:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Był hotel Zieliński, będzie hotel Viki

temat.net: archiwum, hotel Zieliński będzie hotel - zdjęcie, fotografia

Kilka dni temu, po ponad dwóch latach działalności, Hotel „Zieliński” przy ul. Kościuszki zamknął podwoje. Obiekt został przejęty przez syndyka masy upadłościowej i wydzierżawiony. W niedalekiej przyszłości zostanie sprzedany.

    Nowym panem na dawnym kempingu PTTK jest znany szczecinecki przedsiębiorca, m.in. branży hotelarskiej Witold Olszewski, właściciel m.in. Hotelu „Oskar” przy u. Ordona. Jak zapewnił w rozmowie z nami, za około 2 tygodnie hotel nad jeziorem znów otworzy podwoje. – Ale nie jako „Zieliński” tylko „Viki”. To zdrobnienie imienia mojej wnuczki – mówi „Tematowi” W. Olszewski. – Z kolei zarządzać hotelem będzie moja córka Kamila. Ukończyła studia wyższe między innymi o kierunku zarządzanie i menedżerstwo. W branży hotelarskiej pracuje już kilka lat prowadząc Hotel „Oscar”. Ma więc odpowiednie doświadczenie. 

    - Chcemy otworzyć się na miasto i jego mieszkańców – podkreśla. K. Olszewska. – Teren jest przepięknie położony, żal byłoby go nie wykorzystać. Latem zorganizujemy tam park jurajski dla dzieci pełen dinozaurów. Wszystko dlatego, by ludzie spacerujący ze swoimi pociechami nadjeziorną promenadą nie omijali „Viki” gdzieś bokiem, tylko chcieli do nas przyjść i przyjemnie spędzić czas. Ze stosowną propozycją wyjdziemy też do osób dorosłych. Będą grille, będą miejsca na campery. Na początek 8-12 miejsc postojowych. Takiego kempingu w Szczecinku nie ma, dlatego jestem przekonana, że będzie to strzał w „dziesiątkę”. Ta forma odpoczynku jest w Europie szalenie popularna. Latem będzie też czynna kawiarenka. Idąc na spacer nad jeziorem mieszkańcy Szczecinka będą mogli nas odwiedzić. 

    Jak powiedziała nam pani Kamila, Hotel „Viki” powinien otworzyć podwoje około połowy października br. 

    - Musimy podopinać wszelkie kwestie organizacyjne, trochę tego jest. Planujemy już organizacyjnie najbliższą przyszłość, może imprezę na Halloween? A zabawę sylwestrową na pewno. Muszę zaznaczyć, że ceny w „Viki” będą trochę inne niż w byłym już „Zielińskim”, to znaczy bardziej przystępne i dostosowane do zasobności portfeli nie tylko mieszkańców Szczecinka, ale również gości przyjezdnych – mówi K. Olszewska. – „Viki” będzie też miejscem organizacji różnego rodzaju kursów, konferencji, kursokonferencji, przyjęć rodzinnych i okolicznościowych, przyjęć weselnych. Niewykluczone, że zorganizujemy również dyskotekę dla osób dorosłych.    

   Jak nas zapewnił W. Olszewski, już w przyszłym sezonie letnim planuje w sąsiedztwie hotelu nad brzegiem jeziora zlokalizować plażę. – Plaża będzie dostępna zarówno dla mieszkańców Szczecinka jak i dla gości hotelowych. Piasek przywieziemy znad morza. Teren pomiędzy ścieżką rowerową a brzegiem jeziora nadal będzie ogólnodostępny, nie będziemy tam nic grodzić. Chcemy w pełni wykorzystać walory pięknie położonego hotelu. Na pewno będzie on profesjonalnie prowadzony. Znamy się na tym, mamy doświadczenie w tej branży – kończy W. Olszewski. (sw)

Był hotel Zieliński, będzie hotel Viki komentarze opinie

 • Meszuga - niezalogowany 2013-10-07 16:49:54

  Rozumiem jakbyś mówił o nepotyzmie np. w samorządzie, ale to jest prywatna firma. Załóż sobie taka i zatrudniaj kogo chcesz.

 • Kontika - niezalogowany 2013-10-04 18:16:24

  To źle, że rodzinny interes prowadzą? Kogo ma zatrudnić do własnych pieniędzy? Nieroba, któremu nie można ufać !? 3 mam kciuki za powodzenie!

 • Rasputin1 - niezalogowany 2013-10-04 16:59:37

  Dobrze oby tak dalej. Niech bezrobocie rośnie. A kogo to obchodzi?? Zatrudniajmy u siebie synów, wnuków itd.

 • dorotka - niezalogowany 2013-10-04 16:55:26

  Pani Kamila organizowała moje wesele w Oskarze- i są same piękne wspomnienia organizacja na6+ , mam nadzieje ze i teraz sie uda;-)

 • malel - niezalogowany 2013-10-04 14:18:51

  Myśle, ze nie ma co stękać. Zobaczymy co z tego zrobi nowy gospodarz. Starego zabiła mania wielkości i niestety nierzetelność w interesach.

 • klakier266266 - niezalogowany 2013-10-04 11:21:34

  jak ktoś zarządza hotelem Oskar. Jak dla mnie to Oskar to nie hotel tylko jakaś noclegownia.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com