:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Temat Szczecinecki 15/10/2018 11:16

Pył na samochodach i chemiczny fetor – to główny temat konferencji prasowej, zorganizowanej przez SIS Terra. W poniedziałek, 15.10 szefowa stowarzyszenia Joanna Pawłowicz oraz Krzysztof Sobczyk odnieśli się do alarmujących doniesień mieszkańców, którzy w miniony weekend dobitnie zwracali uwagę na wspomniane uciążliwości.


- Miało być tak dobrze. Miało być lepiej. A jak jest, wszyscy widzą. Mieszkańcy od kilku dni nas alarmują – podkreśliła Joanna Pawłowicz.

– Mieszkańcy przesyłają nam zdjęcia, na których widać, że ich samochody są zasypywane trocinami lub pyłami. W powietrzu odczuwalny jest natomiast charakterystyczny zapach, który od lat występuje w Szczecinku. 


Jak zaznaczyła szefowa Terry, UTWS to inwestycja, która miała przynieść poprawę. Efektów natomiast nie widać. – Mówiliśmy o tym już dwa lata temu. W naszym odczuciu ta inwestycja miała przyczynić się do zwiększenia produkcji. I że nie powinna być dofinansowana z naszych pieniędzy, bo takie plany były. Posypały się na nas kalumnie. Idziemy teraz prostą ścieżką i ona niebawem się skończy – powiedziała Joanna Pawłowicz.
Szefowa Terry przypomniała o działaniach stowarzyszenia, które przyczyniły się do ostatnich zmian w prawie. - Najważniejszy jest w tym wszystkim fakt, że mamy zmianę w ustawie o odpadach. Te zmiany poparli posłowie PiS. - Myślę, że nasza walka, która toczyła się od 9 lat, dopiero dobiegła końca. Zmiany w ustawie zmuszą w końcu zakład do tego, że będzie musiał się ucywilizować.
Joanna Pawłowicz nadmieniła, że wojewódzki inspektor ochrony środowiska wszczął procedurę weryfikacji wszystkich pozwoleń wydanych dla Kronospanu. Rozpatrywana ma być również kwestia monitoringu ciągłego. – Od 1 stycznia wojewódzki inspektor ochrony środowiska będzie miał nowe narzędzia. Np. tzw. policję ekologiczną – działania będą mogły być podjęte w ciągu 24 godzin – zaznaczyła szefowa Terry. I dodała:
- Przypomnijcie, zweryfikujcie, wyciągnijcie wnioski, kto państwu obiecywał, że będzie lepiej. Czy my naprawdę mamy liczyć na pomoc władz? Ich wsparcie w rozwiązaniu tego problemu jest niezbędne i potrzebne. Co nam dzisiaj pozostaje?

Dzwonić i alarmować

– podkreśliła Joanna Pawłowicz.


W podobnym tonie utrzymana była wypowiedź Krzysztofa Sobczyka. – Piękne bannery, które wisiały w mieście, informowały o likwidacji 98 proc. pyłu i o likwidacji zapachu. My mówiliśmy, że instalacja nie będzie oczyszczać gazów. I jak śmierdziało, tak będzie śmierdzieć, bo te wszystkie chemikalia są nadal w powietrzu.’
Krzysztof Sobczyk wspomniał o ostatniej aktywności Kronospanu: - Robią imprezy, koncerty, festiwal Food Tracków, auta elektryczne… Oni popierają tych, którzy przez ostatnie 12 lat na to wszystko pozwalali. UTWS pozwolił zwiększyć produkcję o 20 procent. W Mielcu też to urządzenie uruchomili i nie ma żadnej poprawy, nic się nie zmieniło. Tylko diametralna zmiana przepisów pozwoli nam na zmiany – podkreślił Krzysztof Sobczyk. 


Komunikat biura prasowego Kronospan:

Informujemy, że w zakładzie Kronospan trwają prace nad modernizacją instalacji MDF

Zainstalowaliśmy UTWS - system ochrony powietrza z filtrem na suszarni płyt wiórowych, ale zakład to nie tylko linia do produkcji tych płyt. To także suszarnia płyt MDF, która wymaga modernizacji w celu zmniejszenia uciążliwości dla otoczenia. Intensywnie nad tym pracujemy.

Zgodnie z Porozumieniem z Burmistrzem Miasta Szczecinek, podpisanym 1 października br., Kronospan zadeklarował realizację do końca 2019 roku, dalszych działań modernizacyjnych w zakładzie:

a/ montaż cyklofiltrów na skrawalni

b/ uruchomienie mokrego odpylania na ciągu HDF

c/ montaż filtrów na suszarni MDF

Pragniemy podkreślić, że innowacyjny system ochrony powietrza UTWS z filtrem na suszarni płyt wiórowych działa i jest niezwykle skuteczny.

