:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?Cicho być!

Liczenie się ze zdaniem mieszkańców miasta, którego się jest burmistrzem nie jest czymś nadzwyczajnym. Ba! Wydawać by się mogło, iż dla osoby pełniącej służbę społeczną – bo z tym mamy do czynienia w przypadku bycia burmistrzem – branie pod uwagę zdania obywateli jest rzeczą oczywistą.

Liczenie się ze zdaniem mieszkańców miasta, którego się jest burmistrzem nie jest czymś nadzwyczajnym. Ba! Wydawać by się mogło, iż dla osoby pełniącej służbę społeczną – bo z tym mamy do czynienia w przypadku bycia burmistrzem – branie pod uwagę zdania obywateli jest rzeczą oczywistą.

W naszym mieście – w Szczecinku – jest jednak inaczej.

Dobitnym przykładem braku szacunku dla mieszkańców jest kwestia budowy wyciągu narciarskiego na tzw. Górce Rynkowej. W tej właśnie sprawie mieszkańcy Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości ul. Winniczna 10 wystosowali 4 kwietnia br. list do Urzędu Miasta informując o swoim sprzeciwie wobec planowanej inwestycji. Oto fragment odnoszący się do uzasadnienia ich obaw:

„Proponowana lokalizacja znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie naszego budynku. Uruchomienie obiektu znacznie zwiększy ruch pojazdów na naszym osiedlu. Już teraz istnieje problem z miejscami parkingowymi. Praca urządzeń naśnieżających i ratraka spowoduje zwiększenie natężenia hałasu. Istnieje też realne zagrożenie zalewania naszego budynku spowodowane topniejącym śniegiem. Ponadto, skutkiem Państwa decyzji spadnie wartość naszych mieszkań, co oznaczać będzie dla nas wymierne straty finansowe.”

Prosili też o „przeprowadzenie szybkiej i merytorycznej konsultacji z mieszkańcami sąsiednich nieruchomości” oraz o „wstrzymanie realizacji zamierzonej przez Państwa inwestycji do czasu dokonania z nami stosownych uzgodnień.”

Odpowiedź nadeszła 7 maja br. Poinformowano w niej sygnatariuszy listu, iż „zostanie wystosowane do Państwa zaproszenie, celem odbycia spotkania, na którym będziemy mogli poznać Państwa stanowisko w kwestii dotyczącej realizacji przedmiotowej inwestycji.”

Od tego dnia minęło „z górą” cztery miesiące, ale zaniepokojeni mieszkańcy żadnego zaproszenia nie otrzymali. Słyszą natomiast i czytają w mediach, że burmistrz zamierza „dotrzymać słowa” i jeszcze przed końcem kadencji rozpocząć inwestycję.

Tyle co do faktów.

Nie wyrażając swej opinii co do celowości budowy wyciągu narciarskiego w Szczecinku w ogóle, podzielam zastrzeżenia członków Wspólnoty Mieszkaniowej Nieruchomości Winniczna 10, co do lokalizacji tego przedsięwzięcia.

Nade wszystko jednak SKANDALEM nazwać można sposób potraktowania mieszkańców. Nie idzie bowiem o to, by jakikolwiek protest mniejszej czy większej grupy obywateli stanowił wystarczający powód do uniemożliwienia jakiejś inwestycji, ale o to, by MIESZKAŃCÓW wysłuchać, uczciwie z NIMI porozmawiać i, na tyle ile to możliwe, wziąć pod uwagę ich zastrzeżenia i rozwiać obawy.

Tego zaś nie zrobiono. I – co zakrawa już na bezczelność i arogancję – najwyraźniej nie zamierza się uczynić, wybory bowiem za trzy tygodnie i czasu na sensowne konsultacje coraz mniej.

Wydaje się, iż jedynym właściwym w tej chwili rozwiązaniem jest wstrzymanie się z rozpoczęciem w/w inwestycji do czasu rozstrzygnięcia wyborów! Po nich zaś przeprowadzenie uczciwych i szerokich konsultacji z mieszkańcami.

Na zakończenie wypada dodać, iż żywię poważne obawy, co do możliwości takiego rozwiązania. Opisany powyżej przypadek nie jest bowiem odosobniony. Podobny sposób traktowania mieszkańców miał już bowiem miejsce w sprawie tzw. „stajni” na rynku, ma miejsce w kwestii wybiegu dla psów przy ul. Wodociągowej, o słynnym „kolorowym kruku” już nie wspominając.

A może zamiast śpieszyć się z przebudową budynku po szkole nr 3 na siedzibę organizacji pozarządowych należałoby zastanowić się nad wykorzystaniem go w celu szybkiego rozwiązania problemu dwuzmianowości w szczecineckich podstawówkach?

