:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 7°C
powietrze B. dobre

Chrześcijanie powodują samobójstwa wśród osób LGBT? Pro ratuszowe stowarzyszenie uderza w Marsz dla Życia i Rodziny

Chrześcijanie powodują samobójstwa wśród osób LGBT? Pro ratuszowe stowarzyszenie uderza w Marsz dla Życia i Rodziny
Temat Szczecinecki 29/05/2019 10:41

Popularny w całym kraju Marsz dla Życia i Rodziny po raz ósmy przejdzie ulicami Szczecinka. Choć ze strony środowisk liberalnych w kierunku uczestników marszu od lat kierowane są słowa krytyczne, tak w tym roku osoby, chcące propagować wartości pro-life i przeciwstawić się głośnemu homoseksualnemu lobby, muszą się zmierzyć z niespotykanym jak dotąd w Szczecinku atakiem. We wtorek, 28.05 proratuszowy portal, skupiający sympatyków PO i KE – Miasto z Wizją opublikował tekst autorstwa Marzeny Góry, po lekturze którego Czytelnicy mogą odnieść wrażenie, że planowany Marsz dla Życia i Rodziny będzie marszem... siejącym nienawiść wobec osób o odmiennej orientacji seksualnej. Miasto z Wizją idzie jednak dalej. We wspomnianym tekście pod adresem chrześcijan pada zarzut, że to między innymi oni, poprzez organizację marszów takich, jaki ma się wkrótce odbyć w Szczecinku, są odpowiedzialni za „społeczeństwo zmęczone, pełne depresji, chorób, gdzie odnotowuje się olbrzymi odsetek prób samobójczych”.

Skąd te zaskakujące oskarżenia i atak? Bardzo bliski szczecineckiemu ratuszowi i PO portal Miasto z Wizją zwraca uwagę na słowa, które zostały ujęte w treści zaproszenia na szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny. Zaproszenie to można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku. Można w nim m.in. przeczytać:

„Nie chcemy, żeby rodzice bali się wychowywać dzieci w zgodzie z chrześcijańskimi wartościami. Nie godzimy się na to, żeby zdeprawowani homoaktywiści, kolorowi dewianci "edukowali" nasze dzieci. "Rodzice wiedzą jak ułożyć to najlepiej!".

Użycie takich słów w zaproszeniu to według stowarzyszenia Miasto z Wizją dowód, że planowany marsz „z chrześcijańskimi wartościami i miłością do bliźniego ma niewiele wspólnego”.

„Takie nastawienie, obrzydliwe i zdecydowanie antychrześcijańskie, utrudnia tym ludziom życie. Powoduje, że mamy sfrustrowane społeczeństwo, zmęczone, pełne depresji, chorób, gdzie odnotowuje się olbrzymi odsetek prób samobójczych. I to powodują m.in. chrześcijanie, którzy chcą wyjść na ulicę i piętnować innych w ramach „afirmacji życia i rodziny”

– czytamy na proratuszowym portalu.

Tekst "Marsz dla życia, czy marsz nienawiści", autorstwa Marzeny Góry uderzył w wielu mieszkańców Szczecinka, którzy wyznają wartości chrześcijańskie, a także w ludzi zainteresowanych udziałem w marszu, jak również w organizatorów wydarzenia. Jeden z naszych Czytelników, zamierzających wziąć udział w marszu, już we wtorek poprosił o publikację swojego stanowiska w tej sprawie. Obawiając się szykan ze strony szczecineckiego środowiska PO i stowarzyszenia Miasta z Wizją, swoje dane pozostawił do wiadomości redakcji. List przytaczamy w całości (pisownia oryginalna):

