:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?15/10/2018 11:16

Pył na samochodach i chemiczny fetor – to główny temat konferencji prasowej, zorganizowanej przez SIS Terra. W poniedziałek, 15.10 szefowa stowarzyszenia Joanna Pawłowicz oraz Krzysztof Sobczyk odnieśli się do alarmujących doniesień mieszkańców, którzy w miniony weekend dobitnie zwracali uwagę na wspomniane uciążliwości.


- Miało być tak dobrze. Miało być lepiej. A jak jest, wszyscy widzą. Mieszkańcy od kilku dni nas alarmują – podkreśliła Joanna Pawłowicz.

– Mieszkańcy przesyłają nam zdjęcia, na których widać, że ich samochody są zasypywane trocinami lub pyłami. W powietrzu odczuwalny jest natomiast charakterystyczny zapach, który od lat występuje w Szczecinku. 


Jak zaznaczyła szefowa Terry, UTWS to inwestycja, która miała przynieść poprawę. Efektów natomiast nie widać. – Mówiliśmy o tym już dwa lata temu. W naszym odczuciu ta inwestycja miała przyczynić się do zwiększenia produkcji. I że nie powinna być dofinansowana z naszych pieniędzy, bo takie plany były. Posypały się na nas kalumnie. Idziemy teraz prostą ścieżką i ona niebawem się skończy – powiedziała Joanna Pawłowicz.
Szefowa Terry przypomniała o działaniach stowarzyszenia, które przyczyniły się do ostatnich zmian w prawie. - Najważniejszy jest w tym wszystkim fakt, że mamy zmianę w ustawie o odpadach. Te zmiany poparli posłowie PiS. - Myślę, że nasza walka, która toczyła się od 9 lat, dopiero dobiegła końca. Zmiany w ustawie zmuszą w końcu zakład do tego, że będzie musiał się ucywilizować.
Joanna Pawłowicz nadmieniła, że wojewódzki inspektor ochrony środowiska wszczął procedurę weryfikacji wszystkich pozwoleń wydanych dla Kronospanu. Rozpatrywana ma być również kwestia monitoringu ciągłego. – Od 1 stycznia wojewódzki inspektor ochrony środowiska będzie miał nowe narzędzia. Np. tzw. policję ekologiczną – działania będą mogły być podjęte w ciągu 24 godzin – zaznaczyła szefowa Terry. I dodała:
- Przypomnijcie, zweryfikujcie, wyciągnijcie wnioski, kto państwu obiecywał, że będzie lepiej. Czy my naprawdę mamy liczyć na pomoc władz? Ich wsparcie w rozwiązaniu tego problemu jest niezbędne i potrzebne. Co nam dzisiaj pozostaje?

Dzwonić i alarmować

– podkreśliła Joanna Pawłowicz.


W podobnym tonie utrzymana była wypowiedź Krzysztofa Sobczyka. – Piękne bannery, które wisiały w mieście, informowały o likwidacji 98 proc. pyłu i o likwidacji zapachu. My mówiliśmy, że instalacja nie będzie oczyszczać gazów. I jak śmierdziało, tak będzie śmierdzieć, bo te wszystkie chemikalia są nadal w powietrzu.’
Krzysztof Sobczyk wspomniał o ostatniej aktywności Kronospanu: - Robią imprezy, koncerty, festiwal Food Tracków, auta elektryczne… Oni popierają tych, którzy przez ostatnie 12 lat na to wszystko pozwalali. UTWS pozwolił zwiększyć produkcję o 20 procent. W Mielcu też to urządzenie uruchomili i nie ma żadnej poprawy, nic się nie zmieniło. Tylko diametralna zmiana przepisów pozwoli nam na zmiany – podkreślił Krzysztof Sobczyk. 


