:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Cała Polska na plaży nad Wielimiem. Jezioro wypełnione żaglami bojerów

Imprezy, Cała Polska plaży Wielimiem Jezioro wypełnione żaglami bojerów - zdjęcie, fotografia

Na termometrze minus 8 stopni Celsjusza, silny wiatr, a plaża w Gwdzie Wielkiej, nad jeziorem Wielimie, gęsto zastawiona samochodami. Wśród nich także wóz transmisyjny TVN24. Do jutra na jeziorze Wielimie oglądać możemy dziesiątki żagli bojerów, których zawodnicy mierzą się w Mistrzostwach Polski. Mistrzostwa mamy u siebie, ponieważ inne lokalizacje, brane pod uwagę, czyli Mazury, Zalew Wiślany, Zegrze i Siemianówki, zostały zasypane śniegiem.

Cała Polska na plaży nad Wielimiem. Jezioro wypełnione żaglami bojerów from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

- Macie w tej chwili jedyne i najlepsze miejsce w Polsce, na którym możemy rozegrać mistrzostwa - mówi Tematowi Janusz Marek Taber, Komandor Yacht Klubu Polski, który właśnie rozstawia swój bojer na tafli jeziora. - Lód jest gładziutki. 

Jak podkreśla Komandor Yacht Klubu Polski, wszystko jest zależne od wiatru, lodu, od żagla i zawodnika. 

- Gładka tafla podoba się przede wszystkim młodszym zawodnikom, bo można bardzo szybko pływać. Nawet 100 km/h. Pod wiatr da się jakieś 80 km/h. Ale po dużym śniegu też można też jeździć. 

 Łącznie rozegranych będzie 12 wyścigów. Bojerowe Mistrzostwa Polski na Wielimiu potrwają do niedzieli. Niedzielne starty, na które przede wszystkim są zaproszeni kibice, o godz. 10.00.

Cała Polska na plaży nad Wielimiem. Jezioro wypełnione żaglami bojerów komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com