:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C umiarkowane opady deszczu

Co łączy Edwarda Snowdena, Zeynab Jalalian, Eren Keskin, Annie Alfred, Shawkana i Szczecinek?

Dzieci i młodzież, łączy Edwarda Snowdena Zeynab Jalalian Keskin Annie Alfred Shawkana Szczecinek - zdjęcie, fotografia

Amnesty International już po raz szesnasty organizuje Maraton Pisania Listów w obronie osób na całym świecie, których prawa są łamane. Od pierwszego grudnia można pisać listy w sprawie kilkunastu osób. Jak przekonują organizatorzy każdy list może odmienić życie konkretnej osoby. 

Co ważne do akcji Amnesty International przyłączył się także Szczecinek. Organizatorem pisania listów nad Trzesieckiem jest Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy. Jak przekonuje koordynatorka przedsięwzięcia, Agnieszka Pietnoczka akcja już cieszy się coraz większą popularnością. Finał szczecineckiego pisania listów będzie miał miejsce w G-1 już 8 grudnia (czwartek) w godz. 15.00-19.00. 

- Każdy może przyjść do gimnazjum 8 grudnia w godzinach 15.00 - 19.00 o wybranej przez siebie porze i napisać list w sprawie wybranej przez siebie osoby – informują organizatorzy. - Można przynieść list gotowy do wysłania, ale można też skorzystać ze wzoru wypracowanego przez Amnesty International. Na miejscu będzie można zapoznać się z życiorysem i działalnością bohaterów i bohaterek, otrzymać papier i przybory do pisania. Warto podać dalej. Każdy list zwiększa szansę poprawy czyjegoś losu. 

Warto nadmienić, że podczas tegorocznej akcji listy można pisać w sprawie 11 osób: m.in. byłego współpracownika wywiadu USA Edwarda Snowdena, dwóch studentów z Azerbejdżanu, którzy byli torturowani i uwięzieni za graffiti, a także 10-letniej Annie z Malawi, która urodziła się z albinizmem i na którą polują ludzie wierzący, że jej części ciała mają magiczną moc. 

Więcej na stronie Amnesty International: https://amnesty.org.pl/maraton/


Co łączy Edwarda Snowdena, Zeynab Jalalian, Eren Keskin, Annie Alfred, Shawkana i Szczecinek? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com