:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Choinka na placu Wolności urośnie o 2 metry

Choinka na placu Wolności urośnie o 2 metry

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Z tej okazji w całym Szczecinku znów pojawi się mnóstwo świątecznych ozdób. Ich liczba będzie zbliżona do tej z roku ubiegłego - informuje nas Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta. - Na placu Wolności pojawią się za to nowe ozdoby, w tej sprawie właśnie zostały rozesłane zapytania ofertowe.

Najważniejsze jest jednak to, że sztuczna choinka, którą za 22 tysiące złotych w ubiegłym roku zafundowali nam większością głosów radni, będzie wyższa! To raczej dobra wiadomość dla wielu mieszkańców, którzy bardzo szybko zauważyli, że rozmiar nowego “nowoczesnego” drzewka jest nieprzystający do otoczenia. W tym roku zatem pojawi się kolejny “moduł” choinki, którego wysokość będzie miała 2 metry. Po dodaniu tej specjalnej podstawki, będziemy mieli choinkę o wysokości 10 metrów.

Przy okazji warto przypomnieć, że do ubiegłego roku miewaliśmy na placu tradycyjne drzewko, którego wysokość miewała średnio 17 metrów. 

 

foto: archiwum, 2012


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


sztuczna choinka szczecinek plac wolności święta - komentarze opinie

 • gość 2017-11-09 16:14:28

  cyt. "mieszkańcy zauważyli, że rozmiar jest nieprzystający do otocznia" Jacy mieszkańcy? Ilu? Kto ma takie obsesje? Kto się zajmuje taki pierdołami? Też jestem mieszkanką. Była fajna. Wreszcie normalna. Sztuczna, ale jednocześnie zwykła. Bez tego cyrku z dźwigami i podpieraniem w czasie wiatru Dziś nie musimy budować strzelistych wież, żeby straszyć rozmiarem i monumentalnym pierdyknięciem. Rzeczywiście niektórzy mają problem z rozmiarem...i chyba nie tylko z tym.

 • brrr - niezalogowany 2017-11-09 16:28:51

  Niech w pakiecie dokupią zapach choinki!

 • gość 2017-11-09 17:48:24

  radni coś nam fundowali, że niby choinkę? Konkretnie kto fundował i ile dał? Chciałem mu podziękować.

 • gość 2017-11-09 19:22:58

  SZTUCZNA JAK SZTUCZNA PROPAGANDA SUKCESU, UPRAWIANA PRZEZ RATUSZ!

 • miś - niezalogowany 2017-11-09 19:32:05

  ta choinka jest taka jaka władza. Ani mniej ani więcej.

 • gość 2017-11-09 19:45:26

  Burmistrz naszego miasta i Rada naszego miasta to bardzo wielcy ludzie. Szanuję ich decyzje i zawsze popieram. Plastikowa choinka za 22 tysiące bardzio mi się i mojej rodzinie podoba. Uważamy że jest lepsza niż darmowe drzewo z lasu, które jest do tego brzydkie i może się sypać. I ma żywicę. I sprzątać trzeba plac potem. Chciałbym żeby takich choinek było więcej w innych miastach na świecie. To mówiłem ja, dziękuję za uwagę. ps. bardzo proszę żeby cała moja dieta radnego oraz żony która pracuje w budżetówce wpływała na konto stowarzyszenia z prowizją. Niczego nie chcielibyśmy zmieniać.

 • gość 2017-11-10 01:47:04

  Prawdziwa choinka z drugiego zdjęcia wygląda sto razy piękniej, niż to badziewie z pierwszego! Poza tym, ten plastikowy potwór miał być podobno tańszy, a już słyszymy, że będzie przerabiany. Za darmo? No i poza tym takie coś bardziej szkodzi środowisku, niż drzewo, w miejscu którego wyrośnie nowe i które nie zasyfi środowiska tak, jak ten koszmar rodem z supermarketu, który będzie się rozkładał w glebie setki lat albo zatruje powietrze przy spalaniu.

 • gość 2017-11-10 08:40:20

  Tyle lasów i drzew się w okolicach Szczecinka i w samym Szczecinku wycina, że jedną choinkę prawdziwą można chyba postawić. A to coś sztuczne imitujące choinkę z kolorowym krukiem i palmami niech sobie nasz wizjoner zabierze do domu.

 • gość 2017-11-10 12:01:04

  Spiczaste uszy, sztuczny uśmiech, sztuczna choinka, sztuczne palmy tylko ten zwis naturalny, jak pesel !

Dodajesz jako: Zaloguj się