:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
Czy w budynkach
Temat Szczecinecki 15/01/2019 18:28

Choroby i zaburzenia psychiczne to zagadnienia, które powoli przestają być już zaliczane do tematów wstydliwych. Na przestrzeni lat zmieniło się wiele: metody leczenia, podejście samych pacjentów, jak również nastawienie do osób leczących się przez najbliższych i społeczeństwo. Dziś chyba nikt nie wyobraża sobie, że w Szczecinku mogłoby zabraknąć miejsca, w którym można uzyskać pomoc w leczeniu rozmaitych zaburzeń czy chorób psychicznych. Co istotne, wszystko wskazuje na to, że szczecinecki szpital wkrótce dołączy do grupy placówek świadczących wsparcie dla osób chorych lub zaburzonych psychicznie. Jak się dowiadujemy, powiat ma plan, by w kompleksie budynków po dawnej „budowlance” uruchomić Centrum Zdrowia Psychicznego. Zgodnie z założeniem, centrum miałoby zostać uruchomione w ciągu najbliższych kilku lat.


O tym, że trwają rozmowy na temat przejęcia przez szpital kontraktu NFZ, który z funduszem zawarł NZOZ Salus, i tym samym przejęcia oddziału pediatrycznego starosta Krzysztof Lis informował pod koniec ubiegłego roku. W trakcie minionej sesji Rady Powiatu okazało się, że plany starosty są bardzo konkretne. Części z nich nie popiera jednak nowy radny powiatowy Jerzy Hardie-Douglas. 
- Rozmawialiśmy wraz z prezesem szpitala i dyrektorem NFZ o tym, czy możliwe byłoby przejęcie kontraktu NZOZ Salus w formie cesji – poinformował Krzysztof Lis. – Uruchomienie takiego centrum w Szczecinku byłoby możliwe w perspektywie 3-4 lat. Budynki po dawnej szkole mogłyby zostać wprowadzone do szpitala aportem.
Radny Jerzy Hardie-Douglas z jednej strony poparł pomysł starosty. Z drugiej jednak skrytykował zamiar przekazania aportem budynków dawnej „budowlanki”. Radnemu nie podoba się również to, że starosta zamierza uruchomienie wspomnianego centrum rozłożyć w czasie. 
- Jeśli to ma tak długo trwać, to od razu powiem, że przejęcie oddziału psychiatrycznego przez szpital jest błędem – zaopiniował Jerzy Hardie-Douglas. – To musi być zrobione od razu. Potrzeba takiej ucieczki do przodu, zmiany sposobu myślenia – perswadował Jerzy Hardie-Douglas. 
Warto nadmienić, że zgodnie z planem, w budynkach po byłej „budowlance” oprócz oddziału psychiatrycznego miałyby też funkcjonować inne – np. oddział rehabilitacji. - W chwili obecnej poprosiłem o zaopiniowanie tej kwestii prezesa szpitala Radosława Niemca - powiedział starosta. - Chodzi o odpowiedź, czy wchodzące w skład kompleksu po dawnej szkole budynki odpowiadałyby standardom szpitala. Jeżeli okaże się, że ten plan będzie możliwy do zrealizowania, wówczas już w 2020 roku trzeba będzie przewidzieć na ten cel określone środki finansowe. 

Reklama

oddział psychiatryczny szpital szczecinek leczenie zaburzenia - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-01-15 19:36:29

  Zamiast coś dla dzieci zrobić bo nie mają się gdzie podziać, to psychiatryk. Budynek przystosowany dla szkoły, centrum edukacji, działania różnych stowarzyszeń. Duży a nie starość z Armii Krajowej. Z możliwością wykorzystania przestrzeni. Aż serce łka.

 • gość 2019-01-15 21:39:33

  JHD zna się na psychiatrii jak mało kto A co tam, ona zna się na wszystkim!!!

 • Gość - niezalogowany 2019-01-15 22:40:38

  Tak, tak tak a zwłaszcza dla takich ludzi co zabił prezydenta Gdańska. Was chyba POrabalo

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 07:53:14

  No ale przecież stowarzyszenia chcą być na Armii Krajowej. Im się ta nowa siedziba podoba prawda?

 • Władysław Urbański 2019-01-16 08:37:03

  JHD ma rację,to powinno się zrobić jak najszybciej. W końcu w swoim środowisku z pewnością widzi jak wielkie jest zapotrzebowanie na tego typu teraoie.:)

 • gość 2019-01-16 10:21:28

  Jak czytam komentarze "zrobić coś dla dzieci bo nie mają gdzie się podziać" to krew mnie zalewa! Mało w tym mieście atrakcji dla dzieciaków? Kiedyś wystarczyło tylko samo wyjście na podwórko, a dzieci potrafiły sobie zorganizować zabawę. Dziś trzeba wywalać kupę kasy bo przecież jaśnie państwo trzeba zadowolić! Won z tym!

