:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 6°C
powietrze B. dobre

Czytelnik: Pasażerowie niespodziewanie musieli opuścić autobus elektryczny. Doszło do awarii?

Czytelnik: Pasażerowie niespodziewanie musieli opuścić autobus elektryczny. Doszło do awarii?
Temat Szczecinecki 21/08/2019 16:17

Za kilka miesięcy minie rok, odkąd na ulice Szczecinka wyjechały nowoczesne autobusy elektryczne. Wielu mieszkańców wskazuje, że podróż tymi pojazdami jest znacznie bardziej komfortowa, elektryki są ciche, a ich wnętrze jest estetycznie wykończone i wygodne. Są też jednak pewne “minusy”, na które od czasu do czasu zwracają nam uwagę nasi Czytelnicy. 

Jak się okazuje, zdarza się, że pasażerowie, którzy wsiedli do elektrycznego autobusu, nieoczekiwanie muszą go opuścić, zanim pojazd dojedzie do wybranego przez pasażerów celu. Na taką właśnie sytuację w swoim liście do redakcji Tematu zwrócił uwagę nasz Czytelnik, mieszkaniec Szczecinka. Oto treść nadesłanego listu:

Dzisiaj to jest dnia 20.08.2019r. pasażerowie autobusu komunikacji miejskiej, jadący linią numer dwa, czyli naszymi pięknymi błyszczącymi, nowoczesnymi i ekologicznymi autobusami elektrycznymi, kupionymi między innymi za moje podatki, mieli dodatkową atrakcję w postaci wysadzenia ich na środku skrzyżowania (w okolicach stacji paliw CircleK). Powodem był brak prądu w baterii. Pasażerom kazano pójść sobie, mimo że zapłacili za przejazd. Moja nieletnia córka została zostawiona sama w środku miasta i nikt nawet jej nie zapytał, czy wie jak wrócić do domu. A jadący za tym drugi autobus tej samej linii po prostu minął pasażerów i pojechał dalej.

Zdenerwowałem się i chciałem usłyszeć wyjaśnienia od KM. Zadzwoniłem do dyspozytora, który mówiąc w skrócie, poinformował mnie, że wszystko zostało wykonane tak, jak być powinno, bo widział to z okna, a kierowca wykazał się fachowością i profesjonalizmem, zostawiając pasażerów na środku drogi. Pan dyspozytor stwierdził, że to nie oni narazili moje dziecko na niebezpieczeństwo, pozostawiając je same na środku drogi, lecz to ja zachowałem się nieodpowiedzialnie i ryzykowałem jego zdrowiem i życiem, pozwalając mu jechać z Komunikacja Miejską w Szczecinku, nowoczesnym i ładnym autobusem (...).

- kończy autor listu zastanawiają się jeszcze na koniec, czy osoby osoby, które płacą za przejazd elektrykiem, kupując bilet, mają gwarancję dotarcia z punktu A do punktu B. 

Warto podkreślić, że nie jest to jedyny głos pasażera, dotyczący sytuacji, w której szczecinecki elektryk niespodziewanie się zatrzymał, a pasażerowie, którzy chcieli kontynuować podróż, musieli przesiąść się do innego pojazdu. Co ciekawe, podobny problem występuje też w innych miastach, w których zakupiono elektryczne autobusy. O tego typu sytuacjach informowali m.in. mieszkańcy Zielonej Góry. Czy sytuacje te rzeczywiście spowodowane są brakiem energii w bateriach? A może przyczyna jest inna? Do sprawy z pewnością wrócimy.

Tymczasem zachęcamy do wyrażenia swojej opinii odnośnie nowych, elektrycznych autobusów w Szczecinku. Zdają egzamin? A może byliście Państwo świadkami podobnej sytuacji do tej, opisywanej ostatnio przez naszego Czytelnika?

Czytaj także: W elektrykach zrobiło się gorąco 

Reklama

komunikacja miejska szczecinek autobusy elektryczne - komentarze opinie

 • cisza - niezalogowany 2019-08-21 16:33:19

  Cisza uspokaja...ukoi nerwy. Dobrze, że czytelnik nie wspomina jak czarny był dym z autobusowego kopciucha, który się palił jakiś czas temu, chyba na 28 Lutego. Pewnie pasażerowie tez musieli opuścić ten pojazd, mimo, że zapłacili z punktu A do punktu B.

