:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Chcą mówić głośno, że życie jest cudem. Ulicami Szczecinka przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny

Temat Szczecinecki 10/06/2019 12:22

Rodzina, obrona ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci i propagowanie wartości wyznawanych od lat w tradycji chrześcijańskiej – pod tymi sztandarowymi hasłami w minioną niedzielę, 9.06 ulicami Szczecinka przeszedł już po raz ósmy Marsz dla Życia i Rodziny. W wydarzeniu wzięło udział wyjątkowo wielu mieszkańców, chcących w ten sposób pokazać swoje poparcie dla miłości i rodziny. Choć w tym samym czasie w wielu polskich miastach podobne marsze przebiegały pod różnymi, wyrażającymi swój sprzeciw wobec rozmaitych ideologicznych praktyk, w Szczecinku było inaczej. Jak na każdym kroku podkreślali uczestnicy marszu i jego organizatorzy, szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny nie został zorganizowany po to, by iść przeciwko komukolwiek, ale by wyrazić afirmację ludzkiego życia.

Na start trasy marszu tradycyjnie już wybrano kościół pw. Ducha Świętego. Uczestnicy wydarzenia przeszli ulicami Piłsudskiego, Mickiewicza, Powstańców Wielkopolskich, Bartoszewskiego, pl. Wolności, Zamkową i Ordona, a następnie dołączyli do odbywającego się w parku, przy muszli koncertowej pikniku z okazji Dnia Pozarządowca. Kolorowemu korowodowi, z powiewającymi sztandarami, na których można było odnaleźć nawiązania do nauki Jana Pawła II, towarzyszył radosny śpiew. Marsz przebiegał spokojnie, choć reakcje przechodniów na widok odważnie maszerujących szczecinecczan były różne.

Organizatorem wydarzenia byli ludzie skupieni wokół działalności Domowego Kościoła, będącego gałęzią Ruchu Światło Życie, a także Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oddział w Szczecinku. Patronat honorowy nad szczecineckim marszem objął Jego Ekscelencja ks. bp Edward Dajczak, Ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Bardzo się cieszę, że udało nam się zorganizować ten marsz po raz ósmy – powiedział nam Andrzej Sochaj, jeden z organizatorów przedsięwzięcia.

Cieszy mnie również to, że wzięła w nim udział duża liczba mieszkańców.

- Maszerowali ludzie z różnych parafii. Ale nie tylko. Maszerowały też osoby niezwiązane ze środowiskami kościelnymi. Oczywiście, każdy może powiedzieć, że tych uczestników przecież mogło być więcej. Ale jest ładna pogoda, niedziela. Wielu mieszkańców zapewne mogło wybrać dzisiaj inną formę na spędzenie wolnego czasu. Tymczasem wybrali oni marsz i to jest bardzo budujące.

Andrzej Sochaj raz jeszcze zwrócił uwagę, że organizatorzy marszu chcieli, aby wydźwięk organizowanego przez nich wydarzenia miał zupełnie inny wymiar od sporów, jakie toczą się na temat przebiegu innych głośnych marszów w różnych miastach Polski, w tym w stolicy:

- Chcieliśmy pójść w Szczecinku inną drogą niż np. ta warszawska. Jak wspominaliśmy w naszym zaproszeniu, nie występowaliśmy w Szczecinku przeciwko nikomu i niczemu. I nadal nie występujemy.

Za pośrednictwem marszu chcielibyśmy po prostu promować wartości, które nam w życiu przyświecają. To m.in. nienaruszalność ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, ale także chcemy wszystkim powiedzieć to, że życie jest piękne i że jest cudem. Chcemy promować model rodziny, którą tworzą, według tradycji i chrześcijańskich wartości, mąż i żona.

- podkreślił Andrzej Sochaj.

W trakcie pikniku Dnia Pozarządowca organizatorzy marszu przygotowali także stoiska tematyczny. Każdy, kto w godzinach popołudniowych przechadzał się po parku w okolicy muszli koncertowej, mógł m.in. dowiedzieć się, czym jest naprotechnologia i dlaczego uczestnicy marszu popularyzują tę tańszą i naturalną metodę w celu wsparcia płodności małżeństw. Udzielane były też informacje na temat „Okna Życia”, które nie tak dawno także zostało otwarte w Szczecinku, od kiedy i jak obecnie działa szczecineckie hospicjum, które także tego dnia można było wesprzeć finansowo, jak również - kto może zostać i na czym polega rodzicielstwo zastępcze.