Ale czy aktualnie rządzący Szczecinkiem w ogóle chcą z kimś o tym rozmawiać?

 

Wiesław Suchowiejko

Reklama

wiesław suchowiejko blog mieszkańcy burmistrz - komentarze opinie

 • gość 2018-09-27 12:29:42

  Dzięki sensownej strategii obecnych władz miasta Szczecinek wzbogacił się o wiele inwestycji, które służą wszystkim mieszkańcom i wyniosły to miasto ponad przeciętność. Kandydat na Burmistrza z PS proponuje nam rozmowy, rady, dyskusje czyli bajdurzenie tak jak to umie najlepiej. Z dala od takich „polityków”

 • gość 2018-09-27 13:02:21

  zapomniałeś dodać kto pisał. "to pisałem ja - Jarząbek"

 • gość 2018-09-27 13:45:04

  gość 2018-09-27 12:29:42 ponadprzeciętnie kiepskie powietrze i ponadprzeciętna liczba pomostów a także ponadprzeciętna liczba filmów promujących Sapiki Aqatury i inne spółki miejkie za ponadprzeciętnie duże sumy. Prawdopodobnie też ponadprzeciętna liczba zachorowań na niektóre choroby (tak mówią na mieście i tak mówiła np pani weterynarz z Mielca gdzie też mają Krono i mówiła że notuje u zwierząt nowotwory niezwykle rzadko notowane). https://www.youtube.com/watch?v=upbUxRxNXrw Wiesławowi nie wierzę w anie jedno słowo - tzn w ich szczerość. Oderwał się od PO jak przegrał wybory do Sejmu i układzik go odstawił.

 • gość 2018-09-27 14:00:17

  Temu Panu - wybitnemu bajarzowi i chorągiewce na wietrze nie należy wierzyć, zamiana obecnego układu (wyjątkowo aroganckiego i szkodliwego) na układ pod egidą wybitnego teoretyka i opowiadacza nie wróży naszemu Szczecinkowi nic dobrego... Jedyne wyjście - inna droga, tylko jaka...?

 • gość 2018-09-27 14:29:41

  Najlepiej nic nie budujmy, zawsze komuś będzie przeszkadzała lokalizacja. Dyskotekę na deptaku zamknięto bo było za głośno i blablabla. Odwieczne narzekanie, dlaczego nikt nie powie, że nasze miasto pięknieje, że coś się w nim dzieje i bez znaczenia jaka partia rządzi. Obok mnie wybudowano obwodnicę i wartość mojego mieszkania zmniejszyła się ale ilu ludzi korzysta z tej drogi i jest szczęśliwa że nie stoi w korkach. Odwieczne narzekanie, aż żal czytać bo jak zawsze negatywne nastawienie.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-27 16:19:26

  Z mieszkańcami władza powinna się liczyć. Dobrze, że nareszcie zaczyna się głośno mówić o Tym, że obecni rządzący tego nie robią...

 • Gość - niezalogowany 2018-09-27 18:15:20

  Ten Pan jak rozumiem jest z PO

 • gość 2018-09-27 19:39:40

  Panie Suchowiejko wczoraj w Gaweksie usłyszałem Pańską wypowiedź. Przypomnę ..."powinny dziać się lekcje". Czy nie powinien Pan powiedzieć raczej ... powinny odbywać się lekcje? W wywiadzie udzielonym TEMATOWI SZCZECINECKIEMU w artykule "Hejt to pewnego rodzaju folklor wyborczy" (19.09.2018) odsyłał Pan kogoś, czyjej treści niby Pan nie zrozumiał po korepetycje z polskiego. Winszuję i to właśnie Panu zalecam korepetycje z polskiego. Po drugie zalecam więcej szacunku do drugiego człowieka.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-27 20:36:19

  Panie suchowiejko może tak krówkami zakleić usta?

 • Gość - niezalogowany 2018-09-27 23:27:39

  Chyba jedyny poważny kandydat na burmistrza. Brawo Panie Wiesławie

 • Gość - niezalogowany 2018-09-28 06:28:07

  Złotousty konserwatysta z korzeniami w ZSMP.Czysty oportunizm.

 • Gość - niezalogowany 2018-09-28 11:55:22

  Temu panu zimny prysznic jakim będą wybory się przyda. Będzie chodził z podkulonym ogonem i ten sztuczny uśmiech spadnie.

