:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  24°C pochmurno z przejaśnieniami

Ciepło, więc trwa coroczne picie na ulicach. Raport straży miejskiej

Ciepło, więc trwa coroczne picie na ulicach. Raport straży miejskiej

Mieszkańcy upojeni alkoholem – to w ostatnich dniach największy problem Straży Miejskiej w Szczecinku. Tak przynajmniej wynika z najnowszego raportu, opublikowanego przez strażników. Jak wynika z podsumowania tygodnia pracy funkcjonariuszy, pijani, którzy „wpadli w drzemkę” gdzieś na trawniku albo nietrzeźwi rowerzyści, którzy nocą przemierzają ulice miasta bez wymaganego oświetlenia, to praktycznie codzienność. Niestety, raport po raz kolejny potwierdza, że po alkohol wciąż sięgają bardzo młodzi szczecinecczanie. 


W okresie od 25.06 do 01.07 strażnicy podjęli 106 interwencji w stosunku do 90 osób – czytamy w raporcie SM. - Za pomocą kamer monitoringu miejskiego operatorzy ujawnili 9 zdarzeń, z czego w 9 przypadkach interwencje podejmowali strażnicy miejscy.
W dniu 28.06 około godz. 21.00 na ul. Limanowskiego strażnicy zauważyli leżącego na trawniku mężczyznę. Kiedy strażnikom udało się go obudzić, mężczyzna stwierdził, że nie potrzebuje pomocy medycznej. Dodał, że spożywał wcześniej alkohol i postanowił się przespać. Został wylegitymowany, ponieważ wcześniej był już przez strażników wielokrotnie karany. Ze względu na stan upojenia alkoholowego w porozumieniu z dyżurnym SM mężczyzna został odwieziony w miejsce zamieszkania.
Dzień później, 29.06 około godz. 0.30 strażnicy, patrolując ul. Gdańską,  zauważyli rowerzystę poruszającego się chodnikiem w stronę ulicy Sikorskiego bez wymaganego przepisami oświetlenia – podają autorzy raportu. - Mężczyzna został zatrzymany do kontroli i wylegitymowany. W trakcie legitymowania od mężczyzny wyczuwalna była ostra woń alkoholu, a jego mowa była również bełkotliwa. Przyznał się, iż wcześniej wypił trzy piwa. Na miejsce poprzez dyżurnego Straży Miejskiej wezwano patrol policji, który poprowadził dalsze czynności.
W sobotę 30.06 około godz. 10.35 do dyżurnego SM wpłynęła informacja o znalezionej saszetce z dokumentami. Patrol został wysłany na ulicę Wyszyńskiego, gdzie odebrał saszetkę z dokumentami, miedzy innymi z dowodem rejestracyjnym na pojazd marki opel. Podczas patrolowania ulicy Jeziornej na jednym z parkingów strażnicy zauważyli pojazd marki honda którego numery rejestracyjny również zaczynały się EPI. Strażnicy zapytali kierowcę, czy zna właściciela pojazdu marki opel i okazało się, że obaj kierowcy wspólnie przyjechali do Szczecinka na uroczystość ślubną. Mężczyzna szczęśliwie odzyskał swoje dokumenty.
W nocy 01.07 około godz. 2.30 patrol wylegitymował dwie osoby poruszające się rowerami chodnikiem, z czego jeden z rowerów nie posiadał wymaganego oświetlenia. W trakcie legitymowania młody mężczyzna podawał fałszywe dane osobowe, upierając się, że ma 18 lat. Dopiero po czasie podał prawdziwe dane i wtedy okazało się, że ma 16 lat. Młody człowiek przyznał się również, że pił alkohol, dlatego podawał fałszywe dane. Nieletni został przekazany ojcu. 
 

źródło / foto: SM Szczecinek


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


straż miejska alkohol rowerzyści oświetlenie monitoring - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się