:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Czy szpital w Szczecinku straci karetki?

Czy szpital w Szczecinku straci karetki?

Choć wiadomo, że szczecineckie ratownictwo medyczne w obecnym kształcie ma funkcjonować do końca czerwca 2018 roku, to jednak nadal wielką niepewnością jest to, co będzie dalej. Starosta szczecinecki obawia się, że w końcu sprawdzi się zapowiadany od kilku lat scenariusz i szpital w Szczecinku straci karetki.

W dodatku w przyszłym roku w życie mają wejść przepisy, które w całym kraju będą centralizować system. Jeśli tak się stanie, szczecineckie pogotowie ratunkowe przestanie podlegać pod szpital.

Dyrekcja placówki ocenia, że będzie to niezbyt korzystne rozwiązanie.

- Prowadziliśmy rozmowy, żeby zastanowić się jak to najlepiej zorganizować, bo uważamy, że w Szczecinku to wszystko jest dobrze zorganizowane – poinformował radnych powiatowych prezes szpitala, Radosław Niemiec.

Prezes wyliczał, że do dyspozycji pacjentów w Szczecinku są trzy zakontraktowane karetki, jedna rezerwowa; niedawno szpitalne pomieszczenia ratowników przeszły gruntowny remont, a sami ratownicy otrzymali podwyżki. Oprócz tego, na dachu budynku szpitala niedawno powstało lądowisko dla helikopterów.

- Może się tak zdarzyć, że karetki będą przypisane do innego świadczeniodawcy, nie musi być to szpital – podkreślił Radosław Niemiec. – Być może przyjdzie nam być podwykonawcą albo szukać takich rozwiązań przy pomocy naszych parlamentarzystów, którzy pomogą ten system sprawować w sposób właściwy. O wszystkim decyduje ustawodawca.

Do zmian nie jest również przekonany dyrektor ds. medycznych szpitala, Marek Ogrodziński:

– Najlepiej by było, gdyby zespoły medyczne zostały przy szpitalu. Ich funkcja jest jak sąsiedzka pomoc. Ratownicy znają pacjentów. Wiedzą jak się poruszać po mieście. Jeśli ten system będzie w przyszłości zarządzany centralnie przez inną jednostkę, może się okazać, że swoje zadania będzie ona realizować bezdusznie. Wojewódzka stacja pogotowia przekonuje, że takie rozwiązanie się sprawdza, ale my do tego nie jesteśmy przekonani. Wolelibyśmy, żeby ratownictwo i karetki zostały u nas.

Na temat zmian w szczecineckim ratownictwie medycznym piszemy także tutaj: https://szczecinek.com/artykul/niepewna-przyszlosc/237558

Anonimowy ratownik:

Przejście pod Wojewódzką Stację Pogotowia w Szczecinie przyniesie wiele korzyści: nowe karetki od WSPR, godne zarobki, w końcu porządek organizacyjny ratownictwa medycznego. Pacjenci nic na tym nie stracą, a zyskają: ratownicy pozostaną ci sami i nie będą się gubić w topografii miasta, a pacjenci zyskają dobrze opłacanych i nie przepracowanych ratowników z nowoczesnym sprzętem i świeżymi karetkami, bo z obecnych dwóch sypie rdza jak śniegiem na zimę, bo szpital oszczędzał na zadaszeniu miejsca postojowego karetek. A lotnisko przy szpitalu było wymogiem otrzymania kontraktu na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


szpital w szczecinku karetki - komentarze opinie

  • gość 2017-10-12 13:20:37

    a sami ratownicy otrzymali podwyżki, ratownicy dostali podwyżkę od Państwa kwota 2zł 53 grosze.

  • Ratownik - niezalogowany 2017-10-12 15:47:32

    Dostaliśmy podwyżkę ale wywalczona protestem ogólnopolskim i podwyżkę dało nam Ministerstwo zdrowia a od Szpitala w Szczecinku nie dostaliśmy ani grosza od 9 lat ! Mimo próśb mimo tego że pracujemy po 350 h miesięcznie aby jakoś godnie zarobić . Przejście pod wojewódzka stacje pogotowia w Szczecinie przyniesie wiele korzyści : nowe karetki od WSPR , godne zarobki , w koncu porządek organizacyjny ratownictwa medycznego a pacjenci nic na tym nie stracą a zyskają : ratownicy pozostaną ci sami i nie będą się gubić w topografii miasta , a pacjenci zyskają dobrze opłacanych i nie przepracowanych Ratowników z nowoczesnym sprzętem i świeżymi karetkami bo z obecnych dwóch sypie rdza jak śniegiem na zimę bo szpital oszczędzał na zadaszeniu miejsca postojowego karetek . A lotnisko przy szpitalu bylo wymogiem otrzymania kontraktu na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Dodajesz jako: Zaloguj się