:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Czy to szpitala w Szczecinku wejdzie prokurator?
Temat Szczecinecki 11/07/2019 06:39

Zapaść finansowa szpitala w Szczecinku jest faktem. Spółka w 2018 roku wygenerowała najwyższą jak dotąd stratę rzędu 9,3 mln zł. Odkryto to dopiero niedawno, a jeszcze we wrześniu 2018 strata wynosić miała 5 mln zł. 28 czerwca Zgromadzenie Wspólników nie udzieliło absolutorium dotychczasowemu prezesowi szpitala, Radosławowi Niemcowi. Teraz tymczasowo jego funkcję objął Marek Kotschy. W atmosferze politycznych oskarżeń zapowiadany jest duży audyt placówki i nietrudno już przewidzieć, że nie wypadnie najlepiej. Pierwsze wiadomości, które spływają do większościowego udziałowca szpitala, czyli Starostwa Powiatowego, nie są optymistyczne. 

 

- Szpital w Szczecinku zalega z rachunkami za prąd, ogrzewanie, składki ZUS i punktowi krwiodawstwa. Jest wiele postępowań przedsądowych, a sytuacja jest gorsza od tej, którą zakładaliśmy

- mówi radiu Koszalin starosta szczecinecki Krzysztof Lis.

Czytaj też: Ogromne straty szpitala. Zadłużony „z przyczyn obiektywnych” czy przez słabe zarządzanie? https://szczecinek.com/artykul/ogromne-straty-szpitala/718451


- Kiedy już prezes wiedział, że nie otrzyma absolutorium, powiedział nam, że szpital ma niedobór 500 tys. zł miesięcznie  - powiedział z kolei w TV Zachód.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć, informacje dotyczące niegospodarności w Szpitalu w Szczecinku na pewno zostaną zgłoszone do prokuratury. 

 

foto: szpital.szczecinek.pl
Reklama

szpital szczecinek prokurator audyt zaległości straty - komentarze opinie

 • gość 2019-07-11 07:40:22

  a tak dobrze miało być, były burmistrz JHD zapewniał przecież że przekształcenie szpitala ma się dobrze, i co wyszło? A naród i tak będzie głosował na PO, w naszym mieście bez problemu zdobędą przy wyborach 65% poparcia.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 08:41:50

  Bardzo jestem ciekaw audytu "współpracy" szpitala z Podimed i NZOZ Doktor. To dopiero może być petarda.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 08:54:56

  Co ma do tego JHD skoro ukrywano zadłużenie on nie rządził finansami a po za tym głównym udziałowcem jest starostwo więc kto jest winien ???

 • gość 2019-07-11 09:41:45

  Jezeli byly jakies nieprawidlowosci tonalezy sie winnym osobom dobrac do tylka,ale trzeba tez zrozumiec,ze szpital to nie fabryka,ktora ma przynosic zyski.Szpital ma leczyc ludzi,a na to forse ma wykladac panstwo.

 • Erin Brockovich 2019-07-11 10:46:20

  To, że kariera prezesa Niemca tak się skończy nie jest dla mnie żadną niespodzianką, czegoś tu jednak nie rozumiem. Jeżeli prezes ukrywał niewygodne dane, to co robiła i za co brała pieniądze rada nadzorcza? Przecież to ten organ sprawuje kontrolę nad prezesem. Dodam tylko, że to właśnie Starosta powoływał zarówno prezesa jak i członków tej rady, i na niego spada odpowiedzialność za decyzje personalne. Nieśmiało przypomnę, że Starosta powoływał również prezesów w PKS-ie i czym to się dla tej firmy skończyło. Jednak jak widać mieszkańcom taki sposób trwonienia publicznych pieniędzy się podoba i wciąż z uporem maniaka na Starostę głosują

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:00:38

  To PO miała większość w zarządzie spółki.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:03:08

  Szpital ma kilka sal operacyjnych.
  Podobno też płacił sporo za wynajem sal operacyjnych od dializy.
  Tyle operacji było, że nie mieścili sie w szpitalu, a może trzeba było dać zarobić znajomemu?

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 11:53:13

  TUTAJ POTRZEBNE JEST CBA, I NIK. BO TO PROKURATURA ZE SZCZECINKA CZY KOSZALINA TO NIE WYKRYJE NIC. ZA DOBRZE SIĘ BAWILI RAZEM PRZEZ TYLE LAT NA WSPÔLNYCH UROCZYSTOŚCIACH TO WSZYSTKO KUMPLE.

 • gość 2019-07-11 14:20:34

  Popieram tylko CBA, razem nie tylko się bawili na wspólnych uroczystościach , wspólnie też kręcili lody na szpitalu tak samo jak i na PKS -ie.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-11 14:22:38

  Może Pan prezydent w piątek przywiezie jakąś petardę i wysadzi to towarzystwo z siodeł! Tak jest jak konowały się do władzy pchają wspólnie z czerwonymi!!!