Anonimowy list sympatyka marszu dla rodziny: (...) mamy sfrustrowane społeczeństwo, zmęczone, pełne depresji, chorób, gdzie odnotowuje się olbrzymi odsetek prób samobójczych. I to powodują m.in. chrześcijanie, którzy chcą wyjść na ulicę i piętnować innych w ramach „afirmacji życia i rodziny”. To cytat z tekstu "miasta z proWizją", które w charakterystyczny dla siebie brutalny sposób zaatakowało chrześcijan w naszym mieście. Tekst Marzeny Góry, redaktor portalu, który nazywany jest "tubą propagandową miejskiej PO" obraża rodziny, które z małymi dziećmi w wesołym korowodzie 9 czerwca przejdą ulicami Szczecinka. W tekście zawarto cytaty z komentarza do wydarzania zamieszczonego na facebook-u napisanego przez zatroskanego tatę. Czy ojciec małego synka nie ma prawa w dosadny sposób opisać otaczającej go rzeczywistości w sposób w jaki ją widzi? Rodzice w atmosferze nagłego przyjmowania karty LGBT w Warszawie martwią się o swoje dzieci. W tekście niezbyt wysokich lotów, wytyka się rodzinom katolickim, że nie zgadzają się na seksedukację dzieci prowadzona przez homoaktywistów. Czy lokalna PO (związana z wydawcą portalu) chce odebrać rodzicom prawo o decydowaniu o kształceniu swoich małoletnich dzieci? Obecnie zajęcia z wychowania do życia w rodzinie prowadzą przygotowani do tego pedagodzy, którzy ukończyli dodatkowo studia podyplomowe z tej dziedziny. Dlaczego ich miejsce mają zająć homoaktywiści? Jakie mają przygotowanie pedagogiczne? W tekście brzydko obraża się katolików odwołując się do papieża Franciszka i wypaczając sens jego słów. W powiecie szczecineckim zniszczono świadomie i z premedytacją pomnik Jana Pawła II. Pomnik postaci, która łączy wierzących i nie wierzących Polaków. Sprawca wykonał kilka zdjęć dokumentujących jak niszczy pomnik, nie można więc mówić o chuligańskim wybryku.

Czy miasto z proWizją chce nakręcać spiralę nienawiści w naszym mieście? Gdzie jest granica tego szaleństwa? Po tekstach "miasta z proWizją przyrównujących PIS do Hitlera, (przez które śmiała się ze Szczecinka cała Polska) nadszedł czas na atak na rodziny z małymi dziećmi, które przejdą w Marszu dla Rodziny ulicami miasta.

W marszu tak jak w poprzednich latach będą uczestniczyły osoby, które z powodzeniem startowały z list lokalnej PO do rad miasta i powiatu. Nie dzielcie więc Polaków! Nie promujcie homoaktywistów w szkołach, obrażając przy okazji katolickie rodziny, które w ramach „afirmacji życia i rodziny” 9 czerwca spod kościoła Ducha Św. wyruszą w kolorowym pochodzie. Nie wykorzystujcie do promocji własnego portalu oddolnej inicjatywy rodziców zatroskanych o przyszłość swoich dzieci!

Do ataku Miasta z Wizją na szczecinecki Marsz dla Życia i Rodziny na prośbę naszej redakcji odnieśli się również organizatorzy wydarzenia:

- Polska potrzebuje zmiany! Zmiany, która sprawi, że nasze i przyszłe pokolenia będą wzrastały w otoczeniu umożliwiającym nieskrępowany rozwój, poczucie wartości i korzystanie z owoców swojej pracy. Uważamy, że podstawy nowego ładu powinny opierać się na szacunku do życia ludzkiego oraz uznaniu rodziny za centralną instytucję porządku społecznego. Znaczenie silnej rodziny dla kształtowania zdrowego ładu kulturowego, społecznego i ekonomicznego musi być dostrzeżone i dowartościowane. Dlatego wyrażamy chęć współpracy w realizacji projektów mających na celu takie kształtowanie porządku społeczno-prawnego, które zagwarantuje pełną ochronę życia ludzkiego i szacunek dla rodziny.

----------------------------------------------------------------------------------------

Rzeczywiście, słowa, jakich użyto w zaproszeniu są mocne i niektórych mogą urazić. Nabierają jednak innego wydźwięku wobec faktu, że w ostatnim czasie wartości chrześcijańskie są bardzo brutalnie bombardowane ze strony środowisk LGBT. Wystarczy przypomnieć ostatni marsz w Gdańsku i to co się działo z wizerunkiem Matki Bożej. Ludzie wyznający wartości chrześcijańskie, chrzczący swoje potomstwo, posyłający przecież zbiorowo swoje dzieci do Komunii, mają prawo bać się edukacji seksualnej ich dzieci w wydaniu środowisk LGBT. Mają też prawo stać po stronie wartości rodziny i obrony życia poczętego. A przecież to, że niektóre osoby wpisujące się w krąg środowisk LGBT mają myśli samobójcze, nie jest winą tego typu rodzinnych marszów ani sprzeciwu wobec narzucanego przez homolobby światopoglądu, bo o tym jest mowa. Przy okazji należy się też zastanowić, czy wśród osób o odmiennej orientacji seksualnej nie można również znaleźć chrześcijan? Wobec tego, w kogo kierowane jest uderzenie?

