:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  12°C słabe opady deszczu

Ciekawa lekcja historii najnowszej

Nauka, Ciekawa lekcja historii najnowszej - zdjęcie, fotografia

  Wyjątkowe spotkanie miało miejsce w dniu 12 kwietnia w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Szczecinku - informuje Anna Gościńska. - W obecności dyrektor gimnazjum Beaty Ceglarz, nauczycieli i uczniów, prelekcję wygłosił znany gdański historyk, pedagog, przedstawiciel Instytutu Pamięci Narodowej - pan Piotr Szubarczyk. 

  Tematem spotkania była kolejna rocznica zbrodni katyńskiej, a także tematyka związana ze zbrodniami dwóch totalitaryzmów na narodzie polskim. Piotr Szubarczyk, jako znawca i autor książek poświęconych Danucie Siedzikównie "Ince" oraz żołnierzom polskiego podziemia niepodległościowego, przedstawił w barwny, ciekawy sposób ten rozdział naszej historii najnowszej.  

  Ta lekcja historii wzbudziła ogromne zainteresowanie młodzieży. Temat zbrodni w Katyniu oraz losy, zwłaszcza powojenne, Żołnierzy Niezłomnych, to treści dotąd do końca nieodkryte i niewyjaśnione, dlatego spotkanie zakończyła dyskusja z prelegentem.

  Dyrekcja oraz nauczyciele Gimnazjum nr 1 kontynuują tradycję  obchodów zapoczątkowanych ubiegłorocznym odsłonięciem tablicy pamiątkowej poświęconej "Ince". 

Ciekawa lekcja historii najnowszej komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com