:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  19°C słabe opady deszczu

Dawcy życia spotkali się w Szczecinku

To był już IX Zjazd Dawców Szpiku i Wolontariuszy skupionych wokół Fundacji Przeciwko Leukemii. Jak co roku Bracia i Siostry Krwi spotkali się w Szczecinku. Tak samo jak poprzednio najważniejsze wydarzenia miały miejsce w kinie Wolność. Tutaj właśnie osoby, które zdecydowały się na podarowanie swojego szpiku, poznali biorców, którym uratowali życie. Pełne wzruszenia chwile sprawiły, że emocje sięgnęły zenitu.

Wszystkich gości na samym początku w imieniu starosty Krzysztofa Lisa przywitała przewodnicząca Rady Powiatu Dorota Chrzanowska. Łamiącym się od wzruszenia głosem wyjawiła, że doskonale wie, czym jest nowotwór krwi, ponieważ przed laty na tę straszliwą chorobę zachorował jej synek. – Dla mnie możliwość bycia tutaj to też wielkie przeżycie, ponieważ kiedyś dotknęły mnie podobne problemy – powiedziała Dorota Chrzanowska. – Myślę, że to grono, które tu się spotyka i ludzie, którzy założyli fundację i dla niej się poświęcają, to ludzie wielkiego serca. Jesteście państwo ponad podziałami politycznymi i społecznymi. Pokazujecie, co tak naprawdę w życiu człowieka jest najważniejsze. To dar serca, to bliskość drugiej osoby. To wspólne wspieranie.

Życzenia skierowane do wszystkich uczestników zjazdu wypowiedział również poseł Wiesław Suchowiejko. Następnie, wiceprezes fundacji Henryk SIegiert uhonorował te osoby, które w czasie 15 lat działalności organizacji szczególnie odznaczyli się swoją pracą. Wśród nich znaleźli się m.in. starosta Krzysztof Lis, była dyrektor ZS nr 2 Maria Schulz oraz szef Podimedu, Paweł Szycko. Specjalne podziękowania złożono na ręce szczecineckich pielęgniarek, zaangażowanych w akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Wyrazy wdzięczności otrzymali też przedstawiciele wszystkich szkół w powiecie szczecineckim, w których takie akcje z udziałem młodzieży są przeprowadzane.

W międzyczasie na scenie pojawiły się małe wokalistki z działającego przy SAPiKu studia wokalnego Emma. Następnie dr Leszek Kauc z Fundacji Przeciwko Leukemii przedstawił, co trzeba zrobić by „osiągnąć Kilimandżaro”, czyli – by znaleźć odpowiednią osobę, która będzie mogła skutecznie pomóc choremu na białaczkę. Zaraz potem przyszła kolej na część najbardziej poruszającą Mali biorcy poznali tych, którzy zdecydowali się im pomóc, a przez to podarowali im szansę na zdrowie i życie. Kiedy Kacper i Kuba na scenie kina Wolność dziękowali dawcom za ten największy dar serca, nie tylko ich najbliżsi, ale wszyscy obecni na sali nie kryli swojego wzruszenia. (sz)

 

 


Dawcy życia spotkali się w Szczecinku komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się