 • gość 2018-09-28 15:11:21

  "A może zamiast śpieszyć się z przebudową budynku po szkole nr 3 na siedzibę organizacji pozarządowych należałoby zastanowić się nad wykorzystaniem go w celu szybkiego rozwiązania problemu dwuzmianowości w szczecineckich podstawówkach?" Nie wiem, czy Pan w ostatnim czasie miał okazję zaglądać do obecnej siedziby organizacji pozarządowych przy ulicy Bartoszewskiego, że tak ochoczo wskazuje pan na odebranie organizacjom szansy na warunki na jakimkolwiek poziomie w nowym miejscu, nie mówiąc już o udogodnieniach dla osób starszych i niepełnosprawnych, których w obecnym budynku nie ma.

 • sulpicjusz - niezalogowany 2018-09-28 17:05:21

  I znów ''szewc zazdrości kanonikowi, że został prałatem ''. A młodzież to widzi i... już odkłada na bilet do Berlina.

 • gość 2018-09-28 17:21:18

  Do gość: gość 2018-09-28 15:11:2. Nie trzeba kończyć gimnazjum, żeby wiedzieć, że jeżeli cena remontu budynku przy ul. Bartoszewskiego równa jest lub jest zbliżona do ceny przebudowy budynku po dawnej trójce, to lepiej jest wyremontować budynek przy ul. Bartoszewskiego i oddać go z powrotem organizacjom pozarządowym. W budynku szkoły powinna być szkoła. A podstawówki w Szczecinku brakuje! No, ale Ty i Twój przełożony z PO tego nie widzicie, prawda? Na szczęście reszta ludzi nie jest głupia ;)

 • Gość - niezalogowany 2018-09-28 20:00:13

  Mnie przeszkadzają dzwony kościelne. W niedzielę chciałabym się wyspać. Nie tylko mnie przeszkadzają. Czy kandydat na burmistrza ma zamiar coś zrobić z tym bezsensownym hałasem. Wszak wszyscy wiedzą ktora godzina, a zainteresowani o której bedzie msza.

 • gość 2018-09-28 22:16:38

  Suchowiejko gdzie wiatr powieje tam się śmieje. Obecna władza trzyma się swoich deklaracji i coś robi, w przeciwieństwie do Suchowiejki który filozofuje i co chwila zmienia polityczne poglądy.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sesja prywatna z wróżką w

Witam. Jeśli masz problem w sferze uczuć, finansów, zdrowia - zapraszam na sesję z tarotem. A jeśli prześladuje Cię pech zapraszam na rytuał..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

PRZYJMĘ DO PRACY Pracownik

Zatrudnię pracowników ogólnobudowlanych. Praca w Szczecinku. Dobre warunki wynagrodzeniowe.


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam działkę budowlana

Sprzedam piękną działkę budowlaną bezpośrednio przy lesie, 400 m od jeziora Trzesiecko. 750 m 2, teren równy na wzgórzu, wraz z udziałem w drodze..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I

SKUP AUT GOTÓWKA SZCZECINEK I OKOLICE !!!


Zobacz ogłoszenie

Szukam mieszkania do wynajęcia

Szukam mieszkania do wynajęcia z niskimi opłatami do max 1100/1200 zł.


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię pracowników

Przyjmę do pracy, atrakcyjne warunki, praca na miejscu.


Zobacz ogłoszenie

Przedstawiciel ds. Sprzedaży

Jesteśmy Międzynarodową Firmą Ubezpieczeniową posiadającą w swojej ofercie szeroki wachlarz rozwiązań finansowych dla klientów indywidualnych i..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT- NAJWYŻSZE CENY-

Skupujemy wszystkie auta OSOBOWE i DOSTAWCZE Zapraszamy do kontaktu Pozdrawiam


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów i mebli

Oferujemy pranie, czyszczenie, impregnację oraz suszenie - dywanów, - wykładzin, - tapczanów, - narożników, - foteli, - krzeseł i innych mebli..


Zobacz ogłoszenie

LAMINIARZ prdukcja łodzi

Hansvik Poland producent łodzi motorowych . Obecnie dla naszego zespołu poszukujemy osoby na stanowisko: LAMINIARZ MONTER ( ORAZ OSOBY DO..


Zobacz ogłoszenie

Pracownicy magazynowi

Work Balance jest agencją z doświadczeniem, która specjalizuje się w usługach z zakresu leasingu pracowniczego (inaczej leasingu personalnego)...


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 515 026 978 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

RODO- ochrona danych w firmie-

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Zamienie lub sprzedam

Zamienię lub sprzedam mieszkanie na 1 pietrze z garazem na os. Zachod przy ul. Karlinskiej. Mieszkanie składa się z trzech pokoi, kuchnia,..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę w m. Spore lub

Poszukuję działki w m. Spore, działka minimum 5000 m. lub domu do remontu, stan techniczny obojętny.


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"