:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  22°C bezchmurnie

Centralny Plac Zabaw, podejście drugie. Na budowę na razie chętnych nie było

Centralny Plac Zabaw, podejście drugie. Na budowę na razie chętnych nie było

To drugie podejście ratusza do tego, by wybudować w Szczecinku plac zabaw, jakiego jeszcze nie było. Tak jak informowaliśmy, w miejskim budżecie zarezerwowano kwotę 435 tys. zł na Centralny Plac Zabaw. Nowoczesny ogródek jordanowski powstałby przy SP4, pomiędzy restauracją Jolka a hotelem Resiedence. Oczywiście wcześniej trzeba by było ten teren nieco przeorganizować, m.in. przesuwając znajdującą się tam siłownię pod chmurką i istniejący plac zabaw.


Miasto liczy na to, że Centralny Plac Zabaw uda się uruchomić jeszcze latem tego roku. Jednak w pierwszym, ogłoszonym przez ratusz przetargu nie zgłosił się żaden chętny do wykonania tego zadania. Czy teraz pomysł na miarę roku wyborczego uda się zrealizować?
Dodajmy. Nowy plac zabaw ma zostać wyposażony w urządzenia i obiekty, których do tej pory próżno szukać na terenie Szczecinka. Będą to m.in. różnego rodzaju linki, drabinki i wieżyczki, a także m.in. rurowa zjeżdżalnia Jubilee, różnorodne konstrukcje linkowe ze zjeżdżalniami typu Triton, Titan czy Naos, huśtawka Makemake oraz modułowa piaskownica. Teren ma zostać ogrodzony, co powinno zabezpieczyć tę przestrzeń przed wandalami. Pieczę nad nowym placem zabaw ma również przejąć SAPiK.

 

foto: magicnets.pl

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


plac zabaw centralny sp4 jolka resiedence ogródek jordanowski - komentarze opinie

  • gość 2018-05-15 18:01:27

    Znów jak w przypadku garażu na statki na plaży bzdurna lokalizacja wymyślona przez chirurga ..Pięknym terenem do zagospodarowania byłby półwysep po dawnej Słowiance a wcześniej TKKF Fala gdzie można byłoby stworzyć cudowny plac z wykorzystanie nawet dostepu do wody ale dla chirurga liczy się tylko to ze może kiedyś ktoś kupi ten teren i nieważne ze nie będzie on już własnością społeczną czyli nas mieszkańców ale kasa która będzie mógł wydać. A tak swoja drogą to teraz tam jest syf,wystarczy przejśc nad brzegiem pełnym butelek itp.

  • gość 2018-05-15 19:08:13

    ... a nie lepiej wybudować kilka placów zabaw w różnych rejonach Szczecinka. Pan Burmistrz niech wytłumaczy jak będą korzystać z tego centralnego placu dzieci z oddalonych osiedli, np. ze Świątek, itp. Pewnie przypłyną statkiem, same bez rodziców.

Dodajesz jako: Zaloguj się