:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Burmistrz Rak odczytał expose. Dużo o wydatkach, nic o miejscach pracy
Temat Szczecinecki 07/12/2018 05:30

Organizowanie nowego samorządu Szczecinka już dobiegło końca. Nowy burmistrz Daniel Rak wybrał swoich zastępców. Radni dokonali też wyboru Prezydium Rady Miasta, a także składu i przewodniczących poszczególnych komisji. Czas przystąpić do pracy.

O planach i zamierzeniach na najbliższe 5 lat Daniel Rak poinformował wszystkich w swoim expose, jakie wygłosił w trakcie sesji Rady Miasta, w czwartek, 6.12.

- Po raz pierwszy przypadł mi zaszczyt wygłoszenia expose. Przed nami 5 lat konstruktywnych działań na rzecz Miasta Szczecinek – mówił Daniel Rak. - Od 2006 roku mogłem uczestniczyć w dynamicznym rozwoju tego pięknego miasta. Dokonało się wiele zmian ważnych dla jego rozwoju. To m.in. rozszerzenie granic administracyjnych, nowa infrastruktura drogowa, uspokojenie ruchu i przebudowa skrzyżowań z rondami, budowa pomostów, wyciągu, stworzenie atrakcji turystycznej w postaci Mysiej Wyspy, rewitalizacja parku, odkupienie i remont zamku, przebudowa układu komunikacyjnego ścisłego centrum, poprawa bezpieczeństwa poprzez doświetlenie przejść dla pieszych, ciągły monitoring miasta, ścieżki rowerowe, wypożyczalnie rowerów… Trzeba w tym miejscu powiedzieć dziękujemy: Jerzemu Hardie-Douglasowi, ale też wszystkim radnym minionych kadencji i pracownikom Urzędu Miasta za ich zaangażowanie i pracę.

- Podczas kampanii wyborczej podkreślałem, że główne kierunki rozwoju miasta powinny zostać utrzymane. Za taką wizją wypowiedziała się większość mieszkańców Szczecinka. „Nie zwolnimy tempa” – to jedno z głównych zadań. Gwarancją utrzymania zrównoważonego rozwoju miasta to wprowadzenie 8 pakietów dla Szczecinka.

Daniel Rak w swoim przemówieniu nawiązał także do najważniejszych założeń przyszłorocznego budżetu, który już niedługo zostanie poddany głosowaniu podczas sesji Rady Miasta.

- Sytuacja finansowa pozwala nam na podjęcie możliwych do realizacji wyzwań – mówił burmistrz. - Mamy zabezpieczone pieniądze na realizację budżetu obywatelskiego. To 800 tys. zł plus 250 tys. zł wynikające z porozumienia zawartego pomiędzy miastem a Kronospanem. Razem to ponad 1 mln zł. Zależy mi na tym, aby w tę inicjatywę włączyli się radni, organizacje pozarządowe i mieszkańcy Szczecinka. Jestem przekonany, że uda nam się wypracować najbardziej optymalną formułę.

Nowy burmistrz wymienił też zmiany finansowe, które wkrótce odczują nauczyciele. Chodzi m.in. o dodatki za wychowawstwo, dodatki funkcyjne oraz o nagrody dla nauczycieli. – Od 1 stycznia rusza szczecineckie becikowe. Każdy nowo narodzony mieszkaniec Szczecinka otrzyma 1000 zł. 2 mln zł przekażemy szpitalowi. Bez tych środków funkcjonowanie tej placówki jest zagrożone. 100 tys. zł przekażemy na rzecz hospicjum.

- Bezpłatna komunikacja miejska. Mam nadzieję, że sytuacja finansowa pozwoli na wprowadzenie w ciągu tego roku zmian w budżecie. Początkowo uchwała dotycząca darmowej KM miała wejść w życie w 2020. Niedługo wymienimy cały tabor autobusów.

