:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  14°C bezchmurnie

Czy Chińczycy zainwestują nad Trzesieckiem?

Jak już informowaliśmy, dziś (piątek 25.10) w Szczecinku przebywa delegacja reprezentująca władze miasta Foshan.

    Goście z Chin spotkali się rano w ratuszu z władzami miasta i powiatu. Obejrzeli pokaz multimedialny o walorach turystycznych oraz dokonaniach kulturalnych i sportowych miasta. 

    Później przyszedł czas na podpisanie memorandum porozumienia w sprawie wzajemnej współpracy gospodarczej i kulturalnej między Foshan i Szczecinkiem. Ze strony Szczecinka uczynił to burmistrz Jerzy Hardie – Douglas. Z kolei naszych wschodnich gości reprezentował zastępca Sekretarza Generalnego Rządu Ludowego Foshan Deng Canrong.

Treść Memorandum:

Memorandum Porozumienia w sprawie obustronnej współpracy pomiędzy Miastem Szczecinek, Rzeczpospolita Polska oraz Foshan, Chińska Republika Ludowa

Zgodnie ze wspólnym stanowiskiem Chińskiej Republiki Ludowej i Rzeczpospolitej Polski, mającym na celu promocję obustronnej współpracy, dwa miasta - Szczecinek i Foshan, w toku przyjacielskich konsultacji, osiągnęły porozumienie w sprawie następujących zagadnień:

1. Zgodnie z zasadami równości i wzajemnych korzyści, obie strony zgadzają się na przeprowadzanie wymiany i współpracy w różnorodnych formach organizacyjnych w dziedzinach gospodarki, edukacji, kultury i sportu, itp. w celu promowania wspólnego dobrobytu i rozwoju.

2. Wzajemne wizyty, dotyczące spraw związanych z kulturą, edukacją i sportem, odbywać się będą w formie uczestnictwa przedstawicieli poszczególnych miast w obchodach ważnych festiwali oraz imprez organizowanych w Foshan i Szczecinku.

3. Regularne kontakty utrzymywane będą pomiędzy władzami Szczecinka i Foshan oraz kluczowymi departamentami urzędów miast obu zainteresowanych  stron,  aby  ułatwić konsultacje, wymianę   informacji oraz usprawnić  współpracę w sprawach   będących przedmiotem wspólnego zainteresowania.

4. Obie strony będą dążyły do nawiązania  ścisłej współpracy   gospodarczej ze szczególnym uwzględnieniem wymiany handlowej, powiązań  kooperacyjnych przedsiębiorstw lokalnych oraz promowania inwestycji bezpośrednich.

5. Niniejsze Porozumienie, podpisane 25 października 2013 roku w Szczecinku, wchodzi w życie z dniem podpisania.

Niniejsze Memorandum zostało napisane w dwóch egzemplarzach, w języku polskim i chińskim, przy czym obydwa teksty są jednakowo autentyczne. 

    Panowie Jerzy Hardie – Douglas i Deng Canrong odpowiadali też na pytania dziennikarzy. Nasz chiński gość podkreślił, że jest zachwycony Szczecinkiem, pięknymi widokami, przyrodą, dokonaniami, walorami turystycznymi i położeniem miasta. Wyraził również nadzieję, że jak najszybciej oba miasta nawiążą konkretną współpracę nie tylko na niwie gospodarczej, ale również sportowej (m.in. odbędą się wyścigi smoczych łodzi) oraz wymiany młodzieży szkolnej.

    Po zakończeniu spotkania w ratuszu goście z Chin pojechali podziwiać uroki Szczecinka. Wycieczkę zaczęli od wizyty na Mysiej Wyspie. (sw)   

 

 

 

Czy Chińczycy zainwestują nad Trzesieckiem? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com