:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Buty jak po wejściu na K2, czyli obywatel pisze maila do ratusza

Marcin Weksej i Jerzy Hardie-Douglas

Ludzie listy piszą. Także do urzędów. W ostatnim czasie do szczecineckiego ratusza wpłynął list, wysłany drogą elektroniczną, od jednego z byłych, ale mocno zainteresowanych tym, co dzieje się obecnie nad Trzesieckiem, mieszkańców. Pan Marcin napisał do burmistrza Szczecinka, poruszając kilka problemów. Wśród nich znalazła się m.in. sprawa pyłu na jeziorze oraz kwestia kultury osobistej radnych podczas sesji Rady Miasta. Nie był to pierwszy e-mail pana Marcina wysłany do burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa. Jak napisał, poprzedni elektroniczny list został wysłany w ubiegłym roku. Wówczas, zgodnie z opisem pana Marcina, został bez odpowiedzi. A jak sprawa potoczyła się tym razem?


„Teraz kieruję tego maila bezpośrednio do Pana i mam nadzieję (zważywszy na ilość osób dodanych do DW), że odpowie Pan na niego osobiście” – zaczyna swój e-mail pan Marcin Weksej. – Zarzuca Pan Panu Jackowi Pawłowiczowi niewłaściwe pobranie próbki, ubliżając mu przy okazji wielokrotnie (…) „Proszę odpowiedzieć, czy próbka pobrana prze firmę Kronospan w obecności pracownika UM został pobrana przez przedstawiciela WIOŚ i czy w związku z tym jej wiarygodność da się potwierdzić?”.
„Kolejna kwestia to normy kultury osobistej podczas posiedzeń Rady Miasta. To jest temat morze… Pouczanie, stronniczość, arogancja, buta, strojenie min, mówienie jak do dzieci w przedszkolu -  nie przystoi normalnemu obywatelowi, a co dopiero burmistrzowi średniej wielkości miasta. Wstyd i tyle. Skoro transmitujecie to dla szerszego odbiorcy, w jakim celu to robicie? Aby im pokazać, jaki poziom kultury osobistej reprezentujecie?

Czy podczas sesji obowiązuje radnych jakiś dress code? Pani Małgorzata Kuszmar ma obuwie, jakby wczoraj wróciła z ataku szczytowego na K2? Poza tym co chwila się śmieje i stroi dziwne miny – tak powinien się zachowywać wyższy urzędnik Rady Miasta? O Pana zachowaniu podczas całej sesji… przez grzeczność nie wspomnę. Każdy będzie miał okazję sam to zobaczyć i ocenić.

Proszę o określenie ramowe jakie pytania kierowane do urzędników UM  są głupie, a jakie mądre. Kto decyduje o tym, na które się odpowiada, a na które nie? (…) Dlaczego Radni Rady Miasta nie posiadają służbowych adresów mailowych lub zastrzegają sobie możliwość kontaktu z nimi? Jest to chyba praktyka niedozwolona (Pani Małgorzata Kuszmar – brak możliwości kontaktu, zastrzeżony adres mailowy???). (…) Dlaczego Pan i Radni Rady Miasta nie wyrazili ochoty na spotkanie z Panem Prof. Grochowalskim, które proponował pan Jacek Pawłowicz? (…) Czyżby się Pan obawiał takiej konfrontacji? Dlaczego w Programie Ochrony Powietrza( POP), zatwierdzonym zresztą przez Pana, nie ma nawet wzmianki o uciążliwościach zakładu Kronospan? 

Pylenie niezorganizowane grubszym pyłem drzewnym- bardzo proszę o przedstawienie wyników badań, że jest ono nieszkodliwe dla organizmu człowieka. Problem występuje o wielu lat, proszę o informację, czy takie badania zostały wykonane kiedykolwiek w Szczecinku?
 
Serdecznie Pana pozdrawiam i czekam na odpowiedzi” – kończy swój list pan Marcin. 
Burmistrz Jerzy Hardie-Douglas odpisał. Nadawca listu dowiedział się, że… zadanie przez niego pytania to „beletrystyka” i w domyśle raczej nie trzeba na nie odpowiadać.
„Oświadczam, że również nie jestem zainteresowany jakąkolwiek polemiką z Panem. Pana uwagi dotyczące ubioru radnych, czy kultury osobistej mojej lub Przewodniczącej Rady Miasta nie są elementem wymiany korespondencji w ramach dostępu do informacji publicznej. Pana list e-mailowy jest beletrystyką, jednak jeśli któreś z zadanych przez Pana pytań będzie nosiło znamiona dostępu do informacji publicznej na pewno otrzyma Pan na nie odpowiedź przewidzianą prawem” – odpowiedział Jerzy Hardie-Douglas.
Przypomnijmy, sprawa „głupich pytań” oraz wyrażony przez burmistrza fakt, że nie zamierza na nie odpowiadać – była poruszana jakiś czas temu zarówno przez media lokalne, jak i ogólnopolskie. Burmistrz ogłosił to podczas jednej z sesji Rady Miasta w 2016 roku. Jak podkreślił burmistrz, ponieważ jest dosłownie zasypywany przez opozycję pytaniami, nie będzie odpowiadał na pytania bezzasadne. To, czy dane pytanie jest merytoryczne, burmistrz ma arbitralnie decydować sam. 
 

