:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  17°C całkowite zachmurzenie

Cóś jest

Cóś jest

Tego zjawiska nie sposób nie zauważyć. Nastało lato, czyli okres sprzyjający leniuchowaniu. Wreszcie i nareszcie możemy zwolnić tempo, wszak zaczynają się wakacje i sezon jakże zasłużonych urlopów, więc... czas leżenia na dowolnie wybranym boku pod gruszą lubo inszym drzewem póki co niewyciętym. I nie ma co się z tym stanem łociągać, bo lato trwać wiecznie nie będzie, i 23 września przyjdzie jesień, niekoniecznie złota.

Niestety z uroków lata nie wszyscy mogą korzystać, niektórzy, a jest ich całkiem sporo, tyrają w pocie czoła, gdyż zaczął się sezon ogórkowy. Kto żyw do tegoż warzywa zbierania, sortowania i ładowania go w wecki oraz beczki rusza, nie żałując przy tym kopru. 
Nie dziwota zatem, iż teatry, kabarety i sale koncertowe pozamykane na trzy spusty, a poziom debaty politycznej słabnie. Choć nie wszędzie! U nas na ten przykład teatru ni kabaretu nie zamknęli, bo niby jak zamknąć cóś czego nie ma. A nasza sala koncertowa pod chmurką na osiedlu Zachód zapełni się niebawem tysiącami słuchaczy bo Materie i Behemotha (choć ów wystąpi bez kota) łobejrzeć i posłuchać będzie można. Ale... nie wszędzie dziać się będzie. W takiej telewizorni nic ino same powtórki. Potop, Ogniem i mieczem, Krzyżacy dajom na okrągło, abyśma mogli patriotyzm swój wzmocnić i ino patrzeć jak ruszy „Rudy” ze swą dzielną załogą, że o Jarzębinie czerwonej, już nie wspomnę. A dla tych co lubiom boki ze śmichu se zrywać jest przeplataniec, w dni parzyste Miś, a w te insze Ranczo. W prasie też nudą wionie, bo jak twierdzom pismaki tematów poważnych brak i łoni ino pisać mogą o pogodzie, albo o czymś z życia celebrytów, czyli mówiąc krótko o samych pierdołach. Ło matko... i ja mam niby uwierzyć, że to wszystko przez taki mały gruntowy ogórek, któren waży 35 gramów i liczy sobie ino 5 kalorii, co aby spalić trza na rowerze caluśkie zero kilometrow przejechać (co mnie osobiście pasi bardzo). 
Toż to nic inszego jak żenienie nam kitu. Łoni po prostu lenia dostali i robić im się nie chce, ot co! O czym może świadczyć przypadek redaktora o imieniu zaczynającym się na literę „R”. Przed laty bowiem On, nie zważając na aurę i porę roku, w swych brązowych trzewikach z kamerą w dłoni ruszał w miasto w poszukiwaniu tematów i znajdował je, nawet w nadmiarze. Jak nie dziurę w jezdni, to w chodniku, obok sterty śmieci w lesie też nie przeszedł obojętnie. Był wszędzie. Tropił niegospodarność i bałagan, a wszystko to na taśmie utrwalał i na antenie lokalnej TV emitował. Mimo iż śmieci i dziury znikały, to po pewnym czasie na nerwach ludziom i władzy pogrywać zaczął. Co za tym idzie, pojawiły się pomysły, że dla „redaktóra” to pręgierz by się przydał i takie tam...
A gdy program z anteny zniknął, snuto domysły i coś tam o zastraszaniu też gadano. Ale nic takiego miejsca nie miało, po prostu któś redaktorowi zakosił brązowe trzewiki to i przestał się szwendać po okolicy, z kamerą zresztom. Wystarczy więc butów pilnować, gdyż jeśli chodzi o tematy to ich jest ci w bród. Nie dam wszak wiary temu, że na naszym zamku nie straszy, a pod jeziorem nie ma tunelu, który ratusz z Mysią Wyspą łączy. Ludzie przeca o tym gadajom, a w każdej takiej gadaninie miejskiej, jak wiadomo powszechnie CÓŚ jest.
 


maciej gaca - komentarze opinie

  • gość 2017-07-20 14:46:12

    Poziom debaty politycznej nie słabnie, felieton dobry, ale na inszy czas, teraz albo pójdziesz na roraty pod sąd, albo za parę lat nawet roraty nie pomogą, jak partyjna gęba w todze sędziego albo inszy karierowicz weźmie cię za mordę .

  • Gość - niezalogowany 2017-07-20 14:46:42

    Temat o braku tematow? Nie wierze... Relacje "na zywo" z akcji latania dziury w asfalcie lub akcji wymiany deseczek na pomoscie proponuje oddac "mlodszym portalom". O ludziach piszcie. Komu pomoc itd. Tematyka spoleczna. Prawdziwi ludzie i prawdziwe opinie. Nie "skrytozerne" anonimowe komentarzyki. Jakas sonde zrobcie miedzy ludzmi. Miasto to ludzie, a nie mury (moim zdaniem).

Dodajesz jako: Zaloguj się