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 12:46:08

  Pychiatryki powinny być poza miastami. W pobliżu jest szkoła, osiedla z dziećmi. Kto weźmie odpowiedzialność za chorego psychicznie który ucieknie z zakładu i kogoś zabije???? Starosta czy JHD??? Macie budynek na Pilskiej tam sobie róbcie psychiatryku i inne dziwy!!! Jak najdalej od zabudowań z dziećmi!!!

 • Student - niezalogowany 2019-01-16 13:04:21

  Młody człowiek powinien mieć gdzieś wyjść porozmawiać z kolegami i koleżankami, powinien być DOM KULTURY DLA MŁODZIEŻY. Moi rodzice właśnie w takim Domu Kultury się poznali mama i tata ćwiczyli taniec towarzyski. Było dużo więcej atrakcji dla młodzieży. MŁODZI ludzie byli by wdzięczni Nowemu Burmistrzowi za to że słucha młodych ludzi. Chciałbym żeby był taki jak był burmistrz Gdańska którego celem było to żeby być lubianym przez większość mieszkańców miasta. Mam nadzieję że nie będzie Pan taki jak pana poprzednik który nie szanował ludzi młodych i ich potrzeby.

 • gość 2019-01-16 14:47:32

  a może tak pomyśleć i skoro chcą zabrać dzieciom Sapik to faktycznie zrobić w budowlance prawdziwy dom kultury dla dzieci i młodzieży? A nie wyrzucać dzieciaki na dworzec kolejowy gdzie raczej zdrowo z tego nie wyjdą????

 • gość 2019-01-16 16:19:16

  W budowlance to faktycznie powinien być dom kultury, jest odpowiedni teren, przestrzeń, dużo zajęć można organizować na zewnątrz budynku. W naszym mieście zamiast oddziału psychiatryczny, bardziej by się przydał oddział chirurgii dziecięcej.

 • Agnieszka - niezalogowany 2019-01-16 17:19:43

  Drodzy komentatorzy. Porządny oddział psychiatryczny jest Szczecinkowi i okolicom niezbędny. Nie utożsamiajcie chorób psychicznych z przestepczoscią, bo to niezwykle rzadko idzie w parze. Znacznie częściej popełniają przestępstwa ludzie zdrowi. Psychiatria w Polsce leży a mamy chyba najwyższy procent samobójstw w Europie. W Polsce więcej osób ginie z powodu samobójstw niż w wypadkach drogowych. Wielu z nich taki oddział mógłby uratować. Dzieci mają naprawdę sporą ofertę. Jest SAPIK i CEIRJ z sekcjami, oferta myzeum, są prywatne oferty spędzania czasu wolnego (aristico, MonaliArt, szkoły muzyczne, tańca i jezykowe z sekcjami zainteresowań) są kluby sportowe, harcerstwo, oaza, zajęcia dodatkowe organizowane w szkołach, świetlice środowiskowe (5) i klub Młodzieżowy... Pewnie kilka pominęłam ale naprawdę nie możemy narzekać. Jest w czym wybierać. A chorzy nie mają rzadnego wyboru. Czekają miesiącami na pomoc. Proszę, przemyślcie to, poszukajcie w internecie informacji o skali problemu samobójstw (w tym samobójstw dzieci) w Polsce.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 18:15:45

  Jak czytam wypowiedzi ludzi na temat psychiatryka to masakra czy zdajecie sobie sprawę ze nie każdy jest mordercą i niektórzy potrzebują pomocy lekarskiej. W tych czasach społeczeństwo żyje na pokaz I nikt nie przejmuje się losem innych, najważniejsze jest kto czym jeździ nie ważne że w leasing auto jest na pokaz jak całe życie zadufanych w sobie ludzi.

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 18:43:24

  Psychiatryk to wybudujcie w pobliżu szpitala . Zróbcie w końcu dobry ośrodek dla młodzieży i dzieci, bo jak na razie to tylko promujcie wyciąg. Białe żagle że szczecineckiego jeziora praktycznie zniknęły pomimo wybudowania fajnego ośrodka, tylko dla kogo ?

 • gość 2019-01-16 19:28:29

  Odział jest potrzebny jak nigdy wcześniej. Gdyby internet zniknął nie byłoby takiej potrzeby...

 • Gość - niezalogowany 2019-01-16 20:07:39

  Psychicznie chorzy jeśli jest ich tak dużo to na ulicy Pilskiej jest biurowiec do sprzedaży może być nawet lepiej przydatny, ze względu na powietrza świeże. Tak więc BUDOWLANKA jest myślę że za duża na psychiatryk, chyba nie potrzebuje aż tak dużo powierzchni użytkowej i boiska i sali gimnastycznej. Popieram tylko na Dom Kultury dla młodzieży. Nie będzie wyżuconych pieniędzy. No i mam nadzieję że nie jest tylu ludzi chorych psychicznie w Szczecinku żeby musieli zajmować tak dużo metrów.