- 5-letnia kadencja to czas na realizację wielu pomysłów – wyliczał dalej Daniel Rak. - Mamy przygotowany pakiet programów prospołecznych. Już teraz SAPiK intensywnie pracuje nad zajęciami z aktywnym seniorem. Podobnie MOPS – sonduje chętnych do projektu Przycisk życia oraz do mieszkań wspomaganych. Stawiamy dalej na Miejską Kartę Dużej Rodziny. Będziemy kontynuować programy in vitro oraz rehabilitacji dla seniorów.

- Niezwykle ważnym wyzwaniem jest również ekologia. Niedługo pojawią się nowe wiaty przystankowe. Bardzo istotne jest też ograniczenie niskiej emisji. Nie ukrywam, że liczę na likwidowane przez rządy PiS takie programy jak KAWKA. Chciałbym też wspomnieć o porozumieniu z Kronospanem. Będziemy egzekwować porozumienie związane ze zmniejszeniem uciążliwości w produkcji płyt MDF. Już dzięki porozumieniu z firmą zakład zrealizował inwestycję wartą 400 mln zł. Chodzi o UTWS.

- Budownictwo mieszkaniowe. Potrzeby są w tym zakresie ogromne. Szumnie zapowiadany program Mieszkanie plus został świetnym hasłem wyborczym. My stawiamy na mieszkania wielorodzinne połączone z mieszkaniami chronionymi, wspomaganymi. Nie oglądając się na rządowe programy, realizujemy budowę 25 lokali przy ul. Pilskiej. Każdy pomysł na powstanie nowych mieszkań jest nie do przecenienia. Niedługo uruchomimy kolejną realizację z 30 lokalami mieszkalnymi.

- W przyszłym roku wybudujemy łącznik pomiędzy ul. Polną i Kołobrzeską. Przebudujemy ul. Dworcową, Wiśniową i Kolejową. Będziemy współpracowali z Urzędem Marszałkowskim. Przed nami też kolejne inwestycje drogowe na Marcelinie, Raciborkach i Trzesiece.

- Jeśli chodzi o sport i turystykę, jedną z najważniejszych inwestycji jest rozbudowa i oświetlenie ścieżki rowerowej dookoła jeziora na całej jej przebiegu. Wyremontujemy zaplecze plaży, wybudujemy boisko do piłki plażowej, boisko ze sztuczną trawą. Będzie nas też czekać rozbudowa basenu o kolejną nieckę i rozbudowę saun zewnętrznych. Jedną z najważniejszych inwestycji jest jednak rewitalizacja dworca kolejowego. Mam szczerą nadzieję, że miasto wreszcie stanie się jego właścicielem i będziemy mogli do tego zadania przystąpić.

Daniel Rak, kończąc swoje wystąpienie, podkreślił, że w trakcie swojej pracy liczy na aktywność mieszkańców Szczecinka.

- To tylko część zadań, które stawiamy sobie w tej kadencji, wiem, że są one możliwe do zrealizowania. Przed nami 5 lat wyzwań, dyskusji z radnymi i z mieszkańcami. Po raz pierwszy mieszkańcy Szczecinka będą mogli współdecydować przy realizacji budżetu obywatelskiego. Liczę na aktywność i zaangażowanie, na współpracę ze starostwem i parlamentarzystami. 4 listopada obdarzyliście mnie państwo olbrzymim zaufaniem. Zrobię wszystko, aby nie zawieść pokładanych w nas nadziei – zakończył Daniel Rak.

