:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Centrum na razie za drogie

temat.net: archiwum, Centrum razie drogie - zdjęcie, fotografia

Dziś (wtorek 22.10) komisja przetargowa Starostwa Powiatowego otworzyła oferty firm chętnych na budowę Centrum Ekologicznego na przystani SzLOT nad jeziorem Trzesiecko. Niestety, obie oferty są droższe, niż wstępnie zakładał powiat.

    - Teraz na zarządzie powiatu zdecydujemy się, co robić dalej - mówi "Tematowi" wicestarosta Marek Kotchy. - Obie oferty są wyższe od środków, które mamy zarezerwowane na budowę Centrum. Może być tak, że przesuniemy środki z części wyposażeniowej (1,5 mln zł - dop. red.) na część budowlaną (5,1 mln zł - dop. red.). Ale o tym zdecyduje już zarząd powiatu. Również o tym, czy przetarg będzie ważny i rozstrzygnięty czy też go unieważnimy i powtórzymy. Decyzje zapadną niebawem.

    Przypomnijmy: Inwestycja nosi nazwę: „Budowa i przebudowa istniejących obiektów na Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej poprzedzoną rozbiórką istniejących obiektów. Ponadregionalny Ośrodek Rewitalizacji Jezior”. Jej finalizację przewidziano na koniec października 2014 roku.

    Przed przyszłym wykonawcą inwestycji sporo pracy: budowa budynku edukacyjnego z bazą noclegową, przebudowa istniejącego budynku biurowego na hotelowo-edukacyjny-biurowy, przebudowa istniejącego budynku hangaru magazynowego, rozbiórka budynku magazynowego portierni, zainstalowanie na dachu w ilości 15 sztuk baterii słonecznych do przygotowania ciepłej wody użytkowej w pomieszczeniach za pomocą pompy ciepła-powietrze wraz z instalacją wspomagającą zasilanie z baterii słonecznych, zagospodarowanie terenu, czyli budowa parkingów, dróg dojazdowych oraz chodników. (sw)

Wizualizacja projektu: Tomasz Wolanin 

Centrum na razie za drogie komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com