:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C pochmurno z przejaśnieniami

Chodniki, programy komputerowe i samochód

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przekaże do dyspozycji Starostwa Powiatowego w Szczecinku kwotę prawie 150 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na: wymianę nawierzchni ciągów komunikacyjnych w siedzibie starostwa, zakup programów komputerowych – syntezatorów mowy oraz elektronicznych urządzeń do odsłuchiwania mowy na potrzeby podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szczecinku oraz na zakup 9-miejscowego samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych w Zespole Szkół im. Oskara Langego w Białym Borze.

    - Łączna kwota dofinansowania ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” dla naszego powiatu wynosi 148 189 zł - mówi "Tematowi" Edyta Wieleba-Matyśniak, rzecznik prasowy starosty szczecineckiego.

 

    - Samorząd Powiatu Szczecineckiego w sposób wyjątkowy podchodzi do rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych. Wśród licznych inicjatyw i przedsięwzięć, które realizuje, są również te likwidujące bariery architektoniczne. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, starostowie podpisali umowę z dyrektorem oddziału zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, której przedmiotem jest dofinansowanie ze środków PFRON 2 projektów w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami II” w obszarach B i D. W ramach obszaru B likwidowane są bariery w zakładach opieki zdrowotnej, urzędach i placówkach edukacyjnych w zakresie umożliwienia osobom niepełnosprawnym poruszania się i komunikowania, natomiast w D – bariery transportowe. (sw)

Chodniki, programy komputerowe i samochód komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com