 • gość 2019-01-16 23:55:08

  Oddajcie szkołę szkole

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

Sprzedam bardzo dobrze

Sprzedam bardzo dobrze usytuowaną działkę budowlaną o powierzchni 1200 m2 położonej w Szczecinku przy ul. Obrońców Westerplatte w Szczecinku...


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY i ROLETY - P R O D

MOSKITIERY na owady, Rolety, plisy, żaluzje. Producent - Szczecinek i okolice


Zobacz ogłoszenie

Schneider-Electric zatrudni

Do fabryki Elda-Eltra Elektrotechnika S.A. w Szczecinku, będącej częścią koncernu Schneider- Electric poszukujemy osoby na stanowisko Ślusarza..


Zobacz ogłoszenie

Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Zobacz ogłoszenie

Praca - sprzątanie

Firma sprzątająca Rivendell poszukuje rzetelnych osób do pracy przy sprzątaniu klatek schodowych. Praca od 10 do 20 godzin tygodniowo - do..


Zobacz ogłoszenie

RODO kompleksowa dokumentacja

Stanowimy grupę ekspertów ds. ochrony danych osobowych, której trzonem jest certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych., posiadający..


Zobacz ogłoszenie

Wypożyczanie odkurzaczy

Oferujemy wypożyczenie odkurzacza piorącego renomowanej firmy Karcher, model Puzzi 8/1C wraz z ssawkami do prania tapicerek i dywanów. Dzięki temu..


Zobacz ogłoszenie

Najlepsze Kotły w Szczecinku

Oferujemy Kotły na Pellet wyposażone w palniki samoczyszczące, czołowi producenci w skali kraju i europy min. KOSTRZEWA, KOTŁOSPAW wyposażony w..


Zobacz ogłoszenie

Przyjmę do pracy na umowę o

Poszukuję osoby do pracy w ośrodku wypoczynkowym w okolicach Szczecinka ok 8km z możliwością zamieszkania /mężczyzna-kobieta/ Oczekiwania -osoba..


Zobacz ogłoszenie

FIRMA LABORUM

FIRMA LABORUM W SZCZECINKU POSZUKUJE PRACOWNIKÓW(mężczyźni i kobiety) NA STANOWISKA !!! PRACOWNIK MAGAZYNOWY !!! MONTER SPRZĘTU..


Zobacz ogłoszenie

Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


Zobacz ogłoszenie

Studio graficzne/usługi

SALVADOR Studio - studio kreatywne zajmujące się projektami graficznymi ulotek, logo, zaproszeń, plakatów, bannerów, szyldów, karykatur, grafik do..


Zobacz ogłoszenie

Kupię działkę, grunt rolny w

Kupię dom (może być do kapitalnego remontu) w m. Spore, może być także działka lub grunt rolny.


Zobacz ogłoszenie

KREDYTY, POŻYCZKI, BEZ BIK,

Doradztwo finansowe w pozyskaniu środków to nasza specjalność. Dzięki wiedzy i doświadczeniu znajdziemy dla Państwa najlepsze rozwiązanie finansowe..


Zobacz ogłoszenie

Starostwo Powiatowe w

Starostwo Powiatowe w Szczecinku pilnie poszukuje pracownika do sprzątania siedziby Starostwa na okres 2 miesięcy. Zatrudnienie od zaraz na umowę..


Zobacz ogłoszenie

AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


Zobacz ogłoszenie

NAJLEPSZE KOTŁY W SZCZECINKU

Oferujemy Kotły na Pellet renomowanych producentów: Kotłospaw-Kostrzewa-Pellux Zamontowane przez nas kotły objęte są serwisem (dwóch serwisantów na..


Zobacz ogłoszenie

Remonty - Wykończenia wnętrz

"ART DOM " Firma Remontowo-Budowlana Oferujemy kompleksowy zakres prac. -Układanie glazury, terakoty, także pod kątem 45 stopni..


Zobacz ogłoszenie

Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Zobacz ogłoszenie

Citroën C5 1.6 hdi 2006r

- el szyby - el lusterka - komputer pokładowy - zawieszenia hydractive (sprawne) - czujniki parkowania - klimatyzacja dwustrefowa


Zobacz ogłoszenie

MOSKITIERY / ROLETY / OKNA PCV

Moskitiery okienne, rolety wewnętrzne i zewnętrzne, Okna PCV. PRODUCENT. Umów darmowy pomiar pod numerem 790 215 251


Zobacz ogłoszenie

Kupie stare ordery, medale,

Kupię stare odznaki, odznaczenia, medale, ordery, wpinki,orzełki, naszywki itp.: wojskowe oraz cywilne, dyplomy, zaświadczenia i legitymacje..


Zobacz ogłoszenie

Dom wolnostący z dużą działką

Witam posiadam do sprzedania dom parterowy, wolnostojący z 7409 m2 działką nr 50 we wsi Brokęcino, w woj. Wielkopolskim, pow. Złotowski. Dom..


Zobacz ogłoszenie
Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"