:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  18°C rozproszone chmury

Ciepełko już płynie, ale będzie droższe

Aktualności, Ciepełko płynie będzie droższe - zdjęcie, fotografia

Już wiadomo, nadchodzący sezon grzewczy najtańszy nie będzie. MEC w Szczecinku wprawdzie nadal czeka na decyzję dotyczącą obowiązujących taryf, ale w związku z wysokim skokiem cen opały prognozy są niezbyt optymistyczne. Nieoficjalnie mówi się o podwyżkach rzędu 10 procent. 


Marek Szabałowski, prezes MEC podkreśla jednak, że konkretne regulacje wciąż nie są znane. – Cały czas trwa postępowanie taryfowe i nie wiadomo, jak się ono zakończy – mówi tematowi Marek Szabałowski. – Nasza taryfa obowiązywała do 31 maja. W związku z koniecznością zatwierdzenia nowej, złożyliśmy wniosek 18 kwietnia. Nowa taryfa powinna być już dawno zatwierdzona, ale w tym roku wyjątkowo długo czekamy na odpowiedź Urzędu Regulacji Energetyki.
Nasz rozmówca potwierdza: będzie drożej. – Prawdopodobnie wrócimy do cen sprzed 5 lat – wyjawia Marek Szabałowski. - Ale nic pewnego jeszcze nie można powiedzieć. To wszystko bardzo różnie może się zakończyć. Na wyznaczenie nowej taryfy składa się wiele złożonych problemów. Jednym z nich jest m.in. to, że opał poszedł 100 procent w górę. W związku z tym podstawowe koszty zwiększyły się znacząco. Teraz najważniejszą sprawą jest to, by mimo to, podwyżki były jak najmniejsze.
A kiedy w domach mieszkańców Szczecinka zrobi się ciepło? Jak zapewnił prezes, lada dzień. Mówi Marek Szabałowski: - Ciepło może popłynąć do kaloryferów w każdej chwili, kiedy tylko lokatorzy będą sobie tego życzyć. Część z nich już ciepło ma. Pierwsza zgłosiła się do nas SM Przyjezierze i lokatorzy mają tam ciepło od piątku. Z kolei od środy ciepło popłynie m.in. do mieszkańców ZGM. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


mec ciepło szczecinek taryfy opłaty - komentarze opinie

 • gość 2017-09-11 14:49:40

  Podwyżki niemożliwe prze tak dobrej zmianie musiało zajśc nieporozumienie :(

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 08:01:42

  Ludzie oszczędzając więc trzeba wyrównać straty, to samo było z wodą.

 • gość 2017-09-12 16:16:31

  Miasto szuka pieniędzy bo plac się wali , ale jak na Centrum Maszyn Komunalnych w błoto wyrzucili 0,5 mln zł to już nikt nie pamięta ! a jak piszę o wymianę okien w mieszkaniu komunalnym to odpisują , żę wiecznie pieniędzy nie mają !!

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 20:19:47

  Im bardziej podkrecamy kurki to zaraz drożej

 • strzal - niezalogowany 2017-09-13 07:59:27

  hahahahaaaa...paliwo najdroższe , opłaty za czynsz,dzierżawę,ścieki. opłaty" wędkarskie" ,turystyczne .itd itp wyższe jak w POZNANIU ,( przykładem Borne Sulinowo - skutecznie ODSTRASZAJĄ potencjalnych inwestorów i osoby prywatne !)

 • gość 2017-09-13 15:20:05

  Do gość"...Podwyżki niemożliwe prze tak dobrej zmianie musiało zajśc nieporozumienie :(..." Dobra zmiana na bolszewicko-lewackie powiat i miasto nadejdzie w 2018 ,,,^-^,,,

Dodajesz jako: Zaloguj się