Aktualizacja:

Dziś (środa, 29.05) w godzinach popołudniowych członkowie Patriotycznego Szczecinka, którzy współorganizowali Marsz dla Życia i Rodziny i którzy opublikowali wspomniane zaproszenie, opublikowali na swoim fanpage'u na Facebooku taki oto komunikat: 

 

 

 

Obraz: Temat / 
 3D Animation Production Company z Pixabay
Reklama

marsz dla życia i rodziny szczecinek miasto z wizją ratusz lgbt chrześcijanie - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 12:40:41

  Interesuje mnie jakie stanowisko w tej sprawie zajmą radni PO Kania,Brynkiewicz oraz Kuszmar.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 13:07:24

  " zdeprawowani homoaktywiści"
  "Kolorowi dewianci"
  Z całą pewnością takie opisy nie pasują do milosci bliźniego, ktora jest podstawą religii chrześciajańskiej.
  Za to pasują do parady biskupów.

 • gość 2019-05-29 13:05:55

  Działalność tego niby stowarzyszenia MZW jest szkodliwa nie od dziś! Panie starosto, kiedy Pan jako organ nadzorujący to towarzystwo z mocy urzędu, zażąda wyjaśnień?

 • gość 2019-05-29 13:23:38

  Najłatwiej zawsze uderzyć w ktollików, bo nie oddają. Jakoś nie widzę chętnych do atakowania muzułmanów, którzy homoseksualistów po prostu zabijają z mocy prawa.

 • gość 2019-05-29 13:29:15

  Dziwne, że o katolikach i ich miłosierdziu najwięcej mają do powiedzenia ci co nie chodzą do kościoła, lub nie są katolikami. Każdy ma prawdo do wyrażania swojej opini, czasami bardzo dosadnie. Zgadzają się Państwo obrońcy demokracji i wolności?

 • gość 2019-05-29 14:56:52

  Tych bredni Miasta z Wizją nawet skomentować się nie da. Niech wasze dzieci wychowują edukatorzy seksualni, a od naszych dzieci wara.Nie podoba się wam rodzina, to żyjcie jak uważacie. Kościół i Pan Bóg wam nie jest potrzebny, nikt was nie zmusza do wyznawania wiary katolickiej. Zajmijcie się sobą i odczepcie się od zwykłych normalnych ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 15:32:08

  Homoseksualiści to osoby bardzo skrzywdzone i potrzebujące pomocy. Zamiast jej szukać, próbują wmówić innym, że ich problemy to normalność. Czy ci, którzy popierają ruch LGBT przeprosili katolików za tęczową Maryję? Nie. Wmawiali wszystkim, że profanacja jej wizerunku nikogo nie powinna obrażać. Czy te osoby przeprosiły za wulgarny atak na katolików w trakcie marszu równości w Gdańsku? Nie przypominam sobie. Takich przykładów jest niestety więcej... szkoda, że ruch LGBT i jego sympatycy mówiąc o tolerancji tego nie widzą...

 • gość 2019-05-29 16:53:59

  jedna i druga strona są siebie warci ze swoimi marszami pro-life czy LGBT

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 17:02:29

  Mam gdzies i jednych i drugich amen

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 17:34:37

  Mały odsetek pederastow i innych dewiantow nie będzie dyktować normalnym ludziom jak maja żyć,jak maja wychowywać swoje dzieci.Juz pora przeciwstawić się tej obrzydliwej propagandzie dewiantow

 • gość 2019-05-29 20:54:00

  Nie można propagować bycia pedałem, nie można mówić, że to jest cool. Młodzi chłopcy to bardzo podatny grunt, to okres buntu i subkultur. A bycie pedałem ma dużo większe konsekwencje dla dalszego życia niż to, że ktoś teraz słucha rocka. Jeśli ktoś jest pedałem to niech sobie żyje w spokoju ale nie propagujmy tego zjawiska tak jakby to była moda.

 • gość 2019-05-29 21:00:55

  Gość - niezalogowany: "Mały odsetek pederastow i innych dewiantow nie będzie dyktować normalnym ludziom jak maja żyć"
  Zgadzam się. Ja też mam już dość klechów.

