:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Chcą mówić głośno, że życie jest cudem. Ulicami Szczecinka przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Temat Szczecinecki 10/06/2019 12:22

Rodzina, obrona ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i propagowanie wartości wyznawanych od lat w tradycji chrześcijańskiej – pod tymi sztandarowymi hasłami w minioną niedzielę, 9.06 ulicami Szczecinka przeszedł już po raz ósmy Marsz dla Życia i Rodziny. W wydarzeniu wzięło udział wyjątkowo wielu mieszkańców, chcących w ten sposób pokazać swoje poparcie dla miłości i rodziny. Choć w tym samym czasie w wielu polskich miastach podobne marsze przebiegały pod różnymi, wyrażającymi swój sprzeciw wobec rozmaitych ideologicznych praktyk, w Szczecinku było inaczej. Jak na każdym kroku podkreślali uczestnicy marszu i jego organizatorzy, szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny nie został zorganizowany po to, by iść przeciwko komukolwiek, ale by wyrazić afirmację ludzkiego życia.

Na start trasy marszu tradycyjnie już wybrano kościół pw. Ducha Świętego. Uczestnicy wydarzenia przeszli ulicami Piłsudskiego, Mickiewicza, Powstańców Wielkopolskich, Bartoszewskiego, pl. Wolności, Zamkową i Ordona, a następnie dołączyli do odbywającego się w parku, przy muszli koncertowej pikniku z okazji Dnia Pozarządowca. Kolorowemu korowodowi, z powiewającymi sztandarami, na których można było odnaleźć nawiązania do nauki Jana Pawła II, towarzyszył radosny śpiew. Marsz przebiegał spokojnie, choć reakcje przechodniów na widok odważnie maszerujących szczecinecczan były różne.

Organizatorem wydarzenia byli ludzie skupieni wokół działalności Domowego Kościoła, będącego gałęzią Ruchu Światło Życie, a także Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Szczecinku. Patronat honorowy nad szczecineckim marszem objął Jego Ekscelencja ks. bp Edward Dajczak, Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować ten marsz po raz ósmy – powiedział nam Andrzej Sochaj, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Cieszy mnie również to, że wzięła w nim udział duża liczba mieszkańców.

- Maszerowali ludzie z różnych parafii. Ale nie tylko. Maszerowały też osoby niezwiązane ze środowiskami kościelnymi. Oczywiście, każdy może powiedzieć, że tych uczestników przecież mogło być więcej. Ale jest ładna pogoda, niedziela. Wielu mieszkańców zapewne mogło wybrać dzisiaj inną formę na spędzenie wolnego czasu. Tymczasem wybrali oni marsz i to jest bardzo budujące.

Andrzej Sochaj raz jeszcze zwrócił uwagę, że organizatorzy marszu chcieli, aby wydźwięk organizowanego przez nich wydarzenia miał zupełnie inny wymiar od sporów, jakie toczą się na temat przebiegu innych głośnych marszów w różnych miastach Polski, w tym w stolicy:

- Chcieliśmy pójść w Szczecinku inną drogą niż np. ta warszawska. Jak wspominaliśmy w naszym zaproszeniu, nie występowaliśmy w Szczecinku przeciwko nikomu i niczemu. I nadal nie występujemy.

Za pośrednictwem marszu chcielibyśmy po prostu promować wartości, które nam w życiu przyświecają. To m.in. nienaruszalność ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale także chcemy wszystkim powiedzieć to, że życie jest piękne i że jest cudem. Chcemy promować model rodziny, którą tworzą, według tradycji i chrześcijańskich wartości, mąż i żona.

- podkreślił Andrzej Sochaj.

W trakcie pikniku Dnia Pozarządowca organizatorzy marszu przygotowali także stoiska tematyczny. Każdy, kto w godzinach popołudniowych przechadzał się po parku w okolicy muszli koncertowej, mógł m.in. dowiedzieć się, czym jest naprotechnologia i dlaczego uczestnicy marszu popularyzują tę tańszą i naturalną metodę w celu wsparcia płodności małżeństw. Udzielane były też informacje na temat „Okna Życia”, które nie tak dawno także zostało otwarte w Szczecinku, od kiedy i jak obecnie działa szczecineckie hospicjum, które także tego dnia można było wesprzeć finansowo, jak również - kto może zostać i na czym polega rodzicielstwo zastępcze.