Komunikat biura prasowego Kronospan:

Informujemy, że w zakładzie Kronospan trwają prace nad modernizacją instalacji MDF

Zainstalowaliśmy UTWS - system ochrony powietrza z filtrem na suszarni płyt wiórowych, ale zakład to nie tylko linia do produkcji tych płyt. To także suszarnia płyt MDF, która wymaga modernizacji w celu zmniejszenia uciążliwości dla otoczenia. Intensywnie nad tym pracujemy.

Zgodnie z Porozumieniem z Burmistrzem Miasta Szczecinek, podpisanym 1 października br., Kronospan zadeklarował realizację do końca 2019 roku, dalszych działań modernizacyjnych w zakładzie:

a/ montaż cyklofiltrów na skrawalni

b/ uruchomienie mokrego odpylania na ciągu HDF

c/ montaż filtrów na suszarni MDF

Pragniemy podkreślić, że innowacyjny system ochrony powietrza UTWS z filtrem na suszarni płyt wiórowych działa i jest niezwykle skuteczny.

Pierwsze wyniki badań emisji, przeprowadzonych przez niezależne laboratorium wykazały zmniejszenie ilości pyłu o 95%, natomiast LZO (lotnych związków organicznych) – aż o 99%.

Reklama

fetor pył na samochodach kronospan pawłowicz sobczyk konferencja - komentarze opinie

 • gość 2018-10-15 11:33:16

  Wydaje mi się że to nie pył w fabryki, tylko że to wiewiórki szykują się na zimę, drążą dziuple w drzewach i stąd pył w całym mieście. Bo przecież chyba tylko "gupi" uwierzy że to Olsza czarna, co nie?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 11:47:58

  Koło przedszkola Miś śmierdzi już 4 dzień

 • gość 2018-10-15 11:54:57

  zakład do zamknięcia!!!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 12:03:54

  Ani burmistrz ani starosta nie zrobili nic aby powietrze w Szczecinku było czyste.Dlatego już w niedzielę głosuję na panią Joannę i szczecinecką prawicę.

 • gość 2018-10-15 12:30:12

  Wierzyłem burmistrzowi i PO, ale srogo się zawiodłem. Czuję się jak kretyn który zaufał JHD i dał się wykorzystać niczym przysłowiowe mięso armatnie. Dziś mówię STOP!. Nigdy więcej nie zagłosuję na tych zakłamanych ludzi. Dam szansę pani Joannie Pawłowicz i PiS. Wiedzę, ile już zrobili i wiem, że mogą zrobić więcej. Ci ludzie mają potencjał i wsparcie rządu, a PO to polityczni bankruci. Czas na zmianę warty w szczecineckim ratuszu.

 • gość 2018-10-15 12:31:50

  Wiem, to bobry. Widziałem zdjęcia podgryzionych drzew, a gdzie drzewa gryzą tam wióry lecą. Teraz czekam, aż Kronospan potwierdzi moją teorię

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 12:59:50

  A pani radnej z przedszkola ten smród nie przeszkadza

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 13:32:16

  Powinnismy albo zamknac ten caly cyrk albo ewakuowac miasto. Pluja na nas, depcza po nas, olewaja nas z gory i z boku. Nie zauwazaja ze juz klimat sie zmienia, lato trwa za dlugo, dotknie nas kataklizm wlasnie przez takich ludzi jak tych z krono.

 • gość 2018-10-15 14:12:13

  Delfinku nie strasz ludzi bo takiego cieniaska w przykrótkich porciętach już nikt się nie boi.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 14:17:47

  Szczecinek skazany jest na zagładę. Krono wdziera się na teren miasta. Nieświadomi trucizn, które wdychają - piszą głupie komentarze o bobrach, jedzą śmieciowe i słuchają tandety muzycznej. Zero świadomości, a nowotwory zbierają żniwo, także wśród dzieci z kronomiasteczka.

