:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  5°C całkowite zachmurzenie

Czy radni przekażą działkę szpitalowi?

Powiat, radni przekażą działkę szpitalowi - zdjęcie, fotografia

Sprawa majątku szpitala oraz przekazywanie czy zbywanie przez powiat szczecineckiej placówce leczniczej różnych nieruchomości to zagadnienia, które przynajmniej od dwóch kadencji są kwestiami zapalnymi na sesjach Rady Powiatu. Przeciwko takim działaniom samorządu powiatowego, który jest głównym udziałowcem szpitala, protestują radni opozycyjni. Jak za każdym razem podkreślają, ich zdaniem istnieje obawa, że szpital może zostać w niedalekiej przyszłości sprywatyzowany. Na najbliższych obradach zapadnie kolejna decyzja odnośnie przekazania w ramach tzw. aportu działki na rzecz Szpitala w Szczecinku. 

Tym razem Rada Powiatu będzie miała za zadanie wyrazić zgodę (lub nie) w sprawie wniesienia do spółki „Szpital w Szczecinku” wkładu rzeczowego (aportu) w postaci nieruchomości o pow. 0,3675 ha, na której znajduje się budynek magazynowo-gospodarczy. Wartość wspomnianej nieruchomości to 616 000,00 zł. Jak możemy przeczytać w projekcie uchwały, w październiku do starosty wpłynął wniosek prezesa szpitala o zwiększenie kapitału zakładowego placówki poprzez przekazanie rzeczonej działki, będącej własnością powiatu. W swoim wniosku prezes wskazał, że przekazanie nieruchomości pozwoli na utrzymanie na właściwym poziomie wysokości kapitałów własnych jednostki.

Czy i tym razem dojdzie do burzliwej dyskusji? O tym, czy radni zdecydują o przekazaniu szpitalowi wartej ponad pół miliona działki, dowiemy się podczas najbliższych obrad Rady Powiatu, w piątek, 2 grudnia.

 

foto: archiwum Tematu


Czy radni przekażą działkę szpitalowi? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com