:-( Wygląda na to że masz Adblocka. Utrzymujemy się z reklam żeby móc dostarczyć Ci wiadomości z Twojego regionu za które nie musisz płacić, czy mógłbyś rozważyć jego wyłączenie?
  16°C bezchmurnie

Dni Kultury Chrześcijańskiej po raz trzeci

temat.net: archiwum, Kultury Chrześcijańskiej trzeci - zdjęcie, fotografia

Przed nami organizowane już po raz trzeci w Szczecinku Dni Kultury Chrześcijańskiej. Począwszy od najbliższego weekendu aż do 20 października w szczecineckich parafiach organizowane będą ciekawe przedsięwzięcia: spotkania, wykłady, dyskusje i koncerty. Łączyć będzie je jedna idea – chęć szerzenia kultury chrześcijańskiej. Mottem przewodnim tegorocznego cyklu wydarzeń jest „Misterium Wiary”, nawiązujące do trwającego liturgicznego „Roku Wiary”. Co będzie się działo w tym roku?

Inauguracja III Dni Kultury Chrześcijańskiej w Szczecinku nastąpi w sobotę (12.10). O godzinie 17.30 w parafii św. Krzysztofa odbędzie się Msza św., po której będzie miał miejsce koncert zespołu kameralnego TRIADA Filharmonii Koszalińskiej. O szczegółach harmonogramu opowiada Krystyna Czajka-Opanwicz, przewodnicząca Rady Oddziału Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w Szczecinku. 

– Program wydarzeń jest bardzo bogaty – przekonuje nasza rozmówczyni. Tym razem w odróżnieniu do lat poprzednich chcieliśmy bardziej zwrócić się ku słowu. Doszliśmy do wniosku, że w Szczecinku w ciągu całego roku dość dużo się dzieje pod względem muzycznym. Podczas tegorocznych Dni Kultury Chrześcijańskiej koncertów nie zabraknie – już teraz zapraszamy wszystkich na koncert zespołu TRIADA, na koncert muzyków ze szczecineckiej szkoły muzycznej, a także na koncert zespołu KENOKO z Okonka. Jednak naszym celem było teraz nieco szersze wyeksponowanie spotkań z ciekawymi ludźmi, którzy na temat wiary mają coś ciekawego do powiedzenia.

- Tegoroczne DKCH to zatem doskonała okazja do tego, by zaprosić do Szczecinka interesujących osoby, a także by stworzyć naszym lokalnym twórcom możliwość zaprezentowania się. Wśród naszych gości znalazł się m.in. ks. Marek Chrzanowski. To postać wyjątkowa. Jest osobą niepełnosprawną fizycznie, bardzo doświadczoną przez życie. Myślę, że warto się z nim spotkać, posłuchać i w jakimś sensie ubogacić. Inną interesującą, zaproszoną przez nas osobowością, jest publicysta Robert Tekieli. W parafii NNMP wygłosi wykład, który będzie miał formę świadectwa związanego z własnymi doświadczeniami z okultyzmem. 

- Oprócz tego odbędzie się ciekawa konferencja. Wezmą w niej udział ks. mgr Zbigniew Woźniak, ks. dr Radosław Mazur oraz ks. dr Marek Żejmo. W moim przekonaniu, warto wziąć udział w organizowanych przez nas spotkaniach, chociażby ze względu na fakt, aby przybliżyć się do odpowiedzi, czym w życiu codziennym jest wiara. Na co dzień jest ona przecież bardzo trudna. Może uda się komuś znaleźć odpowiedź na pytanie: gdzie w tym wszystkim jest Bóg, jak wierzyć i jakim być człowiekiem?

Jak zaznacza nasza rozmówczyni, III Dni Kultury Chrześcijańskiej to efekt wspólnych działań wielu ludzi i instytucji. – W przygotowania zaangażowało się mnóstwo osób, w tym również anonimowych. Bez nich, a także bez tego dobrego klimatu, wielu dobrych serc - nie udałoby nam się nic zorganizować – puentuje K. Czajka- Opanowicz. (red)

Do pobrania - program Dni (pdf)

Dni Kultury Chrześcijańskiej po raz trzeci komentarze opinie

  • zbycho52 - niezalogowany 2013-10-09 21:25:19

    Łączyć będzie je jedna idea – chęć szerzenia kultury chrześcijańskiej. Ciekawe czy bedzie o tym jak szerzono wiare ogniem i mieczem(wyprawy krzyzowe zwalczajace inne religie-Islam),jak palono na stosach w imie wiary katolickiej.Chyba o tym jednak nie bedzie mowy.

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na temat szczecinek.com