:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  4°C słabe opady deszczu

Czarownice i czarodzieje zjechali do Szczecinka

W piątek, 18 października wraz z zapadnięciem zmroku do Szczecinka tłumnie zjechali mali czarodzieje i czarownice z najdalszych zakątków miasta i okolic. Wszystko po to, aby wziąć udział w III już Zlocie Czarownic i Czarodziejów. Tego wieczoru mali magowie na swoja siedzibę – podobnie jak w latach ubiegłych – obrali czytelnię Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jeziornej.

- Właśnie poprzez tego typu spotkania chcemy w jakiś sposób zachęcić wszystkie dzieci do tego, aby częściej odwiedzały naszą bibliotekę. Chcemy żeby biblioteka nie kojarzyła im się tylko i wyłącznie z książkami, ze szkolnymi lekturami, ale właśnie z dobrą zabawą. Żeby dzieci zobaczyły, że w bibliotece też można się dobrze bawić. I właśnie poprzez zabawę chcemy przekonać najmłodszych mieszkańców do czytania książek  - mówi Renata Kubicka - Waśkiel z Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. - Oczywiście jak co roku w przygotowane przez nas liczne gry i zabawy wplecionych zostało mnóstwo motywów literackich. Także dzisiejszy wieczór jest nie tylko spotkaniem z czarami, ale także z literaturą. 

Oczywiście uczestnicy spotkania odpowiednio przygotowali się do spotkania z innymi czarodziejami - nie mogło zabraknąć stosownych strojów i mrocznych makijaży. Tegoroczne „Biblioteczne nocne harce” zgodnie z tradycją rozpoczęły się od złożenia przez dzieci przysięgi "Dobrego Czarownika", którą następnie oficjalnie przypieczętowano wypiciem magicznego napoju i podpisaniem kontraktu. Podczas wieczoru nie mogło zabraknąć także licznych gier, zabaw i konkursów. Mali magowie musieli m.in. własnoręcznie ozdobić nowe czarodziejskie różdżki, które wykonane zostały z gałęzi z miotły czarownicy. Podczas spotkania dzieci wymyśliły też kilka nowych zaklęć, których nie powstydziłby się żaden dorosły mag. Nie obyło się także bez prezentacji swoich magicznych umiejętności. Po licznych konkursach i atrakcjach wszyscy zebrani mogli obejrzeć magiczny seans filmowy, a każdy z uczestników otrzymał również Certyfikat Czarodzieja. (mg)

 

 


Czarownice i czarodzieje zjechali do Szczecinka komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com