 

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

marcin weksej jerzy hardie douglas rada miasta przewodnicząca buty list elektroniczny trzesiecko pył drzewny - komentarze opinie

 • gość 2018-02-22 06:37:17

  Ten pan Marcin to ma nazwisko? Ten pan to miało być wzmocnienie terry dwa lata temu? Czy tu chodzi o pana Marcin Weksej?

 • gość 2018-02-22 08:09:45

  A kto powiedział, że burmistrz musi być kulturalny? Czy pani radna musi być schludna, zadbana i poważna? Demokracja, ma inny klucz, wg którego dobiera się w Polsce władzę. Taki swój, przaśny, zwykły, gburowaty. Jak sobie nie radzimy z odpowiedzią, to mówimy, że pytanie było głupie. W grupie kulturalnych ludzi dzisiaj nikt nie będzie się bił o honor, czy nie poda ręki zwykłemu chamowi. Akceptuje się różne ekstrawagancje. Zasadne pytanie, czy w ratuszu też?

 • dan - niezalogowany 2018-02-22 08:48:02

  Oskarżenia i oskarżenia żadnej pochwały dla rządzoncych. A Szczecinek i okolice coraz piękniejsze tego nikt nie widzi. Dlaczego ludzie nie dostrzegają tego co dobre.

 • gość 2018-02-22 09:35:27

  Żeby pisać listy o butach, naprawdę, dokąd ten świat zmierza...

 • gość 2018-02-22 10:51:11

  Pani Małgorzata Kuszmar ma obuwie, jakby wczoraj wróciła z ataku szczytowego na K2? - nieźle pojechał, Jajec to cham, ale żeby kobiecie buty wypominać... Może jestem starej daty.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-22 11:24:19

  Gdyby nie kronospan to miasto byłoby wymarłe

 • gość 2018-02-22 11:41:39

  Jako były mieszkaniec, zajmij się człowieku swoim obecnym miejscem pobytu. Znajdź sobie też jakieś hobby oprócz oglądania sesji rady i jej komentowania. Poza tym masz w sobie sam jad i musi ci być z tym bardzo źle.

 • gość 2018-02-22 11:45:19

  Co z tego.że Szczecinek i okolice coraz bardziej piękniejsze , jak są coraz bardziej śmierdzące toksycznym dymem z krono,lepiej niech będą brzydsze ale zdrowsze.,bez trujących oparów wylatujących z kominów kronosyfu.

 • gość 2018-02-22 12:22:56

  Sprawę taksując krótko: Brakuje tylko wzorca zachowań Jarosława Kaczyńskiego, zawsze... zwykłego posła, tak bez żadnego trybu.

 • gość 2018-02-22 12:26:33

  Ruski swoich trolów ma w Petersburgu.... Na której ulicy siedzą trole miejscowego ratusza?

 • gość 2018-02-22 14:09:40

  eh, nie ma co robić ten koleś tylko oglądać obrady i wypominać ubranie urzędasów? szkoda artykułu na niego.

 • gość 2018-02-22 14:32:00

  Zarzuty tego pana to jest jakaś porażka. Nie dziwię się, że nikt mu nie odpisał...

 • gość 2018-02-22 16:13:13

  dla mnie to może i mieć brudne buty, dopóki robi to, do czego została wybrana. ja wogóle nie wiem jak można oglądać obrady i potem pisać po ludziach listy. wygląda jak pilna potrzeba zwrócenia na siebie uwagi.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-22 17:22:20

  Faktycznie ,ulice szczecinka dawno nie widziały miotły,może być biednie ale powinno być schludnie.zapraszam do chojnic ,aż miło .a ulica boh warszawy w szczecinku .centrum miasta ...

 • Gość - niezalogowany 2018-02-22 18:04:28

  Przewaga komentarzy popleczników obecnej władzy to widać.

 • gość 2018-02-22 18:41:07

  Czopki despoty mają dziś zajęcie ;)

 • gość 2018-02-22 19:25:47

  Czopki despoty mają dziś zajęcie ;)

 • Gość - niezalogowany 2018-02-22 20:22:11

  Dzieki krono miasto nie wymarlo? Spokojnie... juz z chwile, za momencik miasto wymrze przez krono

 • Gość - niezalogowany 2018-02-22 22:56:04

  Panie Marcinie, list do burmistrza był zbyt długi i miał dużo wątków, więc "odpowiedź" została przez burmistrza rozmydlona. Lepiej byłoby postawić 1-2 konkretne pytania,... np. "Dlaczego w Programie Ochrony Powietrza( POP), zatwierdzonym zresztą przez Pana, nie ma nawet wzmianki o uciążliwościach zakładu Kronospan?"