 • gość 2018-10-15 14:22:27

  Przeciez firma wyraźnie mówi ze robi jeszcze filtry na mdfie to o co ten halas? Bo wybory ido i trzeba dolozyc do pieca, co nie? Moze jakies Janusze i Grazyny uwierza, że pani kandydatce chodzi nie o stolek, ale o nas.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 15:05:58

  Fajnie, że jest ktoś kto od tylu lat walczy o nasz zdrowie.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 17:14:08

  Pogonić to z miasta i tyle! Do zakładu można zorganizować dojazd zbiorowy i tak my pracownicy dojeżdżamy do pracy średnio po 20km to co za problem aby zakład przenieść na bornenski poligon poradziecki,raz daleko od ludzi a oo drugie zagospodarowanie zdegradowanego terenu popoligonowego! Przemyślcie to 2 w jednym a wynik wszyscy zadowoleni!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 18:00:53

  A ja pytam kto odda mi pieniądze za mycie samochodu? Co pięć dni muszę go myć taki syf z tych kominów leci. Średnio mycie 25 złotych. Co daje miesięcznie 150 złotych. Może pozew zbiorowy by coś pomógł?

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 20:10:48

  Daniel mówi, że to nie Krono tylko Rosjanie. Ja mu wierzę.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-15 21:03:43

  Dlatego w niedzielę trzeba iść na wybory. I pokazać tym z PO że nie każdego można przekupic wizjami. Każdy głos przeciwko nim jest ważny. Trzeba zabrać im głosy. Koniec z traktowanie nas jak ociemnialych.

 • GośćJA - niezalogowany 2018-10-15 21:11:24

  Samochody okna parapety to przedmioty które można umyć jeżeli są zapylone ale dla naszych płuc jedynym filtrem są włosy w nosie a to zbyt mało aby zatrzymać te pyły.Działanie ich nie jest niestety obojętne dla naszego organizmu pojawiają się alergie nowotwory krtani ,płuc ,łzawienia oczu.Dla mieszkańców funduje się sponsorowana przez zakład produkujący pyły różne rozrywki i działania harytatywne kupując milczenie wielu środowisk. Dla mieszkańców kupuje się również drona aby sprawdzić czym palą w swoich paleniskach.PARANOJA i kpina z mieszkańców a mieszkańcy bez jedności w walce o czyste powietrze.To jest jeden z obrazków naszego miasta.

 • gość 2018-10-15 22:03:11

  Przestańcie histeryzować. Kiedyś śmierdziało cały rok, teraz od lipca wydarzył się jeden incydent a wy się nakręcacie. Prawdą jest to, że teraz po utwsie nic nie śmierdzi i nie pyli. Zaczekajmy jakie stanowisko zajmą kronospany.

 • Arbiter - niezalogowany 2018-10-16 01:46:13

  Od 4 dni jeżdżę obsypanym brunatnym pyłem autem, ale na myjnie nie jadę, bo już mnie szlak trafia. Są okresy, że powinienem na myjni być co dnia, ale jeszcze większe przerażenie ogarnia mnie, jak patrzę na karoserię swojego auta, co musi być w moich płucach, które filtrują ten syf cały czas

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 06:16:34

  Sami się nakręcacie. Dzięki krono miasto żyje i pięknie się rozwija. Pamiętajcie, że bez fabryk miasto zginie, gdyż ciekawe z czego ludzie będą żyć? A w tej chwili już się poprawiło z zapachem i ilością pyłu.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 07:50:35

  " Miasto żyje...(cyt.) Proszę przyjechać w okolice basenu, Dworca, Warcisława itd. Smród, hałas, huk maszyn. A najlepiej zamieszkać w tej okolicy. Wtedy można po całości " poczuć" piękno. Kronobyla (Szczecinka).

