:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?

Co pan sądzi, panie burmistrzu, czyli szczecineccy dziennikarze zadają pytania. Z kartki

Co pan sądzi, panie burmistrzu
Temat Szczecinecki 19/07/2018 06:22

Burmistrz Szczecinka, zastępca burmistrza, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Szczecinku, urzędnik, czy szef spółki, który bierze udział w konkretnym nagraniu układają pytania, które potem otrzymują lokalni dziennikarze. Ci czytają je przed kamerą. Całość rejestrowana jest jako materiał wideo i emitowana w zbliżonych do siebie terminach w niektórych lokalnych mediach za konkretną opłatą. Tak wygląda w Szczecinku pomysł ratusza na przekazywanie wiadomości takich lub w takiej formie, jaką wg urzędników powinni znać mieszkańcy. Celowo są

 

Tematyka i osoba występująca w programie ustalana i wskazywana przez ratusz

- opisuje nam formułę działania Mateusz Ludewicz, główny specjalista ds. promocji i kontaktów z mediami ratusza w Szczecinku, jednocześnie były dziennikarz i redaktor naczelny „Tygodnika Pilskiego".

- Pytania są dostarczane.

 • Transakcja jest prosta: lokalny dziennikarz przymyka oko na potknięcia czy bezczynność władzy. Zajmuje się jedynie drobnymi sprawami, takimi jak dziura w drodze, która dzięki bohaterskiej interwencji burmistrza zostaje naprawiona - bez ogródek opisuje w NaTemat.pl podobny system zależności Kamil Sikora. (...) - Poza tym to on pierwszy wie o nowych decyzjach, które zapadły w zaciszu gabinetu. W dobie internetu taka informacja jest na wagę złota.

Czy w Szczecinku mamy do czynienia z wielokrotnością podobnego zjawiska?

W szczecineckich telewizjach kablowych program ratusza serwowany jest jako jeden, długi blok od lat znany pod nazwą “Program Samorządowy”. W przypadku jednego z portali przekaz z ratusza emitowany jest jako zwykłe informacje, co w założeniu ma zapewne stwarzać dodatkowe wrażenie autentyczności przekazu. Co istotne, materiały opłacone z kasy miejskiej nigdzie nie są oznaczone jako ogłoszenia płatne.

- Bez komentarza

- odpowiada nam rzecznik prasowy ratusza na pytanie, co składa się na treść tzw. "Programu Samorządowego". Dodaje też, że nie ma obaw o to, że w Szczecinku mogą one być odbierane jako element kampanii wyborczej opłacanej z kieszeni podatników.

Już w roku 2010 szczecineccy radni zwracali uwagę na niezbyt samorządową zawartość “Programów Samorządowych”.  

“Magazyny samorządowe w telewizjach powinny być “samorządowe”, a nie Urzędu Miasta. Powód? W tych magazynach nie ma miejsca dla opozycji. Rządzący się tylko chwalą. Trzeba to zmienić”

- mówił wtedy radny Andrzej Modrzejewski.

Przez osiem lat jednak żadnej zmiany radnym nie udało się w tej mierze dokonać. Na produkcję i emisję audycji, w których występują przede wszystkim burmistrz Szczecinka i jego zastępca, od roku 2007 zostały wydane ponad 2 miliony złotych.

Tylko od początku tego roku w 25 szczecineckich “Programach Samorządowych” (przy wstawkach informacyjnych trzeba to pomnożyć przez ilość “uzgodnionych” tematów, bo pojawiają się osobno), trzynaście razy pojawił się burmistrz Szczecinka, Jerzy Hardie-Douglas, dziesięć razy jego zastępca i kandydat Platformy Obywatelskiej na stanowisko burmistrza, Daniel Rak. Dwa razy pojawili się wskazani prezesi spółek miejskich.

W roku 2018 w 37-tysięcznym Szczecinku z pieniędzy miejskich do telewizji Gawex trafi 160 tys. 884 zł, 84 tys. zł do telewizji Zachód, 24 tysiące złotych do strony iszczecinek. Razem 268 tys. 884 zł tylko w ramach “programu samorządowego”.

Dla porównania: w 214-tysięcznym Radomiu w roku 2016 ratusz wydał na media 303 tys. zł. 120-tysięczny Płock - 255 tys. zł (rok 2017, dane łącznie z reklamami wszystkich spółek miejskich).

Reklama

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek

mateusz ludewicz szczecinek rzecznik dziennikarz program samorządowy media ratusz wiadomości dziennikarze - komentarze opinie

 • gość 2018-07-19 07:18:35

  Za 2 miliony można wybudować w mieście ze dwa luksusowe wc. Ale po co, lepsza wizja i parcie na szkło! Radni wstyd!

 • gość 2018-07-19 07:19:17

  A wiec tak to wyglada...

 • gość 2018-07-19 08:02:09

  Odpicowane z wierzchu kamienice, deptaczek, zameczek, pitu pitu, buźki w telewizji za miliony, wielkie plakaty wyborcze, wszystko pasuje. Braku narcyzmu tej władzy to akurat zarzucić nie można. Do jesieni jest ślicznie, potem CBA.

