:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  26°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy farba z malowania statków trafiła do jeziora? Sprawdziła też policja

Czy podczas malowania szczecineckich stateczków doszło do wycieku farby do jeziora Trzesiecko? Tego typu sygnał postawił w poniedziałek (14.05) na nogi policję oraz ekologów.

Około południa stawili się oni przy hangarze, gdzie znajdują się statki. Na miejscu okazało się, że owszem, stateczki były odświeżane, jednak nie dzisiaj, a kilka dni wcześniej. Jak ustaliliśmy, wszystko zostało zabezpieczone jak należy. Nie mogło więc dojść do żadnego groźnego dla jeziora wycieku.

- Statki były malowane w sobotę, 12.05 – mówi nam Tomasz Merk, prezes KM w Szczecinku. – Zostały wcześniej podwieszone. Całość została wcześniej dobrze zabezpieczona folią.

Sprawę ewentualnego wycieku badała też szczecinecka policja. - Otrzymaliśmy zgłoszenie od mężczyzny, że w dniu dzisiejszym malowana jest łódka, a farba wycieka do jeziora Trzesiecko - mówi "Tematowi" sierż. Ewa Żaglewska z KPP w Szczecinku. - Patrol, który udał się na miejsce, nie potwierdził tych informacji. Udało się natomiast ustalić, że łódź była malowana z soboty na niedzielę. Była w tym momencie podwieszona. Była także zabezpieczona folią. 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


malowanie statków trzesiecko policja - komentarze opinie

 • gość 2018-05-14 22:30:21

  Robią z tego jeziora zlewnie. Syf w powietrzu i wodzie.

 • gość 2018-05-15 10:35:58

  Nie potkałem jeszcze malowania zabezpieczonego folią gdzie trochę farby "nie przeciekło"

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 18:10:12

  No to już "potkales" kup następnym razem nową folię malarską a nie od niemca z odzysku. Przestańcie dramatyzować. Statek podniesiony nikt nic nie znalazł wszystko widać zrobione dobrze i zabezpieczone należycie ale oczywiście naszym narodowym zwyczajem ponarzekać trzeba co?

 • Gość - niezalogowany 2018-05-15 18:21:12

  Ale wy farmazony opowiadacie . wiec nie plywajcie tymi statkami no maka naped ma olej a tp tez zanoeczyszcza wode o motprowlacj niewspomne

 • gość 2018-05-16 10:24:44

  To również wina Kronospanu

Dodajesz jako: Zaloguj się