:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie bez zdolności kredytowej?

Porady, dobrym pomysłem pożyczanie zdolności kredytowej - zdjęcie, fotografia

 

Czy dobrym pomysłem jest pożyczanie bez zdolności kredytowej?

 

Szereg badań i analiz dowodzi, że Polacy raczej średnio radzą sobie z utrzymaniem płynności finansowej. Aż 2 mln polskich konsumentów posiada niekorzystne wpisy w bazach dłużników. Taki negatywny wpis często oznacza utratę zdolności kredytowej, co ma swoje konsekwencje gdy nagle potrzebny jest kredyt lub pożyczka. Czy warto w takiej sytuacji korzystać z tak zwanych ofert pożyczkowych bez BIK?

 

Jak zdefiniować pożyczkę bez BIK?

 

Pożyczka bez zdolności kredytowej kierowana jest do osób, które w banku nie uzyskają nawet najmniejszego kredytu. Przeważnie są to osoby bez stałego dochodu lub nadmiernie zadłużone. Aby otrzymać pieniądze, klient musi mieć na tyle stabilną sytuację aby być w stanie regularnie spłacać raty. Pożyczkę tego typu oferuje tylko kilka podmiotów. Niestety, pożyczki bez BIK mają też swoją ciemną stronę. Ich cena znacznie przewyższa kredyty bankowe, co dla wielu zadłużonych może okazać się jeszcze większym obciążeniem na dłuższą metę.

Pożyczanie bez sprawdzania BIK-u w dostępne jest w różnych opcjach. Najbardziej popularną są krótkoterminowe pożyczki na okres max 60 dni. W większości przypadków nie są one dobrym rozwiązaniem dla osoby mającej kłopoty finansowe z uwagi na krótki okres spłaty.

Kolejną możliwością są pożyczki wieloratalne udzielane nawet na kilka lat. Większość pożyczkodawców umożliwia elastyczny dobór wysokości rat, tak aby nie przeciążyć finansowo pożyczkobiorcy.

Ciekawą opcją wydaje się również pożyczenie pod zastaw samochodu. Zabezpieczenie pożyczki autem nie tylko zwiększa szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku, ale również daje możliwość uzyskania większej kwoty.

 

Czy warto pożyczać kiedy nie ma się zdolności kredytowej?

 

Jak wspomnieliśmy na wstępie, Polacy są dość znacznie zadłużonym narodem. Zajmujemy 14-ste miejsce w Europie pod względem obywateli mających długi. Średnie zadłużenie to około 10 tys. zł. Świadomość i wiedza konsumentów w dziedzinie finansów jest niestety bardzo niska co naturalnie przekłada się na marną kondycję domowych budżetów.

W razie możliwości, najlepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z dalszego zadłużania się i poszukanie innej formy poprawy sytuacji finansowej. Bowiem w sytuacji braku zdolności kredytowej klientowi pozostają do wyboru tylko te najdroższe produkty finansowe, co jeszcze bardziej destabilizuje jego sytuację i pogłębia kryzys. Spirala zadłużenia zdecydowanie obniża komfort życia, jest to sytuacja niezwykle stresogenna i z pewnością nie ułatwia podejmowania racjonalnych decyzji. W związku z tym bezwzględnie koniecznym jest przed pożyczeniem pieniędzy, przeanalizowanie kosztów pożyczki oraz warunków umowy.

 

Pożyczyłeś i nie masz na spłatę?

 

Spora liczba konsumentów w sytuacji braku środków na spłatę swoich zobowiązań unika kontaktu z wierzycielem. Jest to możliwie najgorsze rozwiązanie, bowiem każdy pożyczkodawca wyraża chęć restrukturyzacji zadłużenia tak aby klient mógł spłacić je w ramach możliwości. Warto wiedzieć, że instytucje pożyczkowe najbardziej czego się obawiają, to utracenie pożyczonych pieniędzy. W związku z tym są zawsze otwarte na zmniejszenie rat, wydłużenie okresu spłaty lub czasowe zawieszenie spłat zobowiązania. Warto skorzystać z takiej możliwości zamiast ukrywać się przed pożyczkodawcą.

 

Artykuł we współpracy z serwisem chwilowkidlasprytnych.com