:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C lekkie zachmurzenie

Czy zawsze możesz liczyć na rabat na nowy samochód u dealera?

Porady, zawsze możesz liczyć rabat samochód dealera - zdjęcie, fotografia

W Polsce rośnie sprzedaż nowych samochodów – w 2017 roku z salonów wyjechało ponad 486 tys. fabrycznie nowych pojazdów. Na taki wynik wpłynęło wiele czynników, m.in. atrakcyjne warunki cenowe. Czy jednak zawsze można liczyć na rabat? Sprawdzamy.

Chociaż coraz więcej Polaków decyduje się na zakup pojazdu z salonu, dla większości to nadal spory wydatek. Dlatego poszukują sposobów, dzięki którym mogą otrzymać rabat na nowy samochód. Mimo że upusty na nowe pojazdy są dość częstą praktyką dealerów, nie zawsze można liczyć na obniżkę.

Rabat na nowy samochód przy wyprzedaży rocznika?

Jeżeli chcesz uzyskać rabat na nowy samochód, a dealer nie jest skłonny do negocjacji cenowych, pomyśl o pojazdach z wyprzedaży rocznika. W tym przypadku można uzyskać spore upusty – nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wszystko jednak zależy od tego, jaki model pojazdu wybierzesz, jak bogata będzie wersja wyposażenia, itp.

Przykład 1. Kupując samochód Toyota Land Cruiser, możesz otrzymać nawet do 35 tys. zł rabatu.

Przykład 2. Wybierając Toyotę Avensis, możesz liczyć na rabat na samochód do 20 tys. zł.

Co zamiast upustów cenowych?

Polityka niektórych salonów samochodowych nie uwzględnia żadnych rabatów na nowy samochód. Czynnikiem zachęcającym do zakupu mogą być jednak inne dodatki.

  • Dodatkowe akcesoria w cenie pojazdu

Jeśli dealer nie daje rabatów cenowych na samochód, może zaproponować dodatkowe akcesoria. Komplet dywaników, komplet opon zimowych – to najczęściej oferowane elementy. Ich wartość może przekraczać nawet kilka tysięcy złotych – jest to więc korzystne rozwiązanie, z którego warto skorzystać.

  • Tańsze pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych

Jeżeli rabat na nowe auto nie wchodzi w grę, warto zapytać o możliwość uzyskania tańszych ubezpieczeń komunikacyjnych. W większości salonów samochodowych można skorzystać z tzw. pakietów dealerskich, które są dużo tańsze niż standardowa oferta ubezpieczeniowa.

Niektóre salony samochodowe zobowiązują się pokryć część kosztów ubezpieczenia, np. kupujący płaci za polisę 3% wartości pojazdu, a dealer dopłaca różnicę.

  • Atrakcyjne warunki kredytu

Zamiast rabatów na nowe samochody, dealer może zaproponować korzystniejsze warunki kredytu  przypadku wyboru tej formy finansowania. Przykładowo, dostępny w ofercie Toyota Banku Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy to nawet o 40% niższe raty w porównaniu ze standardową ofertą kredytową (RRSO11,48%).

Z zakupu nowego samochodu u dealera nie rezygnuj wyłącznie dlatego, że nie możesz uzyskać finansowego upustu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że otrzymasz rabat w innej formie, np. niższych rat kredytu, dodatkowych akcesoriów, tańszych pakietów ubezpieczeń czy serwisowych.

 

artykuł partnera serwisu