Pierwsze wyniki badań emisji, przeprowadzonych przez niezależne laboratorium wykazały zmniejszenie ilości pyłu o 95%, natomiast LZO (lotnych związków organicznych) – aż o 99%.

Reklama

fetor pył na samochodach kronospan pawłowicz sobczyk konferencja - komentarze opinie

 • gość 2018-10-15 11:33:16

  Wydaje mi się że to nie pył w fabryki, tylko że to wiewiórki szykują się na zimę, drążą dziuple w drzewach i stąd pył w całym mieście. Bo przecież chyba tylko "gupi" uwierzy że to Olsza czarna, co nie?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 11:47:58

  Koło przedszkola Miś śmierdzi już 4 dzień

 • gość 2018-10-15 11:54:57

  zakład do zamknięcia!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 12:03:54

  Ani burmistrz ani starosta nie zrobili nic aby powietrze w Szczecinku było czyste.Dlatego już w niedzielę głosuję na panią Joannę i szczecinecką prawicę.

 • gość 2018-10-15 12:30:12

  Wierzyłem burmistrzowi i PO, ale srogo się zawiodłem. Czuję się jak kretyn który zaufał JHD i dał się wykorzystać niczym przysłowiowe mięso armatnie. Dziś mówię STOP!. Nigdy więcej nie zagłosuję na tych zakłamanych ludzi. Dam szansę pani Joannie Pawłowicz i PiS. Wiedzę, ile już zrobili i wiem, że mogą zrobić więcej. Ci ludzie mają potencjał i wsparcie rządu, a PO to polityczni bankruci. Czas na zmianę warty w szczecineckim ratuszu.

 • gość 2018-10-15 12:31:50

  Wiem, to bobry. Widziałem zdjęcia podgryzionych drzew, a gdzie drzewa gryzą tam wióry lecą. Teraz czekam, aż Kronospan potwierdzi moją teorię

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 12:59:50

  A pani radnej z przedszkola ten smród nie przeszkadza

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 13:32:16

  Powinnismy albo zamknac ten caly cyrk albo ewakuowac miasto. Pluja na nas, depcza po nas, olewaja nas z gory i z boku. Nie zauwazaja ze juz klimat sie zmienia, lato trwa za dlugo, dotknie nas kataklizm wlasnie przez takich ludzi jak tych z krono.

 • gość 2018-10-15 14:12:13

  Delfinku nie strasz ludzi bo takiego cieniaska w przykrótkich porciętach już nikt się nie boi.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 14:17:47

  Szczecinek skazany jest na zagładę. Krono wdziera się na teren miasta. Nieświadomi trucizn, które wdychają - piszą głupie komentarze o bobrach, jedzą śmieciowe i słuchają tandety muzycznej. Zero świadomości, a nowotwory zbierają żniwo, także wśród dzieci z kronomiasteczka.

 • gość 2018-10-15 14:22:27

  Przeciez firma wyraźnie mówi ze robi jeszcze filtry na mdfie to o co ten halas? Bo wybory ido i trzeba dolozyc do pieca, co nie? Moze jakies Janusze i Grazyny uwierza, że pani kandydatce chodzi nie o stolek, ale o nas.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 15:05:58

  Fajnie, że jest ktoś kto od tylu lat walczy o nasz zdrowie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 17:14:08

  Pogonić to z miasta i tyle! Do zakładu można zorganizować dojazd zbiorowy i tak my pracownicy dojeżdżamy do pracy średnio po 20km to co za problem aby zakład przenieść na bornenski poligon poradziecki,raz daleko od ludzi a oo drugie zagospodarowanie zdegradowanego terenu popoligonowego! Przemyślcie to 2 w jednym a wynik wszyscy zadowoleni!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 18:00:53

  A ja pytam kto odda mi pieniądze za mycie samochodu? Co pięć dni muszę go myć taki syf z tych kominów leci. Średnio mycie 25 złotych. Co daje miesięcznie 150 złotych. Może pozew zbiorowy by coś pomógł?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 20:10:48

  Daniel mówi, że to nie Krono tylko Rosjanie. Ja mu wierzę.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 21:03:43

  Dlatego w niedzielę trzeba iść na wybory. I pokazać tym z PO że nie każdego można przekupic wizjami. Każdy głos przeciwko nim jest ważny. Trzeba zabrać im głosy. Koniec z traktowanie nas jak ociemnialych.

 • GośćJA - niezalogowany 2018-10-15 21:11:24

  Samochody okna parapety to przedmioty które można umyć jeżeli są zapylone ale dla naszych płuc jedynym filtrem są włosy w nosie a to zbyt mało aby zatrzymać te pyły.Działanie ich nie jest niestety obojętne dla naszego organizmu pojawiają się alergie nowotwory krtani ,płuc ,łzawienia oczu.Dla mieszkańców funduje się sponsorowana przez zakład produkujący pyły różne rozrywki i działania harytatywne kupując milczenie wielu środowisk. Dla mieszkańców kupuje się również drona aby sprawdzić czym palą w swoich paleniskach.PARANOJA i kpina z mieszkańców a mieszkańcy bez jedności w walce o czyste powietrze.To jest jeden z obrazków naszego miasta.

