:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  6°C całkowite zachmurzenie

Częściowy remont juz się kończy. PKP nie podjęły jeszcze decyzji, czy przekazać dworzec miastu

Kolej, Częściowy remont kończy podjęły jeszcze decyzji przekazać dworzec miastu - zdjęcie, fotografia

Jak już informowaliśmy, we wrześniu ubiegłego roku na szczecineckim dworcu kolejowym rozpoczęła się przebudowa przejścia podziemnego między peronami. Zupełną nowością miały być windy dostosowane do obsługi osób o ograniczonej możliwości poruszania się, usytuowane na szczycie schodów na drugim i trzecim peronie. Przy peronie pierwszym - przyścienna platforma. W tym celu trzeba było wybudować od podstaw szyby windowe.

 

W tej chwili na dworcu trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Podróżni już bez przeszkód mogą korzystać z odnowionego tunelu, a bardzo niebezpieczne, tymczasowe przejście przez tory zostało już zamknięte. Z tego dawnego przejścia, wyłożonego do niedawno czerwoną falistą blachą, pozostała jedynie posadzka z płyt ceramicznych. Z jeszcze przedwojennego wystroju - wyłożone grubą, nitowaną blachą, teraz odnowione, podtorza. Jasno oświetlone przejście podziemne lśni płytami z szarego granitu. Wymienione zostały wszystkie poręcze i uchwyty, a także tablice informacyjne oraz system informacyjny. Jak na razie trwają jeszcze prace wykończeniowe przy szybach windowych oraz peronowych zadaszeniach. Z tego powodu windy i podnośnik (uruchomiany na zasadzie przyzywowej) są jeszcze nieczynne.  Szkoda, że zapomniano o najprostszej rzeczy, czyli o zwykłym podjeździe na wózki, prowadzącym przez strome schody.

Jak nas poinformował Maciej Bułtowicz - główny specjalista z Wydziału Prasowego PKP przebudowa przejścia podziemnego opracowana została w ramach programu modernizacji dworców. Obejmie on docelowo 464 obiekty dworcowe na terenie całego kraju. Szczecinecki, zabytkowy dworzec, którego stan z roku na rok się pogarsza jest co prawda na liście obiektów objętych potrzebami inwestycyjnymi, ale na tym etapie jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić o szczegółach - zastrzega M. Bułtowicz. - Równocześnie do planów modernizacyjnych prowadzimy rozmowy z władzami lokalnymi dot. ewentualnego przekazania obiektu. Ostateczna decyzja dot. losów tego dworca nie została jeszcze podjęta.

Przebudowa przejścia podziemnego wraz z montażem wind miała kosztować ok. 2,5 mln zł. Pierwotnie zakładano, że prace mają potrwać do końca tego 2016 r. Wszystko wskazuje na to, że zakończą się teraz wraz z końcem lutego.  (jg)

Częściowy remont juz się kończy. PKP nie podjęły jeszcze decyzji, czy przekazać dworzec miastu komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com