:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  11°C pochmurno z przejaśnieniami

Dane groźnych pedofili i gwałcicieli dostępne są już w internecie. Ilu ze Szczecinka?

Policja, groźnych pedofili gwałcicieli dostępne internecie Szczecinka - zdjęcie, fotografia

Od poniedziałku (1.01.2018) dane groźnych gwałcicieli i pedofilów są oficjalnie dostępne w internecie. Rejestr znajduje się na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości i jest podzielony na część jawną i niejawną. W części ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób.  To głównie pedofile, którzy dopuścili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem - informuje Ministerstwo Sprawiedliwości, cytowane przez Wprost.pl.

 

Korzystając z kryterium wyszukiwania przebywających na terenie Szczecinka - w rejestrze publicznym znajdziemy jedną osobę, która odbywszy już 4-letni wyrok, właśnie opuściła więzienie. Mężczyzna odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności, ma też 6 lat zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym oraz 6 lat zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego na odległość mniejszą niż 10 m. Te wszystkie dane są już teraz, wraz z wizerunkiem, publicznie dostępne.

Wykorzystując pole o miejscu urodzenia - znaleźć można kolejnego mężczyznę urodzonego w Szczecinku, który znajduje się jeszcze w więzieniu.

W rejestrze publicznym zamieszczone są informacje, w jakich miejscowościach przebywają obecnie wszystkie te osoby. Muszą one pod groźbą kary aresztu zawiadamiać policję o każdej zmianie miejsca pobytu, a policja na bieżąco będzie aktualizować te dane w rejestrze. Jawne też są między innymi informacje o rodzaju, dacie i miejscu przestępstwa każdej z tych osób.

Link do rejestru

źródło: wprost.pl / Ministerstwo Sprawiedliwości / 

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


pedofil szczecinek gwałciciel rejestr - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się