:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
teraz 4°C
powietrze B. dobre
PILNE
Temat Szczecinecki 08/08/2019 18:14

W czwartek (8.08) o godz, 16.30 w szczecineckiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbył się briefing prasowy na temat sytuacji Szpitala w Szczecinku sp. z o.o. Po czerwcowej zmianie prezesa placówki, trwa jej audyt. Każdy jego dzień przynosi nowe, zwykle bulwersujące fakty na temat dotychczasowego sposobu jej funkcjonowania.

W ubiegłym roku bilans finansowy Szpitala w Szczecinku sp. z o.o. zamknął się stratą rzędu ponad 9 mln zł. Finanse szpitala i szpitalne rządy byłego prezesa Radosława Niemca ma zbadać CBA i prokuratura, a cała sytuacja jest politycznym żarem dla obu strony sporu: udziałowca większościowego spółki, czyli Starostwa Powiatowego oraz Miasta Szczecinek. Starosta, jako udziałowiec większościowy, miał o wszystkim nie wiedzieć, choć dokumenty otrzymywał. Sytuacji pikanterii dodatkowo dodaje fakt, że szpital od lat był „oczkiem w głowie” byłego burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa, który nie ukrywał - mimo mniejszościowego udziału miasta w spółce - bezpośredniego, bardzo osobistego zaangażowania w działalność placówki.  Teraz obie strony stoją naprzeciw siebie, ale twarde argumenty, wsparte prowadzonym audytem szpitala, zdają się być tylko po jednej z nich. 

 • Wolałbym, żeby ta sytuacja była inna - mówił na spotkaniu z mediami Romuald Michel, członek Rady Nadzorczej Szpitala w Szczecinku.  - Strata za 2018 rok wynosi prawie 9,4 mln zł. Zażądaliśmy dokumentów finansowych za bieżące miesiące roku 2019. Prezes Niemiec stwierdził, że sytuacja jest opanowana i lepsza niż w roku poprzednim, ale otrzymane dokumenty tego nie potwierdzały. Było wręcz odwrotnie. Strata za pierwszy kwartał wynosiła prawie 2,6 mln, strata na 30 kwietnia wynosiła 3,7 mln zł, a za półrocze 7 mln zł. Zobowiązania przekraczały majątek obrotowy firmy. 

Zarówno pan Douglas jak i Rak lansują tezę, że za stan szpitala odpowiedzialny jest rząd Prawa i Sprawiedliwości oraz Starostwo Powiatowe

- mówił Tomasz Wójcik, radny miejski. - Oczywiście, my się z tą naciąganą tezą nie zgadzamy. 

 • Romuald Michel:

Przy przekazywaniu kolejnych dokumentów natrafiliśmy na ścianę, tak jakby specjalnie utrudniano nam dostęp do informacji.

 • Nie otrzymaliśmy planu naprawczego, współpracy z poprzednim zarządem nie było, skończyło się to odwołaniem prezesa zarządu. Sam prezes pobrał zaliczek na poczet wynagrodzenia czy delegacji w wysokości ponad 100 tys. zł. Dowiedzieliśmy się, że były wypłacane nagrody dla pracowników, podczas gdy nie były realizowane zobowiązania. Były długi za ZUS, za krew, a jednocześnie prowadzone wydatki na zakup tabletów czy telefonów, remont biurowca. Okazało się, że spółka brała kredyty w tak zwanych parabankach.

 • Pierwszy raz się spotkałem z tym, że spółka nie posiadała planu (finansowego) czyli budżetu. Jak można było kontrolować spółkę, jeżeli nie ma planu? Nie ma punktu odniesienia. Prezes powiedział, że nie ma tego w regulaminie, i ma rację. Ale to nie zwalniało Rady Nadzorczej, na podstawie Kodeksu Spółek Handlowych.

 • Zarząd jednoosobowy miał uprawnienia do zaciągania zobowiązań w wysokości do 500 tys. zł. To ogromna kwota. Gdy padła propozycja rady, żeby to zmienić, spotkaliśmy się z butą i arogancją poprzedniego zarządu.

 • Nie mając pieniędzy, spółka próbowała kupić przedsiębiorstwo! Mało tego, bez jego wyceny.