 • gość 2019-08-21 17:32:33

  Tu nie chodzi o awarię autobusu, ale o braku profesjonalnej obsługi przez ludzi z KM. Skoro jechał drugi autobus to dlaczego nie przechwycił pasażerów ? Ja sam ponad 20 lat temu jak byłem w szkole podstawowej to mama wsadzała mnie w autobus na jednym końcu miasta, a dziadek odbierał mnie czekając na przystanku na drugim końcu miasta i też zdażyła się kiedyś sytuacja, że autobus się zepsuł. Kierowca widząc, że jestem nieletni nie wypuścił mnie z autobusu, tylko sam biegał po ulicy i zaczepił inny autobus KM, który zmieniając lekko trasę odwiózł nie tylko mnie (co prawda z opóźnieniem), ale większość osób pod wskazane przystanki. W DZISIEJSZEJ ERZE TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH TAKIE SYTUACJE, ŻE KIEROWCA WYSADZA NIELETNIEGO BYLE GDZIE, SĄ NIE DO POMYŚLENIA !!!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 19:18:43

  Patologia norma Szczecinek spada na psy

 • gość 2019-08-21 20:44:36

  A może trzeba było zaczerpnąć pomysł z Gdyni ?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-21 20:56:01

  Te autobusy elektryczne to wielki problem, kilka razy jadąc do pracy kierowca nie mógł otworzyć drzwi i wypuścić pasażerów, jest mniej miejsc siedzących i siedzenia są mniejsze i nie wygodne. Te autobusy to jest dopiero prototyp, myślę że to jest taki sam niewypał jak te przystanki autobusowe. Panie burmistrzu proszę zapytać się kierowców jak klną na ten zakup, oni wiedzą najlepiej jak się pracuje na tych elektrykach.

 • gość 2019-08-21 21:27:49

  "....a ich wnętrze jest (....) wygodne..."
  Siedziska są nieergonomiczne, jadąc 10 minut czuje się ból pleców. Siedziska są śliskie, przy hamowaniu - pasażer zsuwa się do przodu, a przy hamowaniu gwałtownym - może z siedzenia spaść na podłogę.

 • V. - niezalogowany 2019-08-22 08:07:34

  Straszne, niemożliwe, szokujące... Autobus elektryczny się zepsuł. Tak jakby autobusy spalinowe się nie psuły... Osobie, która napisała ten list radzę zająć się ciekawszymi rzeczami, na całym świecie autobusy się psują i nie jest istotne czy są na gaz, olej napędowy czy prąd i nie ma w tym nic dziwnego, a to że się zepsuł na środku skrzyżowania to akurat czynnik losowy. Jeżeli pasażer jechał felernym autobusem to na podstawie skasowanego biletu może się ubiegać o zwrot środków.
  List jest śmieszny, podobnie jak zachowanie pasażera, który to napisał... Rozumiem, gdyby się psuła każdego dnia połowa autobusów, ale jeden? Nie wiem czy się śmiać czy płakać, bo reakcja co najmniej taka jakby ren pojazd stanął w ogniu. Nie pozdrawiam tego Pana z pełnymi 4 literami.

 • gość 2019-08-22 08:17:04

  Chcieliśmy być testerem nowości to mamy, niech teraz pan Merk z panem dyrektorem technicznym Motylem pcha elektryka też będzie ekologicznie.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 08:28:32

  I co takiego się stało elektryk czy nie ma prawo odmówić to tylko maszyna. Ktoś zapomniał już co jezdziło kilka lat temu a teraz problem wielki. Partii już nie. Towarzyszu.

 • elektryczny - niezalogowany 2019-08-22 08:51:30

  Bateria nie rozładowuje się "ot tak, już na środku skrzyżowania". Każdy z nas ma telefon w kieszeni, więc wie jak to wygląda. Jeśli kierowca nie kontrolował poziomu, to stanął na środku drogi. Tak samo jak by nie patrzył na poziom paliwa w spalinowym autobusie. Jeśli to była faktycznie awaria, to mamy problem, bo to są praktycznie nowe autobusy ...
  Druga sprawa, to zachowanie obu kierowców, pierwszy mógł zatrzymać drugiego, ale drugi mógł też sam z siebie zatrzymać się i otworzyć drzwi - obaj wykazali brak inicjatywy.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 09:03:06

  Nieletnie dziecko musiało wysiąść z autobusu w Szczecinku. Niewiedziało jak dojść do domu, uhaha, uhahaha, uhaha. Metropolia normalnie metropolia.

 • gość 2019-08-22 09:04:34

  "co jezdziło kilka lat temu"
  To co jeździło kilka lat temu nie było nowe i nie kosztowało takiej fortuny.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 09:07:15

  To prawda.te autobusy są koszmarnie nie wygodne, i wogole są zielone.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 09:17:22

  A może przesiąść się na statek to przyniesie dochód. Ostatnio widziałem, że pływał pusty. (Kilka pasażerów) no chyba że zepsuty i do zajezdni.