 • GośćJa - niezalogowany 2019-05-29 22:52:19

  Mniejszość chce rządzić większością
  .Nic z tego.Tylko w Rodzinie gdzie jest kobieta i mężczyzna ich dzieci mogą czerpać wzorce do dalszego życia i rozwoju.Dziewczynki naśladują swoje Mamy a chłopcy Ojców. Właśnie innego typu związki tworzą frustrację .Dzieci potrzebują ciepła i miłości a także poczucie bezpieczeństwa i akceptacji czego nie dają związki jednoplciowe.Cechy obojga rodziców i ich obecność stwarza poczucie bezpieczeństwa i uzupełnia się. Bóg Stwórca w swej Mądrości to wymyślił a człowiek w swej słabości i grzechu chce to podważyć. Nie tedy droga

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 23:18:18

  Jestem katoliczka ale jak przeczytałam treść zaproszenia to słowa mnie zgorszyły. Chrześcijanie i tyle jadu? Wstyd. Co do nauk w szkole. Mamy ponad 10tys. Nieletnich matek w skali roku. Nie nauczajcie, a po co, niech będzie ich więcej. PiS się ucieszy, że się dzieci rodzą. W szkole ucza jedynie tyle, że antykoncepcja to zło. Więc niech będzie, że zło. Będzie więcej dzieci.

 • Gość - niezalogowany 2019-05-29 23:31:33

  Miasto z wizją kiedyś roznosili taką gazetę za darmo. Ona była bardzo fajna, ale od pewnego czasu już tego nie robią. Szkoda.
  Zawsze wykładałem nią kubeł na odpadki.

 • Damian Ludka - niezalogowany 2019-05-29 23:55:58

  Link do krótkiego ale wymownego materiału poniżej.
  Pozostawiam bez komentarza.
  Każdy powinien mieć tu swoją refleksję co jest dobrym kierunkiem myślenia.
  https://youtu.be/7NgpCNcXxDY

  Pozdrawiam serdecznie wszystkich !!

 • Gość - niezalogowany 2019-05-30 01:12:35

  Prawdziwie hetero mężczyzna nie boi się homoseksualistów. Oni go nie przekonają do zmiany orientacji.
  Natomiast mężczyźni o skłonnościach homo lub biseksualnych, którzy tych skłonności u siebie nie akceptują, najbardziej walczą z gejami.

 • mieszkaniec - niezalogowany 2019-05-30 07:55:05

  Brawo Patriotyczny Szczecinek !

 • nieletnia matka - niezalogowany 2019-05-30 10:36:07

  brak nauczania powoduje to, że mamy 10 tys nieletnich matek? a ile jest w wielkiej brytanii? bo tam nieletnia może sobie wyskrobać, jak chce... a i edukacja "porządna" ;)))

 • gość 2019-05-30 12:43:43

  Delfinku, tatusiu delfinka, państwo Homar oraz inni mieszkańcy tego Oceanarium - Wybaczam Wam.

 • gość 2019-05-30 14:48:31

  Jestem homofobem i jestem z tego dumny. Precz z lgbt i inną nekrofilią. Masony na Madagaskar.Wizjonerzy do Palestyny.

 • gość 2019-06-02 09:24:50

  a ilu chrzescijan popelnia samoböjstwo codziennie?

 • miasto na haju - niezalogowany 2019-06-02 16:19:14

  Jakieš bzdury. Tęczowe towarzystwo przez kilkadziesiąt lat siedziało cicho, a TERAZ nagle wszyscy ich prześladują. Kpiny, a nie artykuł. Gdzie DOWODY na zawarte twierdzenia?!

 • gość 2019-08-01 13:10:57

  jako ojciec mąż i dziadek mówię stanowcze nie całemu lgbt w swojej sypialni niech robią co chcą

 • gość 2019-08-01 17:18:13

  Teraz to na pewno tato delfinka ma depresję.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


ROLETY i MOSKITIERY na wymiar

ROLETY dzień noc, zaciemniające, termiczne, dachowe MOSKITIERY okienne, balkonowe Plisy/Żaluzje/Rolety zewnętrzne Produkcja na miejscu ->Sprzedaż..


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


REGULACJA OKIEN PCV -okres

REGULACJA OKIEN PCV - regulacja zacinających się okien - likwidacja przedmuchów - czyszczenie i konserwacja okuć - wymiana klamek


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"