 • gość 2018-07-19 08:08:01

  dobrze wiedzieć

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-07-19 08:10:24

  Łuku dubu, łuku dubu niech nam żyje Jerzy Hardie-Douglas, prezes naszego klubu. NIECH ŻYJE NAM. Już dziś oświadczam. NIE Interesuje mnie wynik wyborów jesiennych. Na for ever ma być Douglas. W przypadku innego wyniku będziemy palić świeczki pod oknem jego gabinetu, a gdy kiedyś odejdzie Pan do pana ufundujemy mu mauzoleum na zamku.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 08:29:44


  A czego wy sie spodziewaliscie? Przecież ten pseudo program samorzadowy wyglada jak wyrezyserowany serial. Nie ma nic wspólnego ze swoboda dziennikarskiego zadawania pytań. Dlatego kosztuje 2 mln a nie jak w innych miastach 300 tys. Cos za cos. Chcesz wypasc dobrze musisz płacić.


 • gość 2018-07-19 09:18:51

  Chcesz wypaść dobrze musisz płacić - ale oni nie płacą ze swoich, tylko z naszych. Płacą za swoją reklamę z budżetu miasta!

 • gość 2018-07-19 09:21:09

  Właśnie dlatego ne mam Gaweksu.

 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 09:43:22


  A mi przychodzi do głowy lament PO co do przywlaszczenia sobie mediów publicznych przez PiS. Jak można wytykać coś innym samemu robiąc coś jeszcze gorszego??? Samorząd nie jest polityków tylko zwykłych ludzi. I ktoś tu chyba o tym zapomniał.


 • gość 2018-07-19 09:44:07

  A za co p. Markanicz, "dziennikarz" Gawexu, został potem dyrektorem Muzeum?

 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 10:23:36

  Prawda, za tę neobolszewicką propagandę płacą mieszkańcy.

 • gość 2018-07-19 13:23:39


  Lis I Douglas prowadzili z dziennikarzem monolog w który pytania były znane dla rozmówców. Powiat i miasto wydawało ogromne kwoty na to żeby LIs i Douglas mogli udawać ze pracują. I tak wydawano setki tysięcy publicznych pieniędzy. PO i NIeporozumienie Samorzadowe sitwa szczecinecka.


 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 15:07:37


  Fajnie wiedzieć jak to wygląda. Czy Temat też dostaje pieniądze?


 • gość 2018-07-19 15:07:59


  Na tym polega polityka szczecineckich celebrytów. Wygłaszają "mądrości" na podstawie przygotowanych przez siebie pytań... buhahaha Po wyemitowanym magazynie reporterskim w TVN-ie "BLISKO LUDZI" mędrkowali w zainscenizowanych lokalnych programamikach jacy są czyści i w nic nie nieumoczeni.


 • gość 2018-07-19 16:25:27


  A mi przychodzi do głowy lament PO co do przywlaszczenia sobie mediów publicznych przez PiS. Jak można wytykać coś innym samemu robiąc coś jeszcze gorszego??? To Ratusz obsadził swoimi ludźmi Gawex? Nie wiedziałem :)


 • Gość - niezalogowany 2018-07-19 17:21:56


  PO PROSTU TRZEBA ZREZYGNOWAĆ Z GAWEXU I KUPNA GAZETY WYDAWANEJ PRZEZ URZĄD MIASTA.


 • gość 2018-07-20 14:39:13


  Lis i Douglas wydają pieniądze podatników na lan wyborczy i tak jest od lat. Znają pytania zadawane przez zaprzyjaźnionych dziennikarzy. Program Samorzadowy i Nasz Powiat. nie idzie juz tego słuchać


 • gość 2018-07-20 14:39:51


  Wystarczy, że ratusz płaci... nie musi obsadzać swoimi ludźmi wymienione medium, ale ratusz może zasugerować odsunięcie tego czy owego z redakcji... Jest taki redaktor który wytknął burmistrzowi podsuwaną kartkę z pytaniami... Nie muszę komentować co było dalej.


 • gość 2018-07-20 15:31:18

  no to kiepska taka telewizja prywatna jak tak robi. Ale zawsze można pooglądać dziennik w TVP.

 • prezes szrot-u - niezalogowany 2018-07-20 17:25:43

  "... Jest taki redaktor który wytknął burmistrzowi podsuwaną kartkę z pytaniami... Nie muszę komentować co było dalej. "
  Dostał czerwoną kartkę ?

 • Łukasz Mrowicki 2018-07-23 11:26:25


  Szczecinek ma wielki charakter i inne przesłania społeczne niż "dzennikarska" "kartkowa" afera i INTERNETOWE znajomości i "integrowane" relacje. Rynki i systemy społeczne i systemy polityczne są dynamiczne i ewoluują. Dalej płynie tylko rzeka (pełna mleka.).


Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"