 • gość 2019-08-22 10:06:40

  Ma być ekologicznie - czy nie ? Nic z tego nie rozumiem

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 11:05:12

  A co na to nasz Burmistrz

 • Gość - niezalogowany 2019-08-22 13:25:05

  Nie rozumiem kompletnie tych wszystkich niewybrednych komentarzy. Jeżdżę autobusem codziennie do pracy i z pracy. Korzystam z autobusów również często na co dzień w czasie wolnym. Nigdy nie zdazyła mi się żadna "awaria" na drodze, nawet z tym by kierowca miał problem z otworzeniem drzwi. Do pracy jadę 12 minut i krzesełka nie sprawiają mi żadnych problemów z plecami czy szanownymi czterema literami, niestety mam częste kłopoty z kręgosłupem i powracającą rwę kulszową. W siedzeniu potrafię się również utrzymać mimo ostych hamowań czy zakrętów a mam dość małą masę ciała i jestem uważana za osobę szczupłą. Mam wrażenie, że mieszkańcy Szczecinka za swoje hobby uważają narzekanie. Jedynym problemem dla mnie jest to, że w większości tych autobusów nie działają biletomaty. A kolor zielony to mój ulubiony kolor.

 • Wesoły - niezalogowany 2019-08-22 18:02:05

  Ludzie nie nażekajcie od września mam przejazdy za darmo.

 • Gość123 - niezalogowany 2019-08-22 22:20:10

  Autobusy są świetne i te ślizgające się siedzenia, że jak kierowcy gwałtownie hamują to wszyscy lecą do przodu...

 • Ewa - niezalogowany 2019-08-22 23:56:27

  Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Człowiek ma żal do kierowcy tego autobusu że zachował się nieodpowiedzialnie. I ma rację.

 • gość 2019-08-23 11:51:40

  Bo osoby zarządzające potrafią tylko faktury wystawiać i obciach na cały kraj z zemsty robić.

 • gość 2019-08-23 12:52:37

  Wydać miliony na nie sprawdzone prototypy to super pomysł, tylko czekać jak w zimie wszystkie elektryki będą stawać i pewnie nikt nie będzie wiedział co z tym zrobić. Brawo panie Prezesie niech pan dalej wykonuje polecenia partyjne.

 • Przeciętniak - niezalogowany 2019-08-24 00:25:59

  Najgorsze są te siedzenia jak się slizga na dupie kiedy autobus hamuje

Dodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


ROLETY i MOSKITIERY na wymiar

ROLETY dzień noc, zaciemniające, termiczne, dachowe MOSKITIERY okienne, balkonowe Plisy/Żaluzje/Rolety zewnętrzne Produkcja na miejscu ->Sprzedaż..


Elektromechanika Szymon Pazur

Oferuję usługi elektromechaniczne : naprawa rozruszników oraz alternatorów, instalacje elektryczne, systemy: airbag, abs, esp, centralne zamki, car..


**SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ**TEL.794

*SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ*NAJLEPSZE CENY*tel.794 388 383. skupujemy...absolutnie wszystkie auta: tel.794 388 383. masz auto na sprzedaż-dzwoń!dogadamy..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


mieszkanie do wynajecia

Kawalerka w Skotnikach ( 5km od Szczecinka ) po kapitalnym remoncie. Kuchnia i przedpokój w zabudowie , ogrzewanie gazowe , na parterze , cieple i..


Dam pracę przy wykonywaniu

Poszukujemy pracownika do pomocy przy układaniu podłóg żywicznych. Jeśli jesteś młody, pracowity, masz zdolności manualne i szybko się uczysz to..


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


Prywatna sesja z Wróżką w

Tarot Numerologia - Uczucia praca finanse zdrowie. Oczyszczanie energetyczne - klątwy, uroki, podłączenia energetyczne. Synchronizacja czakr i..


Kierowca Kat. B z

Witam szukam pracy na stanowisku kierowcy, mam doświadczenie w jeździe po Polsce jak i za zachodnią granicą. Jestem osobą młodą ale ambitną, w razie..


Serwis Komputerowy -

Twój komputer pracuje wolno ... ?? Odmawia posłuszeństwa ?? Zawiesza się ?? Mamy na to sposób: zapraszamy do naszego serwisu komputerowego...


Firma remontowo - budowlana

Firma KAM - BUD oferuje kompleksowe usługi remontowo- wykonczeniowe .Zapewniam fachowa pomoc w adaptacjach wnętrz oraz w doborze , zakupie i..


REGULACJA OKIEN PCV -okres

REGULACJA OKIEN PCV - regulacja zacinających się okien - likwidacja przedmuchów - czyszczenie i konserwacja okuć - wymiana klamek


AGRO-KREDYT DLA ROLNIKÓW

AGRO KREDYT DLA ROLNIKÓW - najwyższa przyznawalność, najlepiej liczony dochód. Dedykowany doradca dla rolników, dojazd do klienta. Tel. 508-615-949


KREDYTY, POŻYCZKI

Kredyty gotówkowe, pożyczki i chwilówki - szeroki wybór ofert bankowych i pozabankowych - na oświadczenie - akceptacja wszystkich dochodów - wysokie..


Reklama


 Reklama


25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"