 • gość 2018-10-16 08:28:04

  bez mieszkańców to raczej krono nie ma czego tu szukać? czyż nie? oprócz 1000 w krono jest jeszcze ponad 30 razy tyle. mówisz, że zginąłbym bez krono? chałupę by mi zburzyli czy co? możesz i sztachać się czystym formaldehydem - na zdrowie. jednak mnie do tego nie zmuszaj

 • gość 2018-10-16 08:29:45

  Miasto żyje dzięki pracy mieszkańców. Jak dzięki młodemu burmistrzowi wejdą do Szczecinka nowe firmy to i można będzie twardo rozmawiać o zmianie technologi w Krono na mniej uciążliwą , jak na razie to za nasze płuca mamy taksówke i kilkaset tysięcy na odczepnego na projekty ratusza. Ministerstwo środowiska też się nie wykazało. A pył i fetor jest codziennie , więc nie jest odkryciem że to Krono . Wybierzmy Berezowskiego na Burmistrz .

 • gość 2018-10-16 08:31:58

  Jak słucham nasze władze to czuję się jakbym oglądał wiadomości TVP, jest pięknie i kolorowo! Z wielkim bólem zagłosuję na lokalną prawicę. Zależy mi żeby zrobili z tym porządek. Ja też mam prawa i obowiązki, duża firma też powinno mieć obowiązki po prawa ma wszyscy wiemy!!! Do każdej innej firmy jeśli jakaś inspekcja zapuka to dostaję decyzję i czas na wykonanie i nikt nie mówi że dają pracę dla ludzi. Wszyscy są BE a płyty CACY.

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 08:41:02

  Terra aktywna po 21.10 im przyjdzie co 4 lata intensywnie Kronospanem kampanię prowadzą słabe słabe.... Nie ma Pani nam nic do zaoferowania... ??? Chyba że bezrobocie ....ciszę. A ten Pan obok to czy on jest mieszkańcem Szczecinka?

 • gość 2018-10-16 09:44:08

  Mam pytanie? Patrząc na KRONO co robi z powietrzem na ta chwilę można np. grilować na balkonach, trzepać dywany? Uspokajając sąsiadów że w planach mam zakup grila elektrycznego kuchennego i zakup nowego nowoczesnego cichego odkurzacza! Przecież płacę regularnie czynsz dzięki czemu pracownicy spółdzielni mają pracę no i płacę podatki. Rozumiem że tak mogę!

 • Gość - niezalogowany 2018-10-16 13:05:22

  Dzisiaj na placu i w kierunku Kościuszki smród nawozów. Kto nawozi, co i o tej porze?! Piękny spacer w pięknym Śmierdziszewie. (To na pewno rolnicy spod Mławy).

 • gość 2018-10-16 21:36:59

  Krono śmierdzi codziennie ile czasu ma TERRA na tym zbijać kapitał polityczny .Może jakby nie było terry to ktoś by konkretnie się wziął za Krono . Niech inwestują w technologie a nie ochłapy rzucają ratuszowi który za równowartość ich zapomóg kupi cztery kosmiczne ławki na których ludzie brzydzą się usiąść. Wybierzmy Berezowskiego może skończy się ta żenada.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Mieszkanie po remoncie ; duży

Mieszkanie parterowe bezczynszowe w 4-rodzinnym domu tylko 6km od SZCZECINKA -miejscowość Godzimierz, czyste powietrze, cisza i spokój. Pięknie..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Osuszanie/Ozonowanie/Wypożycza

Polska Grupa Osuszająca o/ Szczecinek oferuję kompleksowe usługi w zakresie osuszania budynków. Likwidacja wilgoci po zalaniu oraz technologicznych...


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Dom bez alergii. Pranie

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

Usługi sprzętowe - Transport

Na przełomie lat, zgromadziliśmy bogaty park maszynowy. Dysponujemy specjalistycznymi maszynami, które wraz z rozwojem działalności i zakresem..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku, dobre warunki płacowe. Wypłata zawsze na czas! Kontakt 798 777 058


Zobacz ogłoszenie

Oprawa halogenowa led gu10

Sufitowa oprawa halogenowa Oprawa sufitowa do żarówek led, dzięki którym w bardzo łatwy, prosty i szybki sposób stworzymy eleganckie oświetlenie w..


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"