 • gość 2018-02-23 12:08:53

  ciekawe w jakich butach chodzi pan Marcin? a tak na serio to szkoda gadać. nawet jeśli chciał się czegoś dowiedzieć, to mógł nie siać takim hejtem przez cały list, może wtedy ktoś by go potraktował poważnie.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

PRYWATNIE ! KUPIE AUTO DO 15

PRYWATNIE !! KUPIE AUTO TYLKO Z RĄK PRYWATNYCH ( HANDLARZOM DZIĘKUJE ! ) DO 15 000 ZŁ ! AUTO MUSI BYĆ MINIMUM 10 LETNIE STARSZE MNIE NIE INTERESUJĄ..


Zobacz ogłoszenie

Kamień kostka brukowa /

Sprzedam kostkę kamienną II gatunku (typowo na ogrodzenia), duża ilość, cena netto za tonę


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę firmie! Mieszkanie dla

POSIADAM DO WYNAJĘCIA MIESZKANIE DLA PRACOWNIKÓW W SZCZECINKU .MIESZKANIE NA PIERWSZYM PIĘTRZE W KAMIENNICY, NIEDALEKO BASEN, DWORZEC PKP. W..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie 73m2 w Szczecinku z

SPRZEDAM MIESZKANIE w SZCZECINKU, znajdujące się w dwurodzinnej kamienicy (około połowa własności kamienicy i gruntu), lub ZAMIENIĘ NA 2-3 POKOJOWE..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników budowlanych pensja 13-18 zł /h


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię KIEROWCĘ C+E - transport międzynarodowy. Stała trasa.Tylko Niemcy. Bardzo dobre warunki - pracy i płacy.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferuję profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych, samochodów i innych pojazdów. Czyścimy i konserwujemy również..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA MONTER SPRZĘTU ELEKTROINSTALACYJNEGO PRACOWNIK MAGAZYNOWY..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY GOTÓWKOWE

Kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Dla osób z każdym dochodem. Szeroka oferta produktów bankowych i pozabankowych. Zapraszamy Szczecinek ul...


Zobacz ogłoszenie

Billboardy do wynajęcia.

Posiadam do wynajęcia 32 tablice reklamowe w miejscach charakteryzujących się dużym natężeniem ruchu. Pełna oferta dostępna na www.zareklamowani.tv


Zobacz ogłoszenie

**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ* TEL.794 388 383. SKUPUJEMY...ABSOLUTNIE WSZYSTKIE AUTA: ładne,droższe,tańsze,starsze,nowsze,zniszczone,bez..


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie WYSOKI

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Pilne

Szukam solidnego murarza z doswiadczeniem posiadajacego prawo jazdy i auto do pracy w niemczech.Stawka wyjsciowa 12euro/h gwarantowane..


Zobacz ogłoszenie

Poszukujemy Opiekunki dla Pana

Zatrudnimy opiekunkę osób starszych- praca w Anglii, wyjazd pod koniec lipca. Poniżej opis kontraktu: Pan Albert pochodzi z okolic Nottingham i jest..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Pranie i czyszczenie tapicerki

Oferuję profesjonalne : -odkurzanie,pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej,podłogi,bagażnika oraz podsufitki -czyszczenie oraz konserwacja..


Zobacz ogłoszenie

AVON - zamawiaj u konsultanki

Zapraszam do zapoznania się z ofertą w moim sklepie internetowym AVON. Mam nadzieję, że zainteresuję Cię nowościami i odnajdziesz u mnie same..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

KIEROWCA KAT. C+E

Zatrudnimy kierowcę KAT. C+ E TEL. 668696903


Zobacz ogłoszenie

Dropshipping czyli sposób na

Profesjonalne usługi dropshippingowe CO TO JEST DROPSHIPPING? Dropshipping jest logistycznym modelem prowadzenia sprzedaży internetowej opartym na..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 605 936 510 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Pożyczki Kredyty Chwilówki

Ponad 140 różnych produktów finansowych dla każdego, kilkadziesiąt na wyłączność Pożyczki Online stają się bardziej popularne od kredytów..


Zobacz ogłoszenie

Praca dla kucharza

Poszukujemy osoby na stanowisko kucharz.Praca dla osoby do 30 roku życia. ( pizzeria)Cały etat.Telefon kontaktowy 500304214.


Zobacz ogłoszenie

Toyota Avensis D4D 2.0Diesel

Mam do sprzedania Toyotę Avensis II 2003 r z silnikiem 2.0 diesel o mocy 116 KM. Samochód zarejestrowany w kraju, regularnie serwisowany i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie
Reklama25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"