Reklama

burmistrz rak expose wydatki samorząd rada miasta - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2018-12-07 06:37:28

  Te 25 mieszkań przy ulicy Pilskiej nie zmieni wiele ponieważ, zamieszkają w nich osoby przeniesione z ulicy Polnej a kontenery socjalne na Polnej zostaną zlikwidowane, więc zasób lokali mieszkalnych się nie zmieni. 30 mieszkań, których budowa ma się zacząć w 2019 roku to kropla w morzu potrzeb. Szczecinek potrzebuje około 250 mieszkań na wynajem

 • gość 2018-12-07 07:33:30

  Pan Burmistrz w swoim expose zapomniał, albo w sposób świadomy pominął projekt budowy Obserwatorium i Planetarium w Szczecinku na bazie rewitalizacji wieży wodociągowej. Czy Pan Burmistrz boi się jak ognia rozwoju nauki w naszym mieście?? Prawdopodobnie los dworca kolejowego podzieli realizację projektu Obserwatorium i Planetarium, ponieważ znowu "Ratusz" nie doszacuje realne koszty remontów-odbudowy. Życzę jednak powodzenia w realizacji założonych celów.

 • gość 2018-12-07 07:33:51

  Expose wygłasza przewodniczący rady ministrów przed parlamentem wnioskując o wotum zaufania wobec rządu. Pan Daniel już się czuje jak premier Szczecinka czy jak ? Używamy pięknych górnolotnych słów, których znaczenia nie znamy Panie Burmistrzu? a redakcja błąd powiela :)

 • Gość - niezalogowany 2018-12-07 07:59:19

  Czy redaktor gadzinówki zwanej "Gazatą Szczecinecką" jest sługusem pełowskiej dyktatury? Grzebie w życiorysach na zlecenie pewnej dużej firmy?
  Dlaczego nie dopytuje o polityków PO, zwłaszcza w kwestiach obyczajowych mógłby wiele znalezć, jednak tamci ludzie go nie interesują. No cóż moneta jest najważniejsza.

 • Dosyć! - niezalogowany 2018-12-07 08:34:07

  Co dalej z Krono? Kiedy przestanie zalewać nas smród i pył?

 • gość 2018-12-07 08:37:56

  exposé [wym. ekspoze] «wypowiedź programowa premiera lub innego członka rządu»

  Czasami wystarczy być tylko naturalnym :)
  To przecież niewielkie miasteczko. Luuuz.

 • gość 2018-12-07 09:03:17

  Burmistrz dziekuje byłemu burmistrzowi, pracownikom. Ok., tzn. ,że poprzedni i obecny burmistrz robia łaskę ,że się angazuja w pracy , to samo pozostali pracownicy , czy oni wszyscy robia to w ramach szlachetnej paczki .

 • gość 2018-12-07 09:30:20

  ludzie i tak będą wyjeżdżali dopóki smród nie zniknie w niemal 100%. To proste jak 2+2=4 a kolejne boiska, niecki czy ronda tego NIE ZMIENIĄ.

 • z zawodu dyrektor - niezalogowany 2018-12-07 09:53:15

  Przed nami mnóstwo WYZWAŃ. Czy to oznacza, że przybędzie nowych prezesów i dyrektorów w miejskiej budżetówce? Wszak na Wyzwania nie żal grosza (publicznego).

 • gość 2018-12-07 10:47:11

  Bedka na to? Teraz pani Pawłowicz jako Przewodnicząca Rady Miasta firmuje układ! Gratuluję! Może jest też wolna posada w Krono? Mąż w Połczynie, a pani Pawłowicz doradca w Krono? Dobry pomysł?

 • gość 2018-12-07 12:42:10

  Te wyzwania to dalej mierni ale wierni będą realizować? Przecież kolegów od szklanki nie można pozbawić stołków.

 • Asfalt w Lesie - niezalogowany 2018-12-07 14:12:19

  ".............Jeśli chodzi o sport i turystykę, jedną z najważniejszych inwestycji jest rozbudowa i oświetlenie ścieżki rowerowej dookoła jeziora na całej jej przebiegu.............."

  NIC DURNIEJSZEGO !!!!
  NIGDY I PRZENIGDY!!!