 • gość 2018-10-15 22:03:11

  Przestańcie histeryzować. Kiedyś śmierdziało cały rok, teraz od lipca wydarzył się jeden incydent a wy się nakręcacie. Prawdą jest to, że teraz po utwsie nic nie śmierdzi i nie pyli. Zaczekajmy jakie stanowisko zajmą kronospany.

 • Arbiter - niezalogowany 2018-10-16 01:46:13

  Od 4 dni jeżdżę obsypanym brunatnym pyłem autem, ale na myjnie nie jadę, bo już mnie szlak trafia. Są okresy, że powinienem na myjni być co dnia, ale jeszcze większe przerażenie ogarnia mnie, jak patrzę na karoserię swojego auta, co musi być w moich płucach, które filtrują ten syf cały czas

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 06:16:34

  Sami się nakręcacie. Dzięki krono miasto żyje i pięknie się rozwija. Pamiętajcie, że bez fabryk miasto zginie, gdyż ciekawe z czego ludzie będą żyć? A w tej chwili już się poprawiło z zapachem i ilością pyłu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 07:50:35

  " Miasto żyje...(cyt.) Proszę przyjechać w okolice basenu, Dworca, Warcisława itd. Smród, hałas, huk maszyn. A najlepiej zamieszkać w tej okolicy. Wtedy można po całości " poczuć" piękno. Kronobyla (Szczecinka).

 • gość 2018-10-16 08:28:04

  bez mieszkańców to raczej krono nie ma czego tu szukać? czyż nie? oprócz 1000 w krono jest jeszcze ponad 30 razy tyle. mówisz, że zginąłbym bez krono? chałupę by mi zburzyli czy co? możesz i sztachać się czystym formaldehydem - na zdrowie. jednak mnie do tego nie zmuszaj

 • gość 2018-10-16 08:29:45

  Miasto żyje dzięki pracy mieszkańców. Jak dzięki młodemu burmistrzowi wejdą do Szczecinka nowe firmy to i można będzie twardo rozmawiać o zmianie technologi w Krono na mniej uciążliwą , jak na razie to za nasze płuca mamy taksówke i kilkaset tysięcy na odczepnego na projekty ratusza. Ministerstwo środowiska też się nie wykazało. A pył i fetor jest codziennie , więc nie jest odkryciem że to Krono . Wybierzmy Berezowskiego na Burmistrz .

 • gość 2018-10-16 08:31:58

  Jak słucham nasze władze to czuję się jakbym oglądał wiadomości TVP, jest pięknie i kolorowo! Z wielkim bólem zagłosuję na lokalną prawicę. Zależy mi żeby zrobili z tym porządek. Ja też mam prawa i obowiązki, duża firma też powinno mieć obowiązki po prawa ma wszyscy wiemy!!! Do każdej innej firmy jeśli jakaś inspekcja zapuka to dostaję decyzję i czas na wykonanie i nikt nie mówi że dają pracę dla ludzi. Wszyscy są BE a płyty CACY.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 08:41:02

  Terra aktywna po 21.10 im przyjdzie co 4 lata intensywnie Kronospanem kampanię prowadzą słabe słabe.... Nie ma Pani nam nic do zaoferowania... ??? Chyba że bezrobocie ....ciszę. A ten Pan obok to czy on jest mieszkańcem Szczecinka?

 • gość 2018-10-16 09:44:08

  Mam pytanie? Patrząc na KRONO co robi z powietrzem na ta chwilę można np. grilować na balkonach, trzepać dywany? Uspokajając sąsiadów że w planach mam zakup grila elektrycznego kuchennego i zakup nowego nowoczesnego cichego odkurzacza! Przecież płacę regularnie czynsz dzięki czemu pracownicy spółdzielni mają pracę no i płacę podatki. Rozumiem że tak mogę!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:05:22

  Dzisiaj na placu i w kierunku Kościuszki smród nawozów. Kto nawozi, co i o tej porze?! Piękny spacer w pięknym Śmierdziszewie. (To na pewno rolnicy spod Mławy).

 • gość 2018-10-16 21:36:59

  Krono śmierdzi codziennie ile czasu ma TERRA na tym zbijać kapitał polityczny .Może jakby nie było terry to ktoś by konkretnie się wziął za Krono . Niech inwestują w technologie a nie ochłapy rzucają ratuszowi który za równowartość ich zapomóg kupi cztery kosmiczne ławki na których ludzie brzydzą się usiąść. Wybierzmy Berezowskiego może skończy się ta żenada.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"