 • gość 2019-07-11 17:15:23

  W kwestii odpowiedzialności za stan szpitala słów kilka. Aby odpowiedzieć na pytanie, kto personalnie ponosi za niego odpowiedzialność wystarczy przyjrzeć się kilku faktom: fakt nr 1) w czasie podejmowania decyzji o przekształceniu szpitala z SPZOZ z spółkę prawa handlowego, w zarządzie powiatu decydującym o przekształceniu podział głosów był następujący: PO, którego szefem był JHD miało 3 członków, Porozumienie Samorządowe, którego szefem był Starosta miało 2 członków fakt 2) korzyść z przekształcenia szpitala odniosło tylko Miasto Szczecinek, które nabyło udziały w podmiocie, który uprzednio w całości był własnością powiatu, burmistrzem Miasta był JHD fakt 3) prezesem przekształconego szpitala był lekarz będący prywatnie bliskim znajomym JHD fakt 4) w czasie, kiedy drugim prezesem szpitala był lekarz zaproponowany przez Starostę, szpital osiągał zyski i był w dobrej kondycji, lekarz tem musiał odejść przez rzekomy konflikt z JHD dotyczący prowadzenia spraw szpitala fakt 5) po objęciu stanowiska prezesa szpitala przez R. Niemca, który został zaproponowany przez JHD, szpital zaczął odnotowywać starty, co rok większe fakt 6) w radzie nadzorczej szpitala, do niedawna dwóch z trzech członków było wskazanych przez JHD, przejęcie przez powiat dwóch członków w radzie spotkało się z ostrym sprzeciwem JHD i burmistrza Raka fakt 7) w ramach porozumienia koalicyjnego PO z Porozumieniem Samorządowym, szpitalem miała zajmować się PO, inne rozwiązanie z uwagi na osobę JHD w ogóle nie było brane pod uwagę fakt 8) obecny burmistrz Szczecinka upoważnił JHD do udziału w imieniu Miasta we wszystkich sprawach związanych ze szpitale, próba zakwestionowania tego pełnomocnictwa spotkała się z ostrą reakcją JHD. \nI teraz pytanie dla opornych: KTO DOTYCHCZAS GRAŁ PIERWSZE SKRZYPCE W SZPITALU I WPŁYWAŁ NA JEGO DZIAŁALNOŚĆ?

 • gość 2019-07-11 18:07:01

  Do pazdziernika 2018 to przecież JHD CZUWAŁ nad szpitalem przez kilka ostatnich lat . Obecnie też się szwenda - za grosze nie szwendał by się .

 • gość 2019-07-11 18:22:49

  Mały lichy krasnoludek , ktoremu wszyscy schodzili z drogi dla świetego spokoju , bo nigdy nie bylo wiadomo kiedy żąrtuje/ czyt. będzie obrażał- tak maja ludziki / . Krasnoludek po prostu to wykorzystywał bez względu na ponoszone przez mieszkanćów koszty nie tylko w kwestii szpitala , jest mnóstwo nieudanych inwestycji , chociażby aktualnie zapoczątkowane przed końcem kadencji przystanki autobusowe ........... juz mi sie nawet dalej mysleć nie chce . No , krasnal żenada ....chyba ktoś też mu sie przyjrzy? Może się komuś spodoba ? .

 • Twoj nick - niezalogowany 2019-07-11 20:45:22

  Nic nie wyjdzie jak zwykle z takiego audytu, tak jak cztery lata temu w sejmie PiS przedstawiał wyniki audytu po PO, zero postępowań i spraw sądowych. Rączka rączkę myje, PO i PiS to jedno i to samo

 • gość 2019-07-11 20:46:53

  fajna analiza jak wyżej. Chociaż dla zaczadzonych polityką, to ćwiczenie myślowe wydaje się zbyt ambitne. I tak dalej będą powtarzać za Douglasem, że zapaści szpitala winny jest program sieci szpitali wprowadzony przez PIS, chociaż ... szpital zaczął odnotowywać stratę już wtedy, gdy przy władzy była koalicja PO-PSL

 • gość 2019-07-11 20:56:10

  Wszyscy tak psioczycie na JHD, a przecież on już w marcu 2019 r. na sesji wyjazdowej sejmiku województwa zachodniopomorskiego wyprorokował upadłość szpitala, że niby za dużo nadwykonań (a kto kazał przyjmować pacjentów jak leci, a zwłaszcza tych leczonych przez NZOZ Doktor), że niby żądania płacowe kadry medycznej (patrz - kontrakty lekarskie, wynoszące obecnie horendalne wprost pieniądze). Normalnie, geniusz albo wróżka !!! Dla ciekawych link http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Szczecinek-czy-szpitalowi-powiatowemu-grozi-upadlosc,193400,1.html

 • Gość - niezalogowany 2019-07-13 20:18:57

  Jak miasto rządził szpitalem to się nie mówiło o stratach. A jak powiat zabrał spowrotem pod siebie to raptem straty że hoho. Dziwne.

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Pranie dywanów, tapczanów,

Dlaczego powinno się czyścić dywan, wykładzinę lub tapicerkę samochodową przynajmniej raz w roku? Miliony roztoczy w Twoim domu - walcz z tym! Nie..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Wynajmę biura, hale, teren

Oferta na wynajem pomieszczeń biurowych, hal, terenu (placu składowego o pow. od 500 do 1500 mkw. w sąsiedztwie budynku). Biura nowo wyremontowane,..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY okienne (89 zł/szt), DRZWI moskitierowe (449 zł/szt), Rolety termiczne i zaciemniające. PRODUCENT ze Szczecinka - Najniższe ceny i szybki..


Zobacz ogłoszenie

Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

Zatrudnię mechanika

Warsztat samochodowy poszukuje kandydatów na stanowisko mechanika samochodowego. Opis stanowiska: -Naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych...


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam dom

Dom w Szczecinku przy ul. Zeglarskiej, polozony na dzialce o pow. 2570m2, blisko jeziora i lasu. Dom o pow. 300m2, 5 pokojowy, podpiwniczony.


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Kotły na Pellet KOTŁOSPAW,

Hryszkiewicz Najlepsze Kotły oferuje: Kotły na Pellet KOTŁOSPAW z palnikiem KIPI Kostrzewa, Pellux, Defro, HKS Lazar Zapewniamy montaż oraz obsługę..


Zobacz ogłoszenie

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


Zobacz ogłoszenie

Tynkarz

Potrzebny tynkarz z doświadczeniem . Proszę o kontakt osób poważnych i konkretnych. Praca na terenie kraju i zagranicą


Zobacz ogłoszenie

mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"