:-(

Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?  13°C słabe opady deszczu

Dlaczego w "mechaniku" nie było studniówki?

Dlaczego w

Bale studniówkowe maturzystów, którzy w maju 2018 roku przystąpią do egzaminu dojrzałości, to już w Szczecinku zamknięty rozdział. W Szczecinku bawiły się niemal wszystkie szkoły. Co ciekawe, w jednej ze szczecineckich szkół studniówka się nie odbyła. Z tej jak dotąd skrupulatnie przestrzeganej przedmaturalnej tradycji zrezygnował Zespół Szkół Technicznych. Sprawdziliśmy, dlaczego.


Jak tłumaczyła w rozmowie z "Tematem" wicedyrektor placówki, Anna Wisłocka-Bogdanowicz, rezygnacja z tradycyjnego balu studniówkowego to tylko i wyłącznie decyzja uczniów i ich rodziców. - To nie szkoła organizuje studniówkę, tylko uczniowie i rodzice – tłumaczy Anna Wisłocka-Bogdanowicz. 


- No i tutaj uczniowie oraz ich rodzice zadecydowali, że w tym roku studniówki organizować nie chcą. Zamiast studniówki, planują bal absolwenta. Absolwentami będą wszyscy, którzy kończą czwartą klasę technikum. Taką przynajmniej mamy nadzieję. A jeśli chodzi o maturę, to nie wszyscy chcą do tego egzaminu przystępować. Nie czują też wtedy potrzeby pójścia na studniówkę. Stwierdzili więc, że lepiej w takim przypadku zrobić po prostu bal absolwenta, który odbędzie się, kiedy będzie już po egzaminach maturalnych. Taka jest decyzja uczniów – wyjawia wicedyrektor. 


Wspomniany bal absolwenta w dawnym "mechaniku" został zaplanowany na dzień 25 maja. A co z przyszłoroczną studniówką? – Z tego, co wiem, w przyszłym roku szkolnym bal studniówkowy w ZST odbędzie się – dodaje nasza rozmówczyni. – Uczniowie już się szykują. W ubiegłym roku także w naszej szkole odbyła się studniówka. Nie było z tym żadnego problemu. 

 

Artykuł ukazał się w 884 numerze Tematu Szczecineckiego, 
jedynego tygodnika lokalnego ze Szczecinka.

 

.......................................................................................................................................................

Dołącz do największej, najbardziej liczącej się grupy Czytelników w mieście! Wrzuć Temat! Twoja informacja ma wartość, więc wykorzystując ją gramy fair: Prześlij nam informację ze zdjęciem lub filmem, a wykorzystane przez nas materiały nagradzamy bonami zakupowymi! Szczegóły tutaj.

Jak to zrobić? Najszybciej przez Facebooka @temat.szczecinek : 
https://www.facebook.com/temat.szczecinek/

lub mailem: [email protected]

..........................................................................................................................................................

Miejsce zdarzenia mapa Szczecinek


mechanik studniówka zespół szkół technicznych szczecinek bal absolwenta - komentarze opinie

 • gość 2018-02-20 08:09:01

  Pani Dyrektor my znamy prawdę!

 • Gość - niezalogowany 2018-02-20 11:15:56

  Ta jak ch*j XD To jedno wielkie kłamstwo, stworzone przez wyimaginowany świat dyrektorki i „uczniów” którzy mieli to gdzies. Rodzice nie mieli nic wspólnego z owa decyzja. Nie pozdrawiam, media kłamią ☺️

 • gość 2018-02-20 11:33:26

  Co za bezczelność, dobrze pani wie że jest to tradycja szkolna i zawsze studniówka organizowana jest przez szkołę. Gdzie była studniówka w Elżbiecie? Na terenie szkoły. Ale nauczyciele w mechanie to ......(szkoda języka strzępić) nie pedagodzy. Boja się enigamtycznej odpowiedzialności i tego że wyjdzie na światło dzienne jak mało uczniów podchodzi do matury, ja imieniny większe wyprawiam. To jest ten sam trend jak likwidowanie zabaw dla dzieci w szkołach, Nauczyciele boja się nawet zorganizować dyskoteki w podstawówce, bo co...? Bo alkohol czy do domu wcześniej się nie wyjdzie? Proszę pamiętać że młodzieży niewybieganej lęgną się później w głowach idiotyzmy i rozrabia.

 • Gość - niezalogowany 2018-02-20 17:11:56

  Reforma dobrej zmiany nauczyciele wstydzą się swoich uczniów

 • Gość - niezalogowany 2018-02-20 19:41:50

  Witam W "Elżbiecie" co roku Studniówka odbywa się na terenie szkoły ale organizatorem nigdy nie jest szkoła tylko rodzice i uczniowie. Dyrektor ani nauczyciele nie przykładają palca do organizacji studniówki.

 • gość 2018-02-21 08:21:13

  Pewnie dyrektor podpisał z rodzicami umowę na wynajem sali gimnastycznej, ciekawe za ile? To że wszyscy pomagają przy organizacji to normalne, to że dyrekcja powinna prowadzić poloneza też, ale nikt nie zwalnia dyrekcji z odpowiedzialności że impreza jest na jego terenie. Proszę znowu mamy pokaz spychanda przez pseudopedagogów. Widać, że niektórzy powinni już dawno wylecieć z tego zawodu. Tak samo jak w mechanie nie było studniówki , tak samo w tym mieście nie będzie normalnej dyskoteki.

 • Uczeń - niezalogowany 2018-02-23 13:04:10

  Sami podjęliśmy decyzję w sprawie balu nie chcieliśmy studniówki od samego początku. Wasze spiskowe teorie są śmieszne. Nie każdy w naszej szkole chce podejść do matury większość osób nie planuje pójścia dalej i jest to ich indywidualna decyzja. Naskakiwanie na dyrekcję i nauczycieli jest śmieszne pierwsze słyszę ze szkoła jest organizatorem studniówki. Uczestnicząc w studniowkach taki szkół jak Elka, Ekonom, Rolas organizatorami byli uczniowie wraz z rodzicami wiec darujcie sobie zbędne gadanie o tym dlaczego nie chcemy studniówki.

 • gość 2018-02-26 00:24:23

  Z tym Rolasem to chyba nie do końca. Z tego co pamiętam, to nauczyciele zawsze ganiali, szczególnie wychowawcy klas maturalnych, aby wszystko dopiąć do końca. A to sala, a to dekoracja, menu, ochrona, programy artystyczne, pieniądze itd. itp. Aż mi się śmiać chciało. Jakby to był ICH bal, a nie uczniów :D

Dodajesz jako: Zaloguj się