  To barbarzyństwo wobec przyrody!!!! Światło w lesie działanie na szkodę Środowiska naturalnego. Jak pan sam tego nie cofnie, to głos pójdzie dalej i mocniej!

 • gość 2018-12-07 14:24:04

  Piękne zdjęcie. Bardzo dużo mówi o burmistrzu i jego planach. Szczere.

 • prawda - niezalogowany 2018-12-07 14:50:46

  A co z niższymi podatkami? Firmy nadal mają plajtować i uciekać ze Szczecinka na wieś? Burmistrzu! Jedna firma i Sójcze Wzgórze ci nie wystarczy w mieście! Masz duży budżet bo zarżnęliście małe firmy podatkami! Teraz wydasz na świecidełka które pomogą wygrać kolejne wybory...

 • gość 2018-12-07 17:29:52

  "Gość - niezalogowany 2018-12-07 07:59:19
  Czy redaktor gadzinówki zwanej "Gazatą Szczecinecką" jest sługusem pełowskiej dyktatury? Grzebie w życiorysach na zlecenie pewnej dużej firmy? Dlaczego nie dopytuje o polityków PO, zwłaszcza w kwestiach obyczajowych mógłby wiele znalezć, jednak tamci ludzie go nie interesują. No cóż moneta jest najważniejsza."
  bo w tym specjalizuje się TEMAT, na serio nie zauważyłeś?

 • Piotr K - niezalogowany 2018-12-07 17:49:32

  Tak wiele z tych propozycji wydaje się być chybione i sprzeczne z interesem miasta i mieszkańców. Przypomina mi się obiecanka wyborcza z poprzedniej kampanii a mianowicie kolejka linowa na Mysią Wyspę. Na szczęście wtedy włodarze dali sobie przetłumaczyć absurdalność tego pomysłu. Życzyłbym sobie tego samego "odpuszczenia sobie" w kwestii elektronicznych przystanków, wyciągu narciarskiego, oświetlenia wokół jeziora i adaptacji dworca. Koszmarnie drogie i chybione pseudoinwestycje. Ale cóż... najłatwiej wydaje się pieniądze ze wspólnej kasy.

 • gość 2018-12-07 18:06:38

  A kiedy asfalt na perełce rekreacji w naturalnej scenerii lasu???
  Co na to bobry, ptaki, jeże... i cała fauna lasu???
  Co na to Radny Pan Janusz Rautszko???

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-12-08 09:51:12

  ODCZYTAŁ a nie wygłosił, wspomagając się tekstem napisanym. To jest nasz lokalny Bronek.K pseudonim BUL

 • gość 2018-12-08 10:01:45

  A z jakiego powodu szpital jest zagrozony , przecież prywatyzacja to był klucz do jego istnienia . Czy obecni zarządzający szpitalem maja pojęcie o tym .....Wląscieiw to kto tam rządzi ??? , a kto doi ten szpital .

 • stop lewactwu - niezalogowany 2018-12-08 12:33:15

  Chory pomysł z tymi lampami i asfaltem dookoła jeziora. Lampy będą na próżno świecić, a mieszkańcy będą bulić.

 • gość 2018-12-10 12:52:22

  Jak skażą pana Daniela to będzie komisarz i nici z wielkich planów. Zresztą i tak rządzi dalej JHD wchodzi na sesje szepcze rozkazy do ucha burmistrza ogólnie farsa.

 • gość 2018-12-10 21:13:19

  Niejaki Douglas papa, też zapewniał, że mieszkańcy się na nim nie zawiodą. I co trwonił publiczną kasę a pan co i zawodził, nieustannie. Kto spoza kliki chciał w tym miasteczku coś zrobić wychodził z kwitkiem. A marionetki... "...nie zwolnimy tempa"?

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam mieszkanie M4

Sprzedam mieszkanie 3-pokojowe, położone przy wieży Wodociągowej ul. Wodociągowa w Szczecinku, logia na całej długości pokoju stołowego. Dużo..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"