:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  10°C słabe opady deszczu

Czy Szczecinek dopłaci do in vitro?

Aktualności, Szczecinek dopłaci vitro - zdjęcie, fotografia

Miasto Szczecinek będzie dopłacać do zabiegów in vitro? Taki pomysł to pójście w ślady innych samorządów, a także odpowiedź na wygaszony w czerwcu ogólnopolski program leczenia niepłodności, który wprowadził poprzedni rząd PO-PSL. Jeśli chodzi o Szczecinek, będzie to swoista nowość. Krótka wzmianka na ten temat pojawiła się już w projekcie przyszłorocznego budżetu. Ratusz na ten cel chciałby przeznaczyć 100 tys. zł.

O podanie szczegółów tej sprawy zwróciliśmy się do Mateusza Ludewicza, rzecznika prasowego UM w Szczecinku. - W projekcie budżetu na 2017 rok rzeczywiście znalazła się kwota 100 tys. zł przeznaczona na program in vitro – odpowiedział nam rzecznik. - O szczegółach w tej sprawie będzie można jednak mówić dopiero wtedy, gdy budżet zostanie ostatecznie przyjęty przez Radę Miasta.

- W tej chwili jest to tylko i wyłącznie propozycja budżetowa – dodał Mateusz Ludewicz. - Niemniej zakładamy, że pieniądze te będą wydawane na dofinansowanie zabiegów in vitro. Zanim to nastąpi opracowany i przyjęty zostanie miejski program określający dokładnie warunki, jakie będą musieli spełnić ubiegający się o wspomniane dofinansowanie. Program ten będzie oparty o założenia przyjęte przez Ministerstwo Zdrowia oraz rząd PO-PSL w roku 2013.

Czy Szczecinek dopłaci do in vitro? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com