:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  25°C lekkie zachmurzenie

Czy autobusy elektryczne przyjadą do Szczecinka na czas? Możliwe są opóźnienia

Aktualności, autobusy elektryczne przyjadą Szczecinka Możliwe opóźnienia - zdjęcie, fotografia

Do końca sierpnia do Komunikacji Miejskiej w Szczecinku miało trafić 10 zamówionych autobusów elektrycznych Ursus. To efekt największego w dziejach miejskiej spółki przetargu, którego rozstrzygnięcie odbyło się w październiku 2017. Na razie jednak nie jest pewne, czy dostawcy nowych elektryków uda się dotrzymać terminów.

Mówi się o kilkutygodniowych opóźnieniach, z kolei prezes KM Tomasz Merk nie ma jeszcze informacji dotyczących odbiorów zamówienia. 

- Oficjalnych informacji dotyczących opóźnień z Ursusa nie ma – mówi nam Tomasz Merk, prezes KM w Szczecinku. – Rozmawialiśmy o tym, że takie opóźnienia mogą wystąpić, natomiast żadne oficjalne pismo w tej sprawie do nas nie wpłynęło. Czekamy na informacje z zakładu. 

- Odbiory zamówienia miały się odbyć pod koniec sierpnia. Na razie nie mamy informacji dotyczącej możliwości dokonania odbiorów. Po swojej stronie kończymy stację energetyczną i na ten okres będziemy gotowi. Natomiast nie mam jeszcze informacji odnośnie odbiorów wstępnych w Ursusie i końcowych w Szczecinku – dodaje nasz rozmówca.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji, wartej 25,34 mln zł powstanie także duża sieć wypożyczalni rowerów, ze stanowiskami ulokowanymi przy niektórych przystankach autobusowych. Wysokość unijnej dotacji wyniesie ok. 17,5 mln zł. Cena jednego elektrycznego autobusu Ursus w wersji przygotowanej dla Szczecinka to 2 mln 207 tys. 554 zł. brutto.
 

Czy autobusy elektryczne przyjadą do Szczecinka na czas? Możliwe są opóźnienia komentarze opinie

 • gość 2018-08-07 19:36:05

  jeżeli będą opóźnienia to zapewne umowa przewiduje kary umowne, więc Szczecinek zapłaci mniej za autobusy. W zeszłym roku Ursus poniósł kilku milionowe straty z tytułu nieterminowych dostaw zakontraktowanych autobusów

 • Gość - niezalogowany 2018-08-07 20:19:33

  Czyli parada knotów się zaczyna.

 • gość 2018-08-08 11:41:25

  A mnie ciekawi jak te autobusu dojadą tu z Ursusa. Przecież to około 400 km, a te autobusy maja zasięgu około 200 km. Gdzie je będą ładować po drodze i ile czasu to zajmie? Lepsze byłyby hybrydy, ale nasz Guru miał Wizję.

 • gość 2018-08-09 09:29:08

  ...a te autobusy maja zasięgu około 200 km. ... a ja stawiam na max 150 przy nowych bateriach A jak się ma wizje to trzeba kupić sobie lornetkę

 • gość - niezalogowany 2018-08-11 09:52:18

  150 km to będzie luksus! w zimie nawet 100-ki nie zrobi a jak będzie załadowany na maksa to może góra 50km zrobi więc mamy wizję za które my wszyscy teraz będziemy słono płacić. A teraz na pal łysego hama za te wizje.

Dodajesz jako: Zaloguj się