:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  3°C umiarkowane opady deszczu

Dla Tomka robili wszystko

Licytacje, konkurencje sportowe, spotkanie ze Świętym Mikołajem, pyszne ciasta, ciepłe kiełbaski… - to wszystko, a także wiele innych atrakcji przygotowali organizatorzy akcji charytatywnej na rzecz Tomka Możucha. Tomek choruje na stwardnienie rozsiane. Szansą dla młodego mieszkańca Szczecinka jest rehabilitacja przy pomocy specjalistycznego urządzenia. Jego zakup to koszt kilkunastu tysięcy zł. Podczas akcji, która miała miejsce w sobotę (3.12) w hali sportowej przy ul. Wiatracznej, osoby bliskie Tomkowi, przyjaciele, znajomi, a także wielu mieszkańców Szczecinka próbowało zebrać potrzebną sumę.

Dla Tomka robili wszystko from temat.szczecinecki on Vimeo.

 

 

- To był impuls, że trzeba coś zrobić – powiedziała nam we wcześniejszej rozmowie Iza Reszke, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, którego organizacji podjęło się Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych. – Kiedy tylko usłyszałyśmy, że potrzebna jest pomoc, od razu postanowiłyśmy działać – wyjawiła nam z kolei Ewa Czech, prezes stowarzyszenia. – Do udziału w tej akcji udało nam się namówić, wiele firm, organizacji, różnych ludzi. Dzisiaj wszyscy razem jesteśmy tutaj właśnie dla Tomka. To wspaniały młody człowiek. Mimo że miałyśmy już zaplanowane akcje mikołajkowe, zmobilizowałyśmy się. Naprawdę było warto. 

Tomek Możuch, który osobiście przyglądał się licytacjom i zabawie, nie krył swojego wzruszenia. – To naprawdę wspaniałe, że tyle osób zechciało pomóc – powiedział nam Tomek. – Kiedy pierwszy raz usłyszałem, że taka akcja ma się odbyć, nie mogłem w to uwierzyć. Teraz też, widząc to wszystko, ciężko opanować emocje. 

Podczas sobotniej akcji każdy mógł znaleźć coś dla siebie. A co przygotowali organizatorzy? Na hali sportowej odbywały się liczne konkurencje i turniej piłkarski dla dzieci, pokazy pierwszej pomocy. Oprócz tego przygotowano mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: wspólne zdjęcie z Mikołajem, kącik plastyczny, łakocie, słodkie wypieki i napoje. W przerwach zabawy odbywały się liczne licytacje, m.in. kursu języka angielskiego, szkolenia psa, upominków od zespołu Materia, a także wielu innych atrakcyjnych przedmiotów. 

Jak zapowiadają organizatorzy to nie koniec akcji pomocy dla Tomka. – Nawet jeśli dzisiaj nie uda nam się zebrać potrzebnej sumy nie kończymy zbiórki. Pieniądze będzie można wpłacać jeszcze po zakończeniu sobotniej zabawy na konto Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet. Na pieniądze darczyńców będziemy czekać do końca grudnia – dodała Ewa Czech.

Wpłat można dokonywać na poniższy nr konta Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet, z dopiskiem: Dla Tomasza Możucha

Bank Spółdzielczy w Jastrowiu 0/Szczecinek 78-400 Szczecinek ul. Bohaterów Warszawy 53 

Nr konta: 87 8935 0009 1300 4536 2000 0010 

 

 


Dla Tomka robili wszystko komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com