Co istotne, organizatorzy tegorocznego marszu już planują kolejne wydarzenia:

- Aby promować wszystkie wymienione już wcześniej rodzinne wartości, tradycyjnie już chcemy zorganizować konkurs plastyczny w okolicy Dnia Świętości Życia, czyli ok. 25 marca. Mam nadzieję, że dotychczasowi organizatorzy, jak i nasi przyjaciele chętnie przyłączą się do organizacji Marszu dla Życia i Rodziny także za rok. Chcielibyśmy, żeby to wydarzenie już na stałe co roku odbywało się w Szczecinku – dodał nasz rozmówca.

 

 

Reklama

marsz dla Życia i rodziny szczecinek kościół domowy civitas christiana rodzina wartości chrześcijańskie - komentarze opinie

 • gość 2019-06-10 13:18:51

  Gdzie są nasze słynne feminazistki? Czemu nie położyły się w poprzek drogi, liczyłem na jakiś ciekawy spektakl a bilety do cyrku teraz takie drogi.

 • gość 2019-06-10 13:32:12

  Tak ładnie świeciło słońce, a skinhead na przedzie twardo w "mundurowej" harringtonce :)

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 15:11:37

  I jest git.

 • gość 2019-06-10 15:41:19

  Odległość od bramy klasztoru do ulicy Mickiewicza wynosi 300 m wg map Google. Jeżeli przyjąć, że co 1 metr szło na początku marszu 3,5 osoby, to liczba uczestników wyniosłaby 1050 osób. Nie jest to 250 osób jak kłamie Gawex ale liczba 4 razy większa.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 17:20:13

  Życie czasem jest cudem, a czasem tylko cierpieniem, ale nie rozwija się w próżni, lecz w ciele kobiety. Dlatego trzeba szanować wolną wolę kobiety czy zechce, by w niej rosło. Uczestnikom marszu nikt nie zabrania decydowania o sobie. Niech więc nie decydują o innych.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 17:44:31

  Piękny marsz wartości. Jaka różnica z tymi powykręcanymi z nienawiści twarzami kobiet - zwolenniczek aborcji. Z tą czernią i wściekłym tańcem wokół zdjęć abortowanych dzieci.

 • Gośćc - niezalogowany 2019-06-10 17:54:29

  W momencie zapłodnienia, kończy się wolna wola kobiety. Dziecko poczęte staje się osobnym bytem. Kobieta ma wolną wolę, w momencie, kiedy podejmuje decyzję o wsółżyciu. Wtedy niech decyduje, co z jej ciałem. Aborcja to morderstwo. I zgrabne słówka tego nie rozmydlą.

 • gość 2019-06-10 18:19:58

  DWA WOZY BOJOWE STRAZY POZARNEJ TO CHYBA POWINY CZEKAC W REMIZIE GOTOWE DO BOJU A NIE NA MARSZACH

 • Gość - niezalogowany 2019-06-10 19:08:16

  Nikt nie zabrania jej decydować o sobie. W niej jest inny człowiek, nie papierek od cukierka. Zbędne osoby eliminowane były i są w systemach lewicowych. Gdzie u Ciebie szacunek, tolerancja i miłość?

 • Damian Ludka - niezalogowany 2019-06-10 21:39:14

  Do poprzednika:
  Mocne słowa księdza w materiale od 24 minuty
  https://youtu.be/ET_TBEnOZW4

  Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 • gość 2019-06-11 01:31:11

  Ad. wozów bojowych PSP: stały jak najbardziej gotowe do akcji - na prośbę organizatorów Dnia Pozarządowca, w celu przybliżenia licznie nasze stoiska odwiedzającym rodzinom Szczecinecczan pracę szczecineckich Strażaków. A kto wie? Może i zachęcić młodych gości do wkroczenia w przyszłości na tą ważną dla społeczeństwa ścieżkę służenia potrzebującym! Pozdrawiamy i Dziękujemy serdecznie szczecineckim Strażakom! Prezydium Rady NGO w Szczecinku

 • Pawwwle - niezalogowany 2019-06-11 04:48:34

  Religia odbiera rozum i wrażliwość.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-11 08:22:30

  Do Pawwle.
  Mylisz się. Takim postem dajesz świadectwo własnego braku wrażliwości i zrozumienia dla uczuć ludzi wierzących. A co do rozumu...Życzę Ci z głębi katolickiego serca, żebyś go znalazł. Z Panem Bogiem.

 • Gość - niezalogowany 2019-06-11 14:52:48

  To nie skinhead to popierdułka

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Decor Trends zatrudni

Firma Decor Trends zatrudni Mistrza zmianowego/Brygadzistę: Opis stanowiska: - organizacja i nadzór realizacji zadań produkcyjnych; -..


Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


SYNDYK sprzeda 1/2 mieszkania

SYNDYK masy upadłości ogłasza konkurs ofert na sprzedaż udziału do 1/2 w nieruchomości lokalowej mieszkalnej w Parsęcku 39/1 o powierzchni 83,50m2 (..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"