:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C słabe opady deszczu

Czas na "kocie domki". Przyjmą się?

Aktualności,

Jest nowy sposób na pomoc szczecineckim bezdomnym kotom! Dzięki jednemu z mieszkańców, który żywo zainteresował się problemem, już niedługo kilka żyjących dziko kociaków znajdzie przytulne schronienie w specjalnym kocim domku. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, tego typu drewnianych domków może stanąć na terenie miasta znacznie więcej. Dużo zależy od tego, czy taki pomysł zaakceptuje reszta mieszkańców.

- Stawianie bezdomnym kotom domków to trend widoczny w wielu miastach w całej Polsce. Ludzie chcą pomagać zwierzętom, zwłaszcza zimą. Niedawno w Łodzi miasto zakupiło kilkadziesiąt takich domków. Usłyszałem, że tego typu domek przydałby się na jednym z osiedli w Szczecinku. No i zacząłem działać – mówi nam pan Adam, chcący zachować anonimowość. 

- Nawiązałem kontakt ze szczecineckim schroniskiem dla zwierząt. Zacząłem dzwonić i pytać wiele osób, czy nie dałoby się postawić takiego domku w Szczecinku. W końcu pomysł uzyskał akceptację. ZGM-TBS zgodził się ustawić domek na swojej działce. Teraz wszystko jest dopinane na ostatni guzik. Niedługo w nowym domku zamieszkają koty na osiedlu Koszalińska – dodaje nasz rozmówca.

Do tej pory wspomniany domek dla kotów znajdował się na terenie schroniska. – To jeden z domków, które służyły nam, zanim pojawiły się specjalne wybiegi, pomieszczenia i inne obiekty, gdzie mogą mieszkać nasze schroniskowe koty – podkreśla w rozmowie z „Tematem” Danuta Kadela, kierownik schroniska dla zwierząt PGK w Szczecinku. – Czy takich domków mogłoby się znaleźć więcej? Mamy osiem bud, które nie nadają się do tego, by zamieszkały w nich psy. Ale dla kotów sprawdziłyby się idealnie. Po ociepleniu i pewnych modyfikacjach mogłyby stanowić świetne schronienie dla kotów.

Zdaniem pana Adama, taka forma pomocy bezpańskim zwierzętom sprawdziłaby się idealnie. – Dzikich kotów jest mnóstwo. Zimą chowają się w piwnicach albo na działkach, żyją też w tzw. kocich gniazdach. W takich domkach nikomu by nie przeszkadzały, łatwiej byłoby je dokarmiać albo zadbać o ich skuteczną sterylizację – przekonuje pan Adam. - Jeśli ktoś miałby pomysł, gdzie taki domek jeszcze mógłby stanąć, zachęcam do tego, by się ze mną skontaktował (nr tel. do pana Adama udostępni redakcja „Tematu”). Najważniejsze jest to, by ta pomoc zwierzętom była rzeczywiście potrzebna i skuteczna. 


Czas na "kocie domki". Przyjmą się? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com