Co istotne, organizatorzy tegorocznego marszu już planują kolejne wydarzenia:

- Aby promować wszystkie wymienione już wcześniej rodzinne wartości, tradycyjnie już chcemy zorganizować konkurs plastyczny w okolicy Dnia Świętości Życia, czyli ok. 25 marca. Mam nadzieję, że dotychczasowi organizatorzy, jak i nasi przyjaciele chętnie przyłączą się do organizacji Marszu dla Życia i Rodziny także za rok. Chcielibyśmy, żeby to wydarzenie już na stałe co roku odbywało się w Szczecinku – dodał nasz rozmówca.

 

 

Reklama

marsz dla Życia i rodziny szczecinek kościół domowy civitas christiana rodzina wartości chrześcijańskie - komentarze opinie

 • gość 2019-06-10 13:18:51

  Gdzie są nasze słynne feminazistki? Czemu nie położyły się w poprzek drogi, liczyłem na jakiś ciekawy spektakl a bilety do cyrku teraz takie drogi.

 • gość 2019-06-10 13:32:12

  Tak ładnie świeciło słońce, a skinhead na przedzie twardo w "mundurowej" harringtonce :)

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 15:11:37

  I jest git.

 • gość 2019-06-10 15:41:19

  Odległość od bramy klasztoru do ulicy Mickiewicza wynosi 300 m wg map Google. Jeżeli przyjąć, że co 1 metr szło na początku marszu 3,5 osoby, to liczba uczestników wyniosłaby 1050 osób. Nie jest to 250 osób jak kłamie Gawex ale liczba 4 razy większa.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 17:20:13

  Życie czasem jest cudem, a czasem tylko cierpieniem, ale nie rozwija się w próżni, lecz w ciele kobiety. Dlatego trzeba szanować wolną wolę kobiety czy zechce, by w niej rosło. Uczestnikom marszu nikt nie zabrania decydowania o sobie. Niech więc nie decydują o innych.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 17:44:31

  Piękny marsz wartości. Jaka różnica z tymi powykręcanymi z nienawiści twarzami kobiet - zwolenniczek aborcji. Z tą czernią i wściekłym tańcem wokół zdjęć abortowanych dzieci.

 • Gośćc - niezalogowany 2019-06-10 17:54:29

  W momencie zapłodnienia, kończy się wolna wola kobiety. Dziecko poczęte staje się osobnym bytem. Kobieta ma wolną wolę, w momencie, kiedy podejmuje decyzję o wsółżyciu. Wtedy niech decyduje, co z jej ciałem. Aborcja to morderstwo. I zgrabne słówka tego nie rozmydlą.

 • gość 2019-06-10 18:19:58

  DWA WOZY BOJOWE STRAZY POZARNEJ TO CHYBA POWINY CZEKAC W REMIZIE GOTOWE DO BOJU A NIE NA MARSZACH

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 19:08:16

  Nikt nie zabrania jej decydować o sobie. W niej jest inny człowiek, nie papierek od cukierka. Zbędne osoby eliminowane były i są w systemach lewicowych. Gdzie u Ciebie szacunek, tolerancja i miłość?

 • Damian Ludka - niezalogowany 2019-06-10 21:39:14

  Do poprzednika: Mocne słowa księdza w materiale od 24 minuty https://youtu.be/ET_TBEnOZW4 Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 • gość 2019-06-11 01:31:11

  Ad. wozów bojowych PSP: stały jak najbardziej gotowe do akcji - na prośbę organizatorów Dnia Pozarządowca, w celu przybliżenia licznie nasze stoiska odwiedzającym rodzinom Szczecinecczan pracę szczecineckich Strażaków. A kto wie? Może i zachęcić młodych gości do wkroczenia w przyszłości na tą ważną dla społeczeństwa ścieżkę służenia potrzebującym! Pozdrawiamy i Dziękujemy serdecznie szczecineckim Strażakom! Prezydium Rady NGO w Szczecinku

 • Pawwwle - niezalogowany 2019-06-11 04:48:34

  Religia odbiera rozum i wrażliwość.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-11 08:22:30

  Do Pawwle. Mylisz się. Takim postem dajesz świadectwo własnego braku wrażliwości i zrozumienia dla uczuć ludzi wierzących. A co do rozumu...Życzę Ci z głębi katolickiego serca, żebyś go znalazł. Z Panem Bogiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-11 14:52:48

  To nie skinhead to popierdułka

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Trwa rekrutacja. Bezpłatny

EUREKA! W Centrum Rozwoju Zawodowego możesz zdobyć bezpłatnie nowe kwalifikacje! AutoCAD. 3dsMax, Autodesk Inventor Wystarczy, że :- masz..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet Kotłospaw,

Firma Hryszkiewicz oferuje: -Kotły na pellet Kotłospaw, Kostrzewa, Biawar -Kotły na ekogroszek -Grzejniki -Zasobniki -Bufory -Piecyki gazowe -Stacje..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"