Członek obecnej Rady Nadzorczej pokusił się tez o porównanie, jak wygląda sytuacja szpitali w okolicy i nie tylko. 

 • Na przykład szpital w Połczynie przy przychodach 16 mln miał stratę tylko pół miliona - opisywał R. Michel. - Szpital Sławno - strata 400 tys w roku 2017. Szpital w Drawsku przy przychodzie 41 mln miał straty 1,3 mln. Szpital w Złotowie 46 mln przychodu i zysk około kilkudziesięciu tysięcy zł. Nie ma straty. Ja wiem, że są różne uwarunkowania i stopnie referencji, ale nie można wszystkiego zwalać na to, że jest to przez sposób prowadzonej polityki. W mojej ocenie przyczyną zapaści finansowej było złe zarządzanie i brak nadzoru nad spółką.   

Po analizie ukrywanych przed nami wcześniej dokumentów uważam, że działania poprzednich władz spółki były ukierunkowane na doprowadzenie do stanu upadłości szpitala

- podkreślił radny PiS, Arkadiusz Górka.

- W konsekwencji - do jego przejęcia przez inny podmiot za zaniżoną cenę za przysłowiową złotówkę. Mamy przekonanie, że w przyszłości potwierdzą to odpowiednie służby.

Klub PiS przygotował na piątkową sesję Rady Miasta Szczecinek, na której pojawi się dyskusja o stanie szpitala, 10 pytań do burmistrza - zapowiedział radny miejski, Tomasz Wójcik.

Przy wszystkich długach, zobowiązaniach wobec ZUS, braku opłacanych składek ubezpieczenia pracowniczego, ubezpieczenia OC placówki, regulowane na bieżąco były zobowiązania wobec NZOZ Doktor, powiązanym z Jerzym Hardie-Douglasem oraz spółki Podimed. Nagrody i wysokie premie wypłacane były pracownikom administracji. Kto, w jakiej formie i przez kogo został o tym poinformowany? - pyta radny

Reklama

szpital szczecinek briefing sytuacja audyt cba pis prezes burmistrz strata finansowa starosta kredyt w parabanku - komentarze opinie

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 18:59:16

  Niemiec zarządzał fatalnie, ale zależało mu jedynie na jego prywatnych dochodach. Nie przekazałby nikomu szpitala za z łotówkę, bo chciał miec kurę znoszącą złote jajka tylko dla siebie.

 • gość 2019-08-08 19:05:32

  Obudziliście przed wyborami! Ile kontroli przeprowadziła wasza posłanka, doskonale zorientowana w coraz gorszej sytuacji spółeczki? Ile zawiadomień zgłosiliście do PR w związku z kontrolami? Jedni drugich warci.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 19:08:18

  Pewnie doprowadziliby szpital do bankructwa i jakaś prywatna spółka przejęła by go.

 • gość 2019-08-08 19:53:00

  Teraz „oczkiem w głowie” byłego burmistrza Szczecinka Jerzego Hardie-Douglasa, który nie ukrywał - mimo mniejszościowego udziału miasta w spółce - bezpośredniego, bardzo osobistego zaangażowania w działalność placówki, ma być SEJM?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 19:53:12

  Nie można rządzić i dzielić a winę zganiać na innych panie doktorze.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 19:59:57

  Poczekajmy. Zobaczymy co powiedzą służby dochodzeniowe. Pewnie z dużej chmury.... Poczekajmy i zobaczmy jak to Pan Michel i nowy prezes zarządzają. Lansować się łatwo. Mam nadzieję że system w zarządzaniu służbą zdrowia się zmieni , jeśli nie to czarno widzę. Jeśli to prawda że ponad 90% to płace jak to mówił w tv JHD to lekarze sami podcinają gałęź na której siedzą. Nie pomoże i nowa rada i nowy prezes. Poczekajmy....

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 20:03:01

  Sie ma. Ktoś widocznie wziął sobie do serca hasło: Róbta co chceta.

 • DobrzeWieszKto - niezalogowany 2019-08-08 20:17:26

  Obserwujcie dokładnie ruchy ratusza bo nabank zrobię jescze jeden skok na kasę pomimo ogromnego ryzka jakie teraz z tym się wiąże....

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 20:34:39

  Siedzą tyle lat i udają teraz amatorów

 • gość 2019-08-08 20:39:02

  ......był „oczkiem w głowie” byłego burmistrza Szczecinka....
  i nie czarujmy się, nie potrafił ukryć, że miał w tej sprawie osobiste plany.
  ... spółka nie posiadała planu (finansowego) czyli budżetu. Jak można było kontrolować spółkę, jeżeli nie ma planu?...
  Szpital, to nie jest klasyczne przedsiębiorstwo produkcyjne. Przychody, jako NAJWAŻNIEJSZA część planu finansowego, szpitala są zależne od humoru urzędników w NFZ. NFZ to oczko w głowie PiS, i w ten sposób ta dziwka co nazywa się polityka.
  .....Sam prezes pobrał zaliczek na poczet wynagrodzenia czy delegacji w wysokości ponad 100 tys. zł.
  ......przed tygodniem było 70 tys. zł. Czyżby 30 tyś. "dobrał" nowy prezes? Dowiedzieliśmy się, że były wypłacane nagrody dla pracowników, podczas gdy nie były realizowane zobowiązania.
  Były długi za ZUS, za krew, a jednocześnie prowadzone wydatki na zakup tabletów czy telefonów, remont biurowca.
  .......Okazało się, że spółka brała kredyty w tak zwanych parabankach.
  Nad tymi zarzutami nie dyskutuję. To są informacje dla kontrolujących, a nie dla ludzi niekumatych w finansach i biznesie. Tak to u nas jest, że tak podaje się zarzuty bez sprawdzenia, a jak się nie potwierdzą, to będzie publicznie głoszony zarzut, ze kontrola była ustawiona i na polityczne polecenie miała być ślepa.

  .....I perełka: Nie mając pieniędzy, spółka próbowała kupić przedsiębiorstwo! Mało tego, bez jego wyceny. I teraz żart: Jasiu najadł się dobrze ugotowanej grochówki... potem napinał się, próbował... i bąka prawie wydusił... "PRAWIE robi karierę"
  To przykład budowania mitu o przestępcy na stanowisku. To mogłoby śmierdzieć zamiarem oszustwa na szkodę sprzedającego. To zarzut abstrakcyjny. Dziś tylko idiota dałby się tak sprzedać.
  Dlatego – poczekajmy co powie organ kontrolny po zakończeniu czynności sprawdzających.

 • gość 2019-08-08 20:48:24

  Brak słów. Masakra. Mam nadzieję, że dojdzie do ukarania winnych.

 • gość 2019-08-08 21:32:04

  Niemiec zarządzał tak jak pan kazał!!!!! O! Miał zrobić to co miał. A to, że szczypał coś dla siebie, z tego wynika, że mógł. Coś w końcu za coś. Ale szydło z wora wyłazi, wysuwa się coraz bardziej. Prawda JHDW?
  Nie wspomnę o firmanctwie JHDW i terminowo przez szpital płaconych rachunkach dla konkubiny. Doniesienia wyraźnie wskazują na szarą eminencję w tym procederze.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 22:06:20

  A ten pan co czytał z kartki to kto to ?

 • Tutejszy - niezalogowany 2019-08-08 22:10:41

  Te pytania powinni skierować też do starosty, przecież on miał w szpitalu udziały wiekszosciowe

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 22:20:29

  Nie wiem skąd takie zdziwienie. Przecież w Internecie od lat można było czytać komentarze, że szpital jest remontowany i doposażany tylko po to, by w odpowiednim momencie doprowadzić go do bankructwa i przejąć za, wspomnianą w artykule, symboliczną złotówkę. To miał być świetny interes. Problem w tym, że powiat zrobił wolte i zupsul tak misternie szykowany interes. Wszystko inne można między Platfusowe bajki włożyć.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-08 22:34:11

  Te samorządy w Polsce to jakaś paranoja. Księstwa udzielne. Takie przewały nie tylko w Szczecinku. Ograniczyć prawa i rolę samorządów. Zdecydowanie. Korupcjogenne i mające za nic mieszkańców.

 • gość 2019-08-08 23:28:14

  Panie Starosto, kończ Pan wstydu oszczędź

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 05:52:46

  Należy ukarać winnych........Niemca, Lisa, Szysza i Kapse to są osoby, które zarządzaly szpitalem i miały nadzór nad spółką.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 06:03:35

  Szanowni Panowie Radni z PIS,
  mijacie się z prawdą i wprowadzacie mieszkańców Szczecinka w błąd, co do braku odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń.
  Proszę o przeczytanie poniższego artykułu ustawy i sprostowanie swojego stanowczego i nie mającego oparcia w przepisach ustawy twierdzenia.

  Art. 12. Ustawy o ubezp. obowiąz. ,

  Okres trwania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń
  1.
  Odpowiedzialność zakładu ubezpieczeń trwa przez okres wskazany w umowie i kończy się z upływem ostatniego dnia tego okresu, z zastrzeżeniem wyjątków określonych w ustawie.
  2.
  W przypadku opłacania składki ubezpieczeniowej w ratach, niezapłacenie przez ubezpieczonego lub ubezpieczającego raty składki w terminie oznaczonym przez zakład ubezpieczeń nie powoduje ustania odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń.

 • gość 2019-08-09 06:41:02

  Z widocznych osób i ich wypowiedzi a w wiekszosci z czytania widać ze jedynie Pan Michel jest osoba kompetentną i zasługujaca na zasiadanie w radzie nadzorczej. Jego wypowiedż jest konkretna i merytoryczna a pozostali to zwykli mierni politycy ktorzy nawet czytać dobrze nie potrafia a bez karki nic nie wiedzą.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 06:50:57

  Wreszcie usłyszeliśmy prawdę o jak było zarządzane „cacuszko” reanimacja martwego finansowo szpitala przez powiat i miasto - patrz PKS ! Do jesieni a już jesienią za zeta zrobił by nam wielka łaskę dobroczyńca i zakupił nasz szpital dla dobra pacjentów ! Uwaga były prezes szpitala jest w Radzie Nadzorczej Komunikacji Miejskiej mam poważne obawy o dalsze lisy spółki ! Brawo PiS czekaliśmy na takie przedstawienie sprawy ! Mocno i bez ściemniania o co w tym chodziło , ktoś wczoraj wylądował na SOR-e!

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 07:53:03

  Gość z 08/08/2019 - pytasz o czytającego z kartki ? To jhd podczas konferencji „ kandydat do sejmu „ i jeszcze się jąkał ! A tak na serio to słuchaj ze zrozumieniem -tam każde słowo było bardzo ważne !

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 08:08:32

  Z tego co mówi Miszel wynika, ze rada nadzorcza rownież działała na rzecz upadku szpitala. Dlaczego nie kontrolowali prezesa, to był ich obowiązek. Członek od starosty i członek od miasta. Z pewnością mieli terminowo wypłacane wynagrodzenie.
  Dopuścili do takiej sytuacji, wiec upadkiem szpitala był zainteresowany zarówno starosta jak i burmistrz?

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 08:58:17

  Jak sprzedać szpital?Gdzieś czytałem że szpital ma w użyczeniu budynki od starostwa. Skoro starostwo jest przeciw to jak to sprzedać.

 • gość 2019-08-09 09:07:14

  To co robił jhd nie służyło ludziom tylko jemu i niech wstydzą się ci co na niego głosowali.

 • Mieszkaniec Szczecinka - niezalogowany 2019-08-09 09:41:33

  DLACZEGO NIE MA JESZCZE ZAWIADOMIENIA DO NIK, CBA I CBŚ. TYLKO GADANIE, GADANIE O TYM CZAS NA ZMIANY W TYM BAŁAGANIE KOSZTEM KLIKI KOLESI. PANI GOLIŃSKA TERAZ NIECH SIĘ PANI WEŹMIE ZA TO. JEST PANI NIE TYLKO MINISTREM W SEJMIE, ALE I MIESZKANKĄ TEGO MIASTA I WIDZI PANI CO SIĘ DZIEJE W PANI MIEŚCIE.

 • gość 2019-08-09 10:29:25

  BURMISTRZ STAROSTA BEZ WARUNKOWA DYMISJA RADA NADZORCZA PREZES KSIEGOWA I OCZKO WGLOWIE TO PROKURATOR JUZ POWINIEN ZAJAC STANOWISKO ZEBY NIE BYLO MATACZENIA IZOLACJA DO ZAKONCZENIA SPRAWY PANIE PREZYDECIE DUDA MINISTER ZIOBRO POWINIEN TO PILOTOWAC BO TO PACHNIE MAFIJNA DZIALALNOSCIA POLITYKI TU NIE MA ELITA SALONOWA SIE POKLUCILA I PEKA KRAG

 • gość 2019-08-09 11:29:48

  Kto stoi za rozpętaniem cyrku rachunkowego, szarganiem dobrego imienia Prezydenta i dlaczego? Kto wystawił pierwszą fakturą. Jak na dłoni widać że te sprawy się łączą. Pan prezes wylatuje ze szpitala, nagle komunikacja miejska nie chce dawać paliwa na kreskę, pojawia się pierwsza faktura z komunikacji miejskiej i kogo znajdujemy tam jako organ nadzoru krs-pobierz.pl/km-uslugi-i6569588

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 12:43:20

  "Mamy przekonanie że w przyszłości potwierdzą to odpowiednie służby".
  Na razie jest to przypuszczenie pana Arka z Bornego. Warte tyle co przypuszczenie pana Mietka spod monopolowego.

 • gość 2019-08-09 14:14:06

  Art. 24f. 1. Radni nie mogą prowadzić działalności gospodarczej na własny rachunek lub wspólnie z innymi osobami
  z wykorzystaniem mienia komunalnego gminy, w której radny uzyskał mandat, a także zarządzać taką działalnością lub być
  przedstawicielem czy pełnomocnikiem w prowadzeniu takiej działalności.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 14:37:53

  Tak czytam czytam i nie wierzę administracja nagrody a zwykły technik opiekunka czy salowa nawet bonów na święta nie dostała,składki potrącana regularnie co miesiąc a dofinansować dziecku kolonie to czegoś takiego w szpitalu nie ma. A podwyżkę dla pracownika który ma cholerna odpowiedzialność i czasami z językiem na brodzie robi żeby się wyrobić,a wraca do domu do dzieci i nie ma siły- nie ma kasy i zarabia tyle co pani salowa oczywiście niczego jej nie ujmując bo też musi się na zapieprzac. Dla nich to nie ma już ani dobrego słowa ani podwyżek ani nagród. Ważne że dla siebie mają. Lekarz 40tys na mc zarabia

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 15:29:39

  Pan JHD doktor, kandydat do sejmu czytał z kartki nawet to że jest kandydatem do sejmu.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-09 18:42:50

  Kto wiec kto ma to sprawdzić jak nie „odpowiednie służby „? Audyt musi być dotyczyć szpitala i wszystkich podmiotów związanych ze szpitalem , trzeba sprawdzić umowy- kontrakty wszystkich powiązanych członków z elitarnego szczecineckiego klubu- to będzie przecięcie ropiejacego guza ! Co pozostało „ umoczonym” ? Krzyk , skowyt i wycie !

 • gość 2019-08-10 09:00:59

  W końcu chyba Pan JHD zabrnął tak daleko, że nie ma wyboru, albo dostanie się do sejmu albo do więzienia trzeciego wyjścia nie ma.

 • Gość - niezalogowany 2019-08-11 13:36:48

  Ale jakie kolonie skoro nawet nie ma funduszu socjalnego ? Kto dostaje nagrody ? Mowa była raptem o dwóch osobach z nagrodami. To nie znaczy, ze wszyscy je dostawali...

 • Gośćxid - niezalogowany 2019-08-12 12:46:13

  Ha ha ha. Amatorzy wzięli sie za prowadzenie lecznicy. Niby spólka prawa handlowego ale tak nie do końca bo są pacjenci biedni chorzy ludzie toteż nie można miec planu finansowego itd itp. Ten szpital to taka świnka morska. Ani to świnka ani morska. Ha ha haDodajesz jako: |
Reklama

Ogłoszenia PREMIUM

DO WYNAJĘCIA Odkurzacz Piorący

Wypożyczę odkurzacz piorący Karcher Puzzi 10/1 w komplecie ssawka do tapicerki, ssawka do dywanów, i porcja proszku do mycia tapicerki na jeden..


Sprzedam mieszkanie

Słoneczne, przestronne i bardzo ustawne mieszkanie – 58 mkw., 3 nieprzechodnie pokoje, odrębna jasna kuchnia i łazienka.Mieszkanie położone jest w..


ROLETY na wymiar - PRODUCENT

Rolety na wymiar - dzień noc, termiczne, zewnętrzne, antywłamaniowe, plisy, żaluzje i wiele innych. Produkcja w Szczecinku = najniższe ceny,..


mieszkanie do wynajecia

kawalerka 29 m2 w Skotnikach 5 km od szczecinka , po remoncie , kuchnia i przedpokoj zabudowane , ogrzewanie gazowe , cieple , sloneczne


Kupie wszystkie maszyny

Kupie wszystkie maszyny rolnicze , ciagnki przyczepy plugi agregaty kombajny ladowarki i inne , stan obojetny stary zlom jak i nowsze do 100tys..


Pranie

Oferujemy pranie i czyszczenie dywanów,mebli tapicerowanych,wózków dziecięcych,materaców oraz tapicerki samochodowej wraz z generalną czystką..


Czyszczenie, pranie dywanów,

Oferujemy profesjonalne pranie i czyszczenie dywanów i wykładzin, mebli tapicerowanych (narożniki, kanapy, fotele, krzesła i inne), samochodów i..


SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ -

SKUP AUT ZA GOTÓWKĘ - 507-678-396 - SZCZECINEK I OKOLICE


HP Probook i5 6GB RAM 240GB

Laptop HP Probook po przeglądzie w serwisie komputerowym posiadamy parę sztuk w ciągłej sprzedaży HP Probook modele 6560b 6570b cechy wspólne..


Firma Elda-Eltra

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE

LEGALIZACJA TACHOGRAFY CYFROWE


Leasing Szczecinek

Jeśli chcesz wziąć samochód lub dowolny środek trwały w leasing dobrze trafiłeś. Szybki proces, procedury uproszczone, minimalne wkłady własne,..


ANGIELSKI - PRZYGOTOWANIE DO

Magister fil. ang. oferuje profesjonalne przygotowanie do matury z j. angielskiego.


Dofinansuję przedsięwzięcie

Szukam osoby, która ma pomysł na biznes lub już go prowadzi i potrzebuje dokapitalizowania. Tylko poważne oferty.


Schneider-Electric zatrudni

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Dzierżawa ziemi rolnej, łąk i

Przyjmę w dzierżawę każdą ziemię rolną,łąki i pastwiska na terenie gmin: Szczecinek, Grzmiąca, Barwice. Powierzchnia od 1 ha. Czynsz ustalany..


SERWIS OKIEN PCV -okres

SERWIS OKIEN PCV -regulacja okien -naprawa okuć -wymiana uszczelek -wymiana szyb -likwidacja przedmuchów -wymiana klamek


Schneider-Electric zatrudni w

Firma Elda-Eltra Elektrotechnika SA należy do grupy Schneider Electric, która jest światowym liderem w zarządzaniu energią i automatyce dla..


Reklama
 Reklama

25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 roku tzw. RODO. Nowe prawo nakłada na nas obowiązek uzyskania Twojej zgody na przetwarzanie przez nas danych osobowych w plikach cookies

Oświadczam, iż zapoznałem sie z Polityką prywatności i zgadzam się na zapisywanie i przechowywanie w mojej przeglądarce internetowej tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie zaszyfrowanych w nich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania z innych stron internetowych, serwisów oraz parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez szczecinek.com, oraz ZAUFANYCH PARTNERÓW.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono

GAMA Maria Gasiul z siedzibą w Szczecinek 78-400, Niecała 23

Cele przetwarzania danych

1.marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
2.świadczenie usług drogą elektroniczną
3.dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
4.wykrywanie botów i nadużyć w usługach
5.pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)


Podstawy prawne przetwarzania danych


1.marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne – zgoda
2.świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
3.pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych


Odbiorcy danych

Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym podmioty ZAUFANI PARTNERZY, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą

Prawo żądania sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania danych; prawo wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych. Inne prawa osoby, której dane dotyczą.

Informacje dodatkowe

Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności"