:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C pochmurno z przejaśnieniami

Czy władze w Szczecinku wspierają finansowo ojca Rydzyka?

Czy władze w Szczecinku wspierają finansowo ojca Rydzyka?

Czy szczecineckie samorządy finansują działalność ojca Tadeusza Rydzyka? Temat jak bumerang powraca dokładnie po roku nieobecności, niedaleko zakończenia roku szkolnego. Publikacje pojawiły się rok temu w Onet.pl, wczoraj w Wirtualnej Polsce oraz w Gazecie Wyborczej.

Redakcje równo wskazują, że od miasta i powiatu fundacja “Nasza Przyszłość”, prowadząca Prywatne Gimnazjum i Liceum przy ul. Klasztornej, otrzymała dotacje, w wysokości - według raportu umieszczonego na stronie Fundacji Nasza Przyszłość na dzień 30.04.2018 r. - ok. 157 tys. zł.

  • Szkoła podstawowa otrzymuje dotacje zgodnie z przepisami - ucina medialne spekulacje Tomasz Czuk, dyrektor Komunalnego Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku. - Wszystkie niepubliczne placówki w mieście otrzymują miejskie dotacje, szkoły publiczne dostają subwencje. Wysokość dofinansowania zależy od ilości uczniów.

  • Obliguje nas do tego ustawa oświatowa dotycząca finansowania szkół prywatnych - wyjaśnia Piotr Rozmus, rzecznik starostwa. - Powiat jest w tym przypadku tylko "przekaźnikiem" pieniędzy.

Wszystkie osoby prowadzące szkoły i placówki niepubliczne mogą otrzymać miejską lub powiatową dotację pod warunkiem, że w terminie do 30 września poprzedzającego rok udzielenia dotacji, złożą wniosek o jej udzielenie. Potem, co miesiąc się z niej rozliczają. 


Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


rydzyk szczecinek fundacja nasza przyszłość pieniądze - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się