej pracy zdalnej. Znajomość pakietu Office, Corel Draw, Photo Shop. Umiejętność tworzenia stron internetowych w..


Zobacz ogłoszenie

Opiekunka

Jestem na Emeryturze i zaopiekuję się malym dzieckiem nr tel: 514504566


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta : -osobowe -dostawcze-motocykle -motocykle -przyczepy. Szybka wycena i odbiór własnym transportem Zapraszam do kontaktu


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę mieszkanie 2-pokojowe

Wynajmę od zaraz zadbane, czyste, ciepłe mieszkanie, niski czynsz. Dwa pokoje. Częściowo umeblowane. Wynajem minimum na okres 12 m-cy. Ulica..


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0D 116KM

PEŁNA DOKUMENTACJA PLUS KOMPLET KLUCZY ROK PRODUKCJI AUTA 2003 WYPOSAŻENIE: AUTOMATYCZNA KLIMATYZACJA Webasto KOMPUTER POKŁADOWY AIR BAG X6 PLUS..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Kucharki / pomoce kuchenne -

Poszukujemy osób chętnych do pracy jako kucharze/kucharki i pomoce kuchenne. Od kandydatów oczekujemy min. 6 miesięcznego doświadczenia na podobnym..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Do wynajmu mieszkanie w bloku

Mieszkanie o pow. 46 m2 na parterze . Trzy pokoje o powierzchniach 7 , 12 , 15 m2 .Pokój największy z aneksem kuchennym . Korytarz , łazienka z..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię elektromechanika lub

Zatrudnię elektromechanika lub mechanika pojazdów samochodowych wymagane prawo jazdy KAT.B, min. 2 – lata doświadczenia w zawodzie. Praca przy..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

Jeden z ostatnich koszarowców,

Na sprzedaż jeden z ostatnich koszarowców w Bornem Sulinowie. Powierzchnia użytkowa budynku 843 m2, działka wielokątna o pow. 1308 m2, 2 piętra..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 782 145 455 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"