:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  11°C bezchmurnie

Czy nowoczesne kotły pomogą zlikwidować smog?

Porady, nowoczesne kotły pomogą zlikwidować - zdjęcie, fotografia

Smog - cichy zabójca XXI wieku

Stężenie zanieczyszczenia powietrza mierzy się w skali określającej ilość szkodliwych dla zdrowia pyłów oraz wielkość jego ziarenek. Obecność w atmosferze szkodliwych związków jest szczególnie niebezpieczna dla osób starszych oraz dzieci. Oprócz trudności w oddychaniu czy kaszlu, w skrajnych przypadkach może wywoływać również reakcje alergiczne, astmę, a nawet niewydolność oddechową.

Problem smogu, wbrew opinii publicznej, nie dotyczy jedynie wielkich miast, ale także pomniejszych miejscowości. Wynika to z faktu, że większość mieszkańców zamieszkujących peryferia wielkich aglomeracji korzysta z przestarzałych palenisk, tak zwanych "kopciuchów". Dlatego tak ważne jest, aby zwiększać świadomość społeczną w kwestiach wymiany starych pieców węglowych na nowoczesne znacznie bezpieczniejsze nie tylko dla środowiska, ale przede wszystkim dla zdrowia i życia użytkownika.

Nowoczesne kotły w walce ze smogiem

Współczesne kotły co to rozwiązanie nowoczesne, bezpieczne, wygodne i co ważne znacznie bardziej przyjazne dla środowiska. Substancje powstałe przy spalaniu zawierają znacznie mniejsze ilości groźnego tlenku węgla, dwutlenku siarki i pyłów. Dodatkowo są proste w obsłudze, a nawet w pełni zautomatyzowane i niemal bezobsługowe. W nowoczesnych modelach instalowane są czujniki pomagające utrzymać stabilny poziom temperatury w pomieszczeniach i tym samym zapewnić optymalną pracę kotła. Ponadto nowoczesne piece co, zgodnie z unijnymi regulacjami, charakteryzują się możliwie niskim zużyciem energii, co w praktyce oznacza, że ich stosowanie jest bardzo ekonomiczne i tanie. Wprowadzanie co raz to nowszej technologii sprawia, że koszty eksploatacyjne maleją wraz ze wzrostem komfortu użytkowania, przy pełnym zaspokojeniu potrzeb na energię.

Jak wynika z badań przeprowadzanych przez instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska, problem powstawania smogu wynika nie tylko z przestarzałej technologii pieców węglowych, ale przede wszystkim ze złej jakości spalanego towaru. Szacuje się, że w Polsce co roku kupuje się ponad milion ton mułu, który stanowi najgorszy i najbardziej trujący odpad paliwowy. Pomimo, że w krajach zachodnich nie wolno go sprzedawać, na rynku rodzimym cieszy się dużą popularnością ze względu na niską cenę.

Wymiana starych kotłów oraz świadomość społeczna to dopiero początek w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Podjęcie skutecznych działań na rzecz eliminacji rakotwórczego smogu powinno stanowić priorytet we współczesnym świecie, albowiem ceną zanieczyszczonego powietrza jest nie tylko utrata zdrowia, ale również ogromne straty gospodarcze.

Artykuł poleca firma Witkowski - kotły na pellet

Czy nowoczesne kotły pomogą zlikwidować smog? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com