:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C rozproszone chmury

Chętnych do bycia wolontariuszem nie sposób było policzyć (wideo)

Akcja Pola Nadziei, o której w ostatnich dniach zdążyliśmy już informować kilkukrotnie, co roku zaskakuje. Za każdym razem pozytywną niespodzianką jest ogromna liczba młodych osób, które chcą kwestować na rzecz szczecineckiego hospicjum. We wtorek, 12 kwietnia, na tydzień przed finałem akcji, tłumy wolontariuszy, jakie pojawiły się na szkoleniu, ponownie zaskoczyły organizatorów. 

- Ile chętnych się zgłosiło? Nie sposób w tej chwili policzyć – wyjawiła jedna z koordynatorek przedsięwzięcia z ramienia MOPS, Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz. - W trakcie spotkań organizowanych z uczniami w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych rozdaliśmy ponad 280 kwestionariuszy. Ile osób je skserowało, ilu jest dodatkowych chętnych, którzy zgłosili się dzisiaj lub jeszcze będą się zgłaszać – o tym przekonamy się wkrótce.

Jak dodała nasza rozmówczyni, w tym roku w dniu finału akcji każdy wolontariusz będzie przypisany do konkretnego żonkilowego jarmarku. Młodzież będzie można spotkać w różnych częściach miasta. Głównie w centrum, ale nie tylko.

- Gimnazjum nr 2 oraz ZS nr 2 będą kwestować przy bibliotece publicznej, z kolei ZS nr 6 oraz Prywatne LO przy POLO Markecie na ul. Wyszyńskiego – poinformowała dalej Agnieszka Piskozub-Rynkiewicz. - Na ul. 9 Maja będzie kwestować Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie z ZS nr 1. Jarmark znajdować się będzie także m.in. na os. Zachód na ul. Białogardzkiej. Tam, przy świetlicy Koniczynka będzie można spotkać m.in. młodzież z Gimnazjum nr 3 oraz z OHP.

Warto nadmienić, że czas tegorocznych, ósmych już Pól Nadziei poprzedzą Dni Otwarte Szczecineckiego Hospicjum. W najbliższą niedzielę, 17 kwietnia w godzinach od 12.00 do 13.00 będzie można odwiedzić powstające Hospicjum im. św. Franciszka i zapoznać się z postępującymi pracami. 

Chętnych do bycia wolontariuszem nie